Визначення локальних факторів.



Визначення коефіцієнту місце розташування земельної ділянки не вичерпується значеннями коефіцієнту Км2. На величину рентного доходу конкретної ділянки окрім зональних впливають також і локальні фактори, повний перелік яких наводиться у таблиці 1.7. «Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населеного пункту». Встановлення переліку локальних факторів та обґрунтування їх значень здійснюється з урахуванням рекомендацій таблиці 1.7 «Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населеного пункту», на базі містобудівної документації та результатів спеціальних досліджень.

При встановленні значення локального коефіцієнта для окремої земельної ділянки необхідно обґрунтовувати його значення на основі визначення частки площі, яку займає цей фактор на земельній ділянці. Установлення частки площі здійснюється з використанням автоматизованої системи, наприклад «Муніципальна інформаційна система (МІС)».

Аналіз, проведений в процесі виконання грошової оцінки села, виявив 9 локальних факторів, які можуть вплинути на загальне значення коефіцієнту Км3.

Для обчислення Км3 враховуються перераховані нижче локальні фактори. При цьому добуток пофакторних оцінок не повинен бути нижче 0,50 і вище 1,50.

Після вивчення кожної з груп локальних факторів було здійснене їх картографування.

 

Функціонально-планувальні фактори

1. Розташування земельної ділянки в зоні пiшохiдної доступності до громадських центрів: 1.04-1.20;

2. Розташування земельної ділянки в зоні пiшохiдної доступності до зовнішнього пасажирського транспорту: 1.04-1.15;

3. Розташування земельної ділянки в зоні пiшохiдної доступності до ботанічних садів, лісів: 1.04-1.15.

Інженерно-інфраструктурні фактори

4. Земельна ділянка не забезпечена централiзованим водопостачанням: 0.90-0.95

5. Земельна дiлянка не забезпечена каналiзацiєю: 0.90-0.95

6. Земельна дiлянка не забезпечена централізованим теплопостачанням: 0.90-0.95

7. Земельна дiлянка прилягає до вулицi з твердим покриттям: 0,95-1,10

Санітарно-гігієнічні фактори

8. Земельна дiлянка розташована в санiтарно-захиснiй зонi: 0.80-0.96

9. Земельна ділянка розташована в водоохоронній зоні: 1.02-1.05

Грошова оцінка земель різного функціонального використання.

Згідно п.3.9. “Порядку грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населеного пункту” вартість одного квадратного метра земельної ділянки певного функціонального використання визначається з урахуванням її базової вартості, коефіцієнта місцерозташування та коефіцієнта функціонального використання (Кф), значення якого для земель різної категорії наводяться у додатку №12.

Коефіцієнт функціонального використання для земельних ділянок змішаного використання визначається як середньозважене (за площею) значення коефіцієнтів функціонального використання окремих частин земельної ділянки змішаного використання. Підставою для виділення частин земельної ділянки різного функціонального використання є виключно затверджені дані інвентаризації земельної ділянки та землеустрою. Значення коефіцієнта Кф слід визжначати відповідно до кодів економічної діяльності, а не за формою власності суб'єкта господарської діяльності.

У разі, коли земельна ділянка знаходиться в стадії будівництва, або відведене під майбутнє будівництво, то до завершення будівництва, терміни якого визначені в проектній документації, при проведенні нормативної грошової оцінки необхідно застосовувати Кф=0,5.

Грошова оцінка земель різного функціонального призначення в розрізі економіко-планувальних зон в існуючій межі сіл Коршів, Ліски, Казанів  наводиться у додатку 9-92.

Грошова оцінка земель несільськогосподарського використання.

За межами населених пунктів крім земель сільськогосподарського призначення розташовані також значні лісові масиви, водні об’єкти, землі запасу та землі курортних місцевостей, оздоровчих і лікувальних закладів тощо.

Крім того, розміщення продуктивних сил по території країни зумовило існування значної кількості об’єктів промисловості, транспорту зв’язку та інших галузей господарства, а також оборони за межами населених пунктів. Даний порядок регламентує механізм здійснення грошової оцінки цих земель при укладанні цивільно-правових угод, передбачених законодавством України, і є основою оподаткування земель.

За даними державного земельного кадастру загальна площа земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів станом на 01.01.2001 у становить 15,04 млн. га, або 24,9% всіх земель України. Майже ѕ цих земель складають ліси та інші лісок риті площі.

Грошова оцінка зазначених земель використовується в основному для здійснення майнових операцій стосовно земельних ділянок для використання стартової ціни земельних ділянок несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, яка встановлюється з урахуванням експертної оцінки, при їх продажу на конкурентних засадах.

Грошова оцінка земель не сільськогосподарського призначення здійснюється за їх функціональним використанням залежно від того, до якої категорії земель вони відносяться.

Залежно від функціонального використання земель, в основу грошової оцінки покладається або капіталізований рентний дохід або нормативний середньорічний економічний ефект, що створюється внаслідок використання відповідних земельних ділянок.

Грошова оцінка земельних ділянок, розміщених в зонах гарантованого добровільного відселення і посиленого радіоекологічного контролю, визначення з урахуванням коефіцієнтів, наведених в порядку грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення (крім земель населених пунктів). Зони гарантованого добровільного відселення і посиленого радіоекологічного контролю визначаються законодавством.

Важливою особливістю даного порядку є процедура затвердження результатів грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення (крім земель населених пунктів) місцевими державними адміністраціями.


Дата добавления: 2018-10-25; просмотров: 351; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!