Тема 38. Злочини у сфері охорони державної таємниці, недоторканності державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації
Загальна характеристика та види злочинів у сфері охорони державної таємниці, недоторканності державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації. Об`єкт та предмет злочинів даної групи.
Злочини проти встановленого порядку зберігання таємниці чи конфіденційної інформації.
Розголошення державної таємниці. Втрата документів, що містять державну таємницю. Передавання або збирання відомостей, що становлять конфіденційну інформацію, яка е власністю держави.
Злочини проти встановленого порядку перетинання державного кордону, міжнародних польотів.
Незаконне переправлення осіб через державний кордон України. Порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю. Порушення правил міжнародних польотів.
Злочини проти встановленого порядку формування Збройних сил України.
Ухилення від призову на строкову військову службу. Ухилення від призову за мобілізацією.Ухилення від військового обліку або спеціальних зборів. Проблеми вдосконалення кримінальної відповідальності з» злочини у сфері охорони державної таємниці, недоторканості державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації.
Тема 39. Злочини у сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж
Незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку. Створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут. Несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або на носіях такої інформації. Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї. Порушення правил експлуатації електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку або порядку чи правил захисту інформації, яка в них оброблюється. Перешкоджання роботі електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку шляхом масового розповсюдження повідомлень електрозв'язку. Проблеми вдосконалення законодавства про відповідальність за злочини у сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж.
|
|
Тема 40. Злочини проти встановленого порядку несення військової служби (військові злочини)
|
|
Поняття, загальна характеристика й види військових злочинів. Відмежування військового злочину від дисциплінарного проступку.
Злочини проти порядку підлеглості та військової честі.
Непокора. Невиконання наказу. Опір начальникові або примушування його до порушення службових обов'язків. Погроза або насильство щодо начальника. Порушення статутних правил взаємовідносин між військовослужбовцями за відсутності відносин підлеглості.
Злочини проти порядку проходження військової служби.
Самовільне залишення військової частини або місця служби. Дезертирство. Ухилення від військової служби шляхом самоскалічення або іншим способом.
Злочини проти порядку користування військовим майном та його збереження.
Викрадення, привласнення, вимагання військовослужбовцем зброї, бойових припасів, вибухових, інших бойових речовин, засобів пересування, військової та спеціальної техніки чи іншого військового майна, а також заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем. Умисне знищення або пошкодження військового майна. Необережне знищення або пошкодження військового майна. Марнотратство або втрата військового майна. Порушення правил поводження зі зброєю, а також із речовинами і предметами, що становлять підвищену небезпеку для оточення.
|
|
Злочини проти безпеки руху та експлуатації військової техніки.
Порушення правил водіння або експлуатації машин. Порушення правил польотів або підготовки до них. Порушення правил кораблеводіння.
Злочини проти порядку несення окрема видів військової служби.
Порушення статутних правил вартової служби чи патрулювання. Порушення статутних правил несення прикордонної служби. Порушення статутних правил несення бойового чергування. Порушення статутних правил внутрішньої служби.
Злочини проти порядку збереження військової таємниці.
Розголошення відомостей військового характеру, що становлять державну таємницю, або втрата документів чи матеріалів, що містять такі відомості. Злочини проти авторитету і правомірної діяльності військових формувань і правоохоронних органів. Зловживання військовою службовою особою владою або службовим становищем. Недбале ставлення до військової служби. Перевищення військовою службовою особою влади або службових повноважень. Бездіяльність військової влади.
|
|
Злочини проти порядку ведення бойових дій, вимог законів і звичаїв війни.
Здача або залишення ворогові засобів ведення війни. Залишення гинучого військового корабля. Самовільне залишення поля бою або відмова діяти зброєю. Добровільна здача в полон. Злочинні дії військовослужбовця, який перебуває в полоні. Мародерство. Насильство над населенням у районі воєнних дій. Погане поводження з військовополоненими. Незаконне використання символіки Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та зловживання ними.
Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 300; Мы поможем в написании вашей работы! |
Мы поможем в написании ваших работ!