ГІСТОЛОГІЯ, ЦИТОЛОГІЯ, ЕМБРІОЛОГІЯ 57 страница



178. На базарі громадянин А. продавав ковбасу з назвою “свиняча домашня”. У держсанінспекції виникла підозра фальсифікації ковбаси. З допомогою якої серологічної реакції імунітету можна ідентифікувати харчовий продукт?

A. *Преципітації

B. РЗК

C. Аглютинації

D. Імунофлюорестенції

E. РНГА

179. У дитини 4 років спостерігаються клінічні ознаки коклюшу. З метою серологічної діагностики була поставлена розгорнута реакція з коклюшним та паракоклюшним діагностикумами. На дні пробірок, до яких було внесено діагностикум з Bordetella parapertussis, утворився зернистий осад. Які антитіла виявлено?

A. * Аглютиніни

B. Преципітини

C. Опсоніни

D. Бактеріолізіни

E. Антитоксини

180. Через декілька хвилин після введення препарату хворому правцем з'явилася задишка, частий пульс, впав артеріальний тиск. Який препарат спричинив ускладнення?

A. Антитоксична сироватка

B. Сульфаниламід

C. Антибіотик

D. Анатоксин

E. Донорський гама- глобулін

181. В лабораторію поступила кров хворого на черевний тиф для виявлення антитіл. Яку із перелічених серологічних реакцій слід для цього застосувати?

A. Реакцію аглютинації.

B. Реакцію преципітації.

C. Реакцію зв”язування комплементу.

D. Реакцію гемаглютинації.

E. Реакцію гальмування гемаглютинації.

182. До ПТУ вступив юнак 16 років з сільської місцевості. При плановому проведенні реакції Манту виявилося, що у цього юнака вона негативна. Яка найбільш раціональна тактика лікаря?

A. Зробити щеплення БЦЖ

B. Повторити реакцію через 1 місяць

C. Провести серодіагностику туберкульозу

D. Терміново ізолювати юнака з навчального колективу

E. Провести прискорену діагностику туберкульозу методом Прайса

183. Для створення активного імунітету у людини використовуються численні вакцинні препарати. Який препарат представлено живими атенуйованими бактеріями?

A. * Вакцина БЦЖ

B. Вакцина АКДП

C. Вакцина Солка

D. Вакцина TAБТ

E. Вакцина проти гепатиту А.

184. При проведені медичного обстеження учнів була поставлена проба Манту. Наявністю яких із перелічених специфічних чинників зумовлена позитивна реакція?

A. Т-лімфоцити

B. В-лімфоцити

C. Антитіла

D. Еритроцити

E. Лейкоцити

185. Хворий Н. 28 років поступив у хірургічну клініку з симптомами гострого апендициту. Об’єктивно: при пальпації реєструється різька біль в правій епігастральній області та близько пупка. Має місто позитивний синдром Щеткіна-Блюмберга. Який період хвороби має місце у цього пацієнта?

A. *Розпалу хвороби.

B. Латентний.

C. Продромальний.

D. Кінцевого терміну.

E. Періоду функціональних порушень.

186. Для серологічної діагностики черевнотифозного бактеріоносійства було використано діагностикум, що являє собою оброблені таніном еритроцити барана, на яких адсорбований Vi-антиген Salmonella typhi. В якій реакції буде застосовано цей діагностикум?

A. * РПГА

B. РГГА

C. РГА

D. РП

E. РЗК

187. У хворої з клінічними ознаками імунодефіциту з незміненою кількістю та функціональною активністю Т- і В-лімфоцитів при обстеженні виявлений дефект на молекулярному рівні, при якому порушена функція антигенпрезентації імунокомпетентним клітинам. Дефект структур яких клітин є можливим?

A. *Макрофаги, моноцити

B. Т-лімфоцити, В-лімфоцити

C. NK-клітини

D. Фібробласти, Т-лімфоцити, В-лімфоцити

E. 0-лімфоцити

188. У хворого діагностовано набутий дефект імунної системи – порушення активації системи комплементу за класичним шляхом на фоні достатнього вмісту компонентів системи. Запідозрено наявність дефекту антитілоутворення. Зменшення вмісту в організмі яких антитіл можна очікувати в першу чергу?

