ГІСТОЛОГІЯ, ЦИТОЛОГІЯ, ЕМБРІОЛОГІЯ 55 страница



A. *Для перевірки наявності протидифтерійного антитоксичного імунітету.

B. Для створення активного імунітету.

C. Для створення пасивного штучного імунітету.

D. Для виявлення стану алергії.

E. Для перевірки наявності протидифтерійного антибактеріального імунітету.

72. Для серологічної діагностики інфекційного захворювання у пацієнта взято кров на дослідження. Сироватку крові розвели ізотонічним розчином. Для реакції використали сироватку хворого у розведеннях від 1:10 до 1:1280 і еритроцити, сенсибілізовані мікробним антигеном. Яку серологічну реакцію проведено?

A. *Пасивної гемаглютинації.

B. Преципітації.

C. Прямої аглютинації.

D. Кумбса.

E. Опсонізації.

73. У лабораторію харчової гігієни областної СЕС доставлено вилучений у продавця на ринку воловий м’ясний фарш. У