ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОГО ТУРИЗМУ



ТЕМА: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТА ОСНОВНІ НАПРЯМИ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОГО ТУРИЗМУ В УКРАЇНІ.

ВСТУП

РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОГО ТУРИЗМУ

1.1 Сутнісні підходи та характеристика сільського туризму

1.2. Соціально-економічні особливості розвитку сільського туризму

1.3. Складові процесу розвитку сільського зеленого туризму

РОЗДІЛ 2 . АНАЛІЗ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОГО ТУРИЗМУ В УКРАЇНІ

2.1. Оцінка сучасного стану розвитку сільського туризму на засадах підприємництва

2.2. Чинники становлення й утвердження сільського туризму

2.3. Державне регулювання та підтримка розвитку сільського туризму в Україні

РОЗДІЛ 3 . ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОГО ТУРИЗМУ В УКРАЇНІ

3.1. Розробка та ефективне здійснення стратегії розвитку сільського туризму на засадах підприємництва

3.2. Використання досвіду країн Європи в розвитку сільського туризму

ВИСНОВКИ

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ ТА ЛІТЕРАТУРИ

ДОДАТКИ

ВСТУП

На фоні бурхливого розвитку світового туризму закономірно постає питання про роль України на світовому ринку туристичних послуг. Слід зазначити, що вона має всі передумови для інтенсивного розвитку туризму, адже володіє значним туристсько-рекреаційним потенціалом: сприятливими кліматичними умовами, переважно рівнинним ландшафтом, багатством флори і фауни, розвиненою мережею транспортних сполучень, культурно-історичними пам’ятками тощо.

Але, на жаль, на фоні світового туризму, який набирає потужностей фантастично швидкими темпами, Україна виглядає досить скромно. Сьогодні наші громадяни є своєрідними інвесторами зарубіжних країн, що є одним з найболючіших питань всієї туристичної галузі. Адже туризм, за розрахунками фахівців, лише у вигляді податків міг би щороку приносити в державну скарбницю до 4 млрд. дол. Безумовно, що причини такого становища треба шукати в складній соціально-економічній ситуації в державі, в невідрегульованості механізмів стимулювання туристичної індустрії, відсутності ефективної стратегії розвитку цієї галузі як на національному, так і регіональному рівнях. внутрішнього споживача, так і на обслуговування іноземних туристів.

Актуальність даної теми зумовлена якісно новими підходами до підвищення конкурентоспроможності сфери сільського туризму, розвитку агротуризму і соціального розвитку села. Розвиток туризму в нашій країні особливо актуальний, оскільки саме завдяки йому Україна може поліпшити соціально-економічну ситуацію. Зважаючи на місце і роль туризму в житті суспільства, держава проголошує його одним із пріоритетних напрямів розвитку національної культури та економіки. Сьогодні як у світі, так і в Україні спостерігається тенденція до зростання зацікавленості сільським відпочинком у формі проживання і проведення вільного часу. Актуальною на Заході є тема розвитку сільських територій, збереження культурної спадщини села, пошук додаткових джерел доходу, створення нових робочих місць. Функціонування сільського туризму повинно стати цікавим і для України, оскільки він стимулює не тільки соціально-економічний розвиток сільської місцевості, покращення комунікаційної структури, а й можливість розвитку людської індивідуальності.

Наукові дослідження свідчать про те, що сільський туризм здатний забезпечити економічну та демографічну стабільність у сільській місцевості та вирішити соціально-економічні проблеми. Проблеми функціонування ефективної моделі туристичної сфери сьогодні відображаються в роботах багатьох вчених-економістів: Заїкіна О., Єфремова М., Долматова Г., Окладникова С, Сенина В., Чеботарь Ю. та інших.

Метою випускної кваліфікаційної роботи є дослідити передумови розвитку сільського туризму як форми малого підприємництва, що дасть можливість певною мірою вирішити проблему зайнятості сільського населення, покращити його добробут, повніше використати природний та історико-культурний потенціал сільської місцевості.

Для реалізації цієї мети необхідно вирішити такі завдання:

– дослідити передумови розвитку сільського туризму як форми малого підприємництва;

–  проаналізувати проблеми зайнятості сільського населення;

– охарактеризувати соціально-економічні особливості сільського туризму в Україні;

–  запропонувати шляхи вирішення соціальних та економічних проблем у агротуризму.

Об ’ єктом дослідження є соціально-економічні особливості та напрямки розвитку сільського туризму в Україні.

Предметом дослідження є особливості розвитку сільського (зеленого) туризму в Україні.

Для вирішення окремих завдань для дослідження використовувались такі методи: для дослідження динаміки використовувався статистичний метод, узагальнення та порівняння використовувались для співставлення показників базових та поточних років, метод економічного аналізу використовувався для визначення ступеня впливу факторів на розвиток туристичної сфери України.

Практичним значенням одержаних результатів є запропоновані напрямки розвитку сільського туризму в Україні.

Інформаційною базою дослідження є  нормативно-правові акти, статистичні дані Державного комітету статистики України, наукові праці вчених, матеріали науково-практичних конференцій, Інтернет – джерела.

Апробація результатів дослідження: ____________________________

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Структура та обсяг роботи складається із вступу, трьох розділів, висновків та списку використаних джерел та літератури.

 

 

РОЗДІЛ І.

ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОГО ТУРИЗМУ

 

 


Дата добавления: 2018-10-25; просмотров: 356; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!