A. *Ig M, IgG

B. Ig A, IgG

C. Ig D, IgG

D. Ig E, IgG

E. Ig M, Ig А

189. У місті епідемія грипу. Який препарат із перерахованих нижче можна порекомендувати людям для неспецифічної профілактики захворювання?

A. * Лейкоцитарний інтерферон.

B. Протигрипозну вакцину.

C. Пеніцилін.

D. Протигрипозний імуноглобулін.

E. Протигрипозну сироватку

190. Хворий сифілісом пройшов курс антибіотикотерапії і повністю вилікувався. Через деякий час він знову був інфікований Treponema pallidum. Дану форму інфекції можна віднести до:

A. *Реінфекції

B. Рецидиву

C. Вторинної інфекції

D. Суперінфекції

E. Ускладненню

191. В інфекційну лікарню потрапив пацієнт з вірусним гепатитом А. Які антитіла будуть синтезуватися першими у відповідь на антиген?

A. * IgM.

B. IgG.

C. IgA.

D. IgD.

E. IgE.

192. У лабораторію харчової гігієни областної СЕС доставлено вилучений у продавця на ринку воловий м’ясний фарш. У покупця виникла підозра фальсифікації продукту. Яка імунологічна реакція дозволяє це перевірити?

A. * Реакція преципітації.

B. Реакція Кумбса.

C. Реакція аглютинації.

D. Реакція опсонізації.

E. Реакція імунофлюоресценції.

193. З метою встановлення токсигенності виділених від пацієнтів збудників дифтерії культури висіяли на чашку Петрі з поживним агаром по обидва боки від розташованої в центрі смужки фільтрувального паперу, змоченого протидифтерійною антитоксичною сироваткою. Після інкубації посівів в агарі між окремими культурами і смужкою фільтрувального паперу виявлено смужкоподібні ділянки помутніння середовища. Яку імунологічну реакцію було виконано?

A. * Реакцію преципітації в гелі.

B. Реакцію Кумбса.

C. Реакцію аглютинації.

D. Реакцію кільцепреципітації.

E. Реакцію опсонізації.

194. Після проникнення в організм бактерії фагоцитуються макрофагами. Яку роль відіграють макрофаги в кооперації імунокомпетентних клітин на першому етапі формування імунної відповіді?

A. * Забезпечують процесинг і презентацію антигена Т-хелперам.

B. Активують Т-кіллери.

C. Активують NК-клітини.

D. Продукують імуноглобуліни.

E. Забезпечують процесинг і презентацію антигена Т-кіллерам.

195. Ліквідатору наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що отримав велику дозу опромінення проведено трансплантацію кісткового мозку. Через деякий час після проведеної операції у пацієнта діагностовано розвиток реакції трансплантат проти хазяїна. Які антигени послужили пусковим механізмом виникнення цієї реакції?

A. * Антигени системи HLA клітин організму ліквідатора.

B. Антигени системи Rh еритроцитів ліквідатора.

C. Антигени HBs, HBc, HBE.

D. Антигенами системи ABO еритроцитів ліквідатора.

E. Антигени системи HLA клітин організму донора.

196. Серологічна діагностика інфекційних захворювань заснована на специфічній взаємодії антитіл з антигенами. Як називається серологічна реакція, яка полягає в склеюванні мікроорганізмів при дії на них специфічних антитіл при наявності електроліту?

A. *Реакція аглютинації

B. Реакція преципітації

C. Реакція зв'язування комплементу

D. Реакція гемадсорбції

E. Реакція нейтралізації

197. Серологічна діагностика інфекційних захворювань заснована на специфічній взаємодії антитіл з антигенами. Як називається серологічна реакція, при якій високодисперсні антигени адсорбовані на еритроцитах?

A. *Реакція непрямої (пасивної) гемаглютинації

B. Реакція преципітації

C. Реакція зв'язування комплементу

D. Реакція гемадсорбції

E. Реакція нейтралізації

198. Серологічна діагностика інфекційних захворювань заснована на специфічній взаємодії антитіл з антигенами. Як називається реакція осадження з розчину антигену при впливі на нього імунної сироватки й електроліту?

