Грошова оцінка земель, що використовуються як сільськогосподарські угіддя.



У відповідності з “Порядком грошової оцінки земель” землі сільськогосподарського використання оцінюються за величиною диференційного рентного прибутку, який створюється при виробництві зернових культур і визначається за даними економічної оцінки земель, тобто з урахуванням конкретного грунтового покриву. Проте, оскільки на землях населеного пункту грунтові обстеження, як правило, не проводились, на такі землі картографічна інформація про грунтовий покрив (карти грунтів, експлікація агровиробничих грунтів) практично відсутня. Здійснити ґрунтові зйомки за вкрай обмежений термін на виконання землеоціночних робіт, враховуючи велику кількість населеного пункту і великі площі необстежених земель неможливо. Розв’язання проблеми полягає лише у визначенні основних агровиробничих груп грунтів в межах населених пунктів за допомогою допоміжних матеріалів – топокарти місцевості та карти агровиробничих груп ґрунтів сільської ради. В такий спосіб була складена “Картограма розповсюдження агровиробничих груп грунтів” (М 1:10000), а також визначені відповідні агровиробничі групи грунтів.

В межах с. Коршів знаходиться 665,5878 га сільськогосподарських угідь з яких 13,22 га ріллі (присадибні ділянки) включені в оцінювальну територію населеного пункту с. Коршів.

с. Коршів

Сільськогосподарські угіддя (га)

рілля багаторічні насадження сіножаті пасовища Всього
572,2878 18,00 12,00 63,300 665,5878

 

В межах с. Ліски знаходиться 251,2904 га сільськогосподарських угідь з яких 7,46 га ріллі (присадибні ділянки) включені в оцінювальну територію населеного пункту с. Ліски

с. Ліски

Сільськогосподарські угіддя (га)

рілля багаторічні насадження сіножаті пасовища Всього
150,7885 16,00 4,00 80,5019 251,2904

 

В межах с. Казанів знаходиться 339,1233га сільськогосподарських угідь з яких 14,37 га ріллі (присадибні ділянки) включені в оцінювальну територію населеного пункту с. Казанів .

с. Казанів

Сільськогосподарські угіддя (га)

рілля багаторічні насадження сіножаті пасовища Всього
309,1233 10,00 6,00 14,00 339,1233

 

Землі оцінено відповідно до “Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населеного пункту” за даними економічної оцінки земель, з урахуванням особливостей грунтового покриву територій. За даними управління(відділу) земельних ресурсів(приклад) були визначені основні агровиробничі груп грунтів в межах сіл (шифри грунтів приведені у відповідності з їх загальнодержавним номенклатурним списком):

 

18е дерново-підзолисті і підзолисто-дернові поверхнево-глеюваті важкосуглинкові ґрунти;
19е дерново-підзолисті і підзолисто-дернові поверхнево-глейові важкосуглинкові ґрунти;
24е дерново-підзолисті поверхнево-оглеєні слабозмиті важкосуглинкові ґрунти;
28е дернові слаборозвинені легкосуглинкові ґрунти;
33е зруйновані дерново-підзолисті важкосуглинкові ґрунти в поєднанні з дерновими глейовими (10-30%) грунтами ;
35е ясно-сірі і сірі опідзолені поверхнево-глеюваті важкосуглинкові ґрунти;
37е сірі опідзолені слабозмиті важкосуглинкові ґрунти;
38е сірі опідзолені середньозмиті важкосуглинкові ґрунти;
134є лучні середньоглинисті ґрунти;
134л чорноземно-лучні легко глинисті грунти;
176л дернові глибокі глеюваті легкоглинисті ґрунти;
176є дернові глибокі глеюваті середньоглинисті ґрунти;
176 є’ дернові глибокі глеюваті слабозмиті середньоглинисті ґрунти;
176 є’’ дернові глибокі глеюваті середньозмиті середньоглинисті ґрунти;
177 є дернові глейові середньоглинисті ґрунти;
179 є дернові глейові середньоглинисті осушені ґрунти;
222 комплекси деформованих ґрунтів на ділянках пасивних зсувів.

 

Грошова оцінка земель сільськогосподарського використання виконана у відповідності до “Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населеного пункту”. В основу оцінки покладено розрахований рентний прибуток, що створюється при виробництві зернових культур. Величина грошової оцінки є добутком річного рентного прибутку і терміну його капіталізації, який встановлений на рівні 33 років.

Оцінка виконана для всіх категорій земель сільськогосподарського використання, що знаходяться в межах сіл Коршів, Ліски, Казанів . Таксономічними одиницями при виконанні оцінки є агровиробничі групи ґрунтів, перелік яких щодо території населених пунктів наведений вище. Визначення відповідної агровиробничої групи ґрунтів в межах земельної ділянки відбувається тільки методом експертної оцінки відповідними спеціалістами на основі базової інформації приведеної в даному розділі.

Грошова оцінка 1 га земель агровиробничих груп ґрунтів (ГАГР.) розрахована за формулою 6.

,                   (6)

де :

Г – грошова оцінка 1 га відповідних сільськогосподарських угідь по сільськогосподарському підприємству;

БАГР. – бал бонітету даної агровиробничої групи грунтів;

Б – середній бал бонітету ґрунтів природно-сільськогосподарського району.

Грошова оцінка земель сільськогосподарських угідь в області проведена в 1995р. на виконання протокольного доручення Комісії з питань аграрної та земельної реформи при Президентові України від 27.04.1995 року №2/95.

Грошова оцінка 1 га земель по базовому сільськогосподарському підприємству, станом на 01.01.2014 року (з урахуванням індексації згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 12 травня 2000 року №785) №783 (коеф. 3.2) для всіх угідь, а для ріллі із врахуванням коеф. 1,756, який визначений Постановою Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2011 року становить -

- ріллі – 10247 грн. – по базовому підприємству;

- багаторічні насадження – 4966 – по базовому підприємству;

- сіножатей – 3683 – по базовому підприємству;

- пасовищ – 3716 грн. – по базовому підприємству.

Згідно даних управління(відділу) земельних ресурсів(приклад) середньозважені бали бонітетів сільськогосподарських угідь по базовому сільськогосподарському підприємству становить:

 

 

Категорія угідь Середній бал бонітету по селу
Рілля 25,9
Багаторічні насадження 25,6
Сіножаті 22,8
Пасовища 21,9

 

У відповідності із природно-сільськогосподарським районуванням України, с. Коршів, Ліски, Казанів знаходиться в межах 04 Iвано-Франкiвського природно-сільськогосподарського району Iвано-Франкiвської області. Бонітети агрогруп ґрунтів, виділених в межах сіл Коршів, Ліски, Казанів  для земель сільськогосподарського використання, має наступні значення (додаток № 2).

Грошова оцінка 1 га земель сільськогосподарського використання в межах населених пунктів по агровиробничих групах ґрунтів визначена станом на 01.01.2014 р. (додаток № 3).

Визначення грошової оцінки будь-якої ділянки земель сільськогосподарського використання в межах населених пунктів здійснюється шляхом сумування добутків грошової оцінки кожної агрогруп ґрунтів, що входять до складу даної ділянки. Ідентифікація агровиробничих груп ґрунтів здійснюється на основі використання Картограми розповсюдження агровиробничих груп ґрунтів, яка передається замовнику у складі матеріалів грошової оцінки земель села.


Дата добавления: 2018-10-25; просмотров: 344; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!