A. *Реакція преципітації

B. Реакція аглютинації

C. Реакція зв'язування комплементу

D. Реакція гемадсорбції

E. Реакція нейтралізації

199. Серологічна діагностика інфекційних захворювань заснована на специфічній взаємодії антитіл з антигенами. Як називається серологічна реакція, заснована на взаємодії гомологічних антитіл і розчинних антигенів в агаровому середовищі?

A. *Реакція преципітації в гелі

B. Реакція аглютинації

C. Реакція зв'язування комплементу

D. Реакція кільцепреципітації

E. Реакція нейтралізації

200. Серологічна діагностика інфекційних захворювань заснована на специфічній взаємодії антитіл з антигенами. Як називається серологічна реакція, для проведення якої необхідні 5 інгредієнтів: антиген, антитіло і комплемент (перша система), еритроцити барана і гемолітична сироватки (друга система)?

A. *Реакція зв'язування комплементу

B. Реакція пасивної (непрямої) гемаглютинації

C. Реакція преципітації

D. Реакція гальмування гемаглютинації

E. Реакція нейтралізації

201. Серологічна діагностика інфекційних захворювань заснована на специфічній взаємодії антитіл з антигенами. Як називається серологічна реакція, при якій використовуються антитіла, мічені флюоресцюючими речовинами?

A. *Реакція імунофлюоресценції

B. Реакція ензиммічених антитіл

C. Ланцюгова полімеразна реакціяї

D. Реакція зв'язування комплементу

E. Реакція молекулярної гібридизації

202. Реакція Васермана у хворого 30 років різко позитивна (++++). Для діагностики якого інфекційного захворювання використовується реакція Васермана?

A. *Сифіліс

B. Бруцельоз

C. Туберкульоз

D. Поліомієліт

E. Грип

203. Жінка Д., 54 років звернулася до лікаря зі скаргами на непереносимість курячих яєць, що з’явилася нещодавно. Антигістамінні препарати, що їх призначив лікар призводили до деякого покращення стану хворої. Які антитіла могли сприяти розвитку цієї реакції?

A. *Ig E

B. Ig А

C. Ig D

D. Ig G

E. Ig M

204. У дитячому відділенні інфекційної клініки хлопчику поставлено діагоноз "дифтерія". Який препарат потрібно ввести хворому в першу чергу ?

A. *Протидифтерійну антитоксичну сироватку.

B. Дифтерійний анатоксин.

C. АКДП.

D. АДП.

E. ТАВt

E.

205. У пологовому будинку проведено імунізацію немовлят проти туберкульозу. Яка з перелічених вакцин була використана ?

A. *БЦЖ.

B. АДП.

C. АКДП.

D. EV.

E. CTI.

206. В першому класі було проведене медичне обстеження учнів з метою відбору дітей для ревакцинації проти туберкульозу. Яку з наведених нижче проб при цьому використали?

A. *Проба Манту.

B. Проба Шика.

C. Нашкірна проба з тулярином

D. Проба Бюрне.

E. Проба з антраксином

207. В дитячому садку планується проведення вакцинації проти коклюшу. Який з наведених нижче препаратів необхідно використати з цією метою?

A. *Вакцина АКДП.

B. Вакцина БЦЖ.

C. Типоспецифічна сироватка.

D. Нормальний гама-глобулін.

E. АДП анатоксин.

208. Хворій жінці поставили клінічний діагноз “гонорея”. Яке із перерахованих нижче досліджень можна застосувати для підтверджння діагнозу?

A. *Мікроскопія патологічного матеріалу.

B. Зараження лабораторних тварин

C. Проба з бактеріофагом.

D. Реакція гемаглютинації.

E. Реакція іммобілізації

209. Хворий з підозрою на черевний тиф був госпіталізований в інфекційне відділення на 11-й день захворювання. Який основний матеріал для дослідження найкраще взяти від хворого в цей період?

A. *Сироватку крові.

B. Сечу.

C. Випорожнення.

D. Жовч.

E. Вміст розеол.

210. У хворого з періодичними нападами ядухи, які виникають при вдиханні різних ароматичних речовин, діагностована атопічна бронхіальна астма. Діагностовано збільшення Ig E. Для якого типу реакцій це характерно:

A. * Анафілактичні реакції

B. Цитотоксичні реакції

C. Імунокомплексні реакції

D. ГСТ

E. Автоімунні реакції

211. У хворого з клінічними ознаками первинного імунодефіциту виявлено порушення функції антигенпрезентації імунокомпетентним клітинам. Дефект структур яких клітин є можливим?

A. *Макрофаги, моноцити

B. Т-лімфоцити

C. В-лімфоцити

D. Фібробласти

E. 0-лімфоцити

212. У жінки 37 років протягом року періодично виникали інфекційні захворювання бактеріального генезу, їх перебіг був вкрай тривалим, ремісії – короткочасними. При обстеженні виявлена гіпогамаглобулінемія. Порушення функції яких клітин може бути прямою її причиною?

A. *Плазматичних клітин

B. Фагоцитів

C. Нейтрофілів

D. Макрофагів

E. Лімфоцитів

213. На одязі людини, яку звинувачують у вбивстві, виявлені плями крові. За допомогою якої реакції можна довести, що це кров людини?

A. * За допомогою реакції преципітації

B. За реакцією імунофлюоресценції.

C. За допомогою реакції зв’язування комплементу

D. За допомогою реакції аглютинації.

E. За допомогою реакції нейтралізації

214. Від хворого виділили чисту культуру коринебактерій дифтерії. Яку імунологічну реакції слід використати для виявлення токсигенності бактерій?

A. * Реакцію преципітації в агарі

B. Реакцію аглютинації

C. Реакцію зв’язування комплементу

D. Реакцію гальмування гемаглютинації

E. Реакцію непрямої гемаглютинації

215. Із організму хворого з гострим гастроентеритом виділений збудник захворювання. Його слід ідентифікувати за антигенною будовою. Яку серологічну реакцію потрібно використати для ідентифікації?

A. * Реакцію аглютинації

B. Реакція зв’язування комплементу

C. Реакція нейтралізації

D. Реакція преципітації

E. Реакція опсонізації

216. Дитина В., 1 рік часто хворіє вірусно-бактеріальними інфекціями, які погано піддаються терапії. Після проведення дослідження імунологічного статусу виявлено відсутність в крові лімфоцитів, що відповідають за клітинний імунітет. Яка недостатність імунітету и по якій системі виявлена у дитини?

A. *Первинний імунодефіцит, по Т-системі.

B. Вторинний імунодефіцит, по Т-системі.

C. Первинний імунодефіцит, по В-системі.

D. Первинний імунодефіцит, по макрофагальній системі.

E. Первинний імунодефіцит, по мікрофагам.

217. Пацієнт одужав після перенесеної дизентерії Зонне і повторно заразився цим же збудником. Як називається така форма інфекції?

A. * Реінфекція.

B. Рецидив.

C. Суперінфекція.

D. Персистуюча інфекція.

E. Хронічна інфекція.

218. В останні роки використовується метод генної ідентифікації збудників, що дозволяє виявити в досліджуваних зразках фрагменти нуклеїнових кислот патогенів. Виберіть із перелічених реакцій ту, яка підходить для цієї мети.

A. *Полімеразна ланцюгова реакція.

B. Реакція наростання титру фага.

C. Радіоімунний аналіз.

D. Реакція преципітації.

E. Імуноферментний аналіз.

219. У дитини 10 років поставлено пробу Манту (з туберкуліном). Через 48 годин на місці введення туберкуліну з’явилаcя папула розміром до 8 мм у диаметрі. Який тип реакції гіперчутливості розвився після введення туберкуліну?

A. * Реакція гіперчутливості IV типу.

B. Реакція типу феномен Артюса.

C. Реакція типу сироваткової хвороби.

D. Атопічна реакція.

E. Реакція гіперчутливості ІІ типу.

220. При багатьох інфекційних хворобах у крові хворого можна виявити антигени збудника. Яку реакцію слід застосувати, враховуючи, що рівень антигенемії низький.

A. *Твердофазний ІФА

B. Реакцію аглютинації

C. Реакцію непрямої гемаглютинації

D. Реакцію латекс-аглютинації

E. Імуноелектрофорез

221. В анотації до препарату вказано, що він містить антигени зубдника черевного тифу, адсорбовані на стабілізованих еритроцитах барана. З якою метою використовують цей препарат?

A. *Для виявлення антитіл в реакції непрямої гемаглютинації

B. Для виявлення антитіл в реакції зв’язування комплементу.

C. Для виявлення антитіл в реакції Відаля

D. Для виявлення антитіл в реакції затримки гемаглютинації

E. Для серологічної ідентифікації зхбудника черевного тифу.

222. Ефективна діагностика носійства збудників кишкових інфекцій грунтується на виявленні антитіл до певних антигенів бактерій в реакції непрямої гемаглютинації. Який стандартний препарат слід застосувати у цій реакції?

A. *Еритроцитарні діагностикуми з адсорбованими антигенами бактерій

B. Антитіла проти імуноглобулінів основних класів

C. Моноклональні антитіла

D. Монорецепторні діагностичні сироватки

E. Еритроцити барана й гемолітичну сировтку.

223. Гемолітична сироватка проти еритроцитів барана є необхідною для роботи в лабораторії, де ведеться серологічна діагностика інфекційних хвороб. З якою метою вона використовується?

A. *Як компонент гемолітичної системи в реакції зв’язування комплементу

B. Для реакції непрямої гемаглютинації

C. Для діагностики гемолітичної хвороби новонароджених при резус-конфлікті

D. Для реакції затримки гемаглютинації

E. Для встановлення видової належності еритроцитів у судово-медичній експертизі.

224. У дитини, яка хворіла дифтерією, через 10 днів після введення антитоксичної протидифтерійної сиворотки, з’явились висипання на шкірі, свербіж, підвищилася температура тіла до 38, болючість в суглобах. Яка причина даного стану?

A. *Сивороткова хвороба

B. Анафілактична реакція

C. Атопія

D. Гіперчутливість сповільненого типу

E. Контактна алергія

225. Дитині провели пробу Манту. Через 24 години в місці введення алергену з’явилась припухлість, гіперемія і болючість. Які основні компоненти зумовлюють реакцію організму?

A. *Мононуклеари, Т-лімфоцити і лімфокіни

B. Гранулоцити, Т- лімфоцити и Ig G.

C. Плазматичні клітини, Т-лімфоцити і лімфокіни

D. В-лімфоцити, Ig М

E. Макрофаги, В-лімфоцити і моноцити

226. В імунній відповіді організму значне місце належить продукції антитіл. Виберіть із поданого, взаємодія яких клітин необхідна для їх синтезу:

A. *Антигенпрезентуючі клітини, Т-помічники, В-лімфоцити

B. Мікрофаги, Т-помічники, В-лімфоцити

C. Дендритні клітини, Т-помічники, В-лімфоцити

D. Макрофаги, Т-ефектори, В-лімфоцити

E..Клітини Лангенганса, Т-ефектори, В-лімфоцити

227. При практичному використаннi лiкувальних антитоксичних сироваток,хворому завжди вводять точно визначенi дози.Якими одиницями визначається активнiсть антитоксичної протидифтерiйної сироватки?

A. *Мiжнародними

B. Флокуляцiйними

C. Летальними

D. Бактерiостатичними

E. Гемолiтичними

228. Для серологiчної дiагностики черевного тифу використовують реакцiю Вiдаля..Який механiзм взаємодiї антигенiв та антитiл лежить в її основi?

A. *Аглютинацiя

B. Преципiтацiя

C. Бактерiолiз

D. Гемолiз

E. lмобiлiзацiя бактерiй

229. У кабінет до лікаря-дерматолога звернувся хворий. З гнійних виділень з уретри пацієнта лікар приготував мазок, пофарбував по Граму. При мікроскопії в препараті виявлено велику кількість лейкоцитів, у цитоплазмі яких спостарігаються грамнегативні бобовидної форми диплококи. Результати якого процесу спостерігаються в препараті?

A. *Фагоцитозу

B. Метаболізму

C. Капсулоутворення

D. Спороутворення


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 555; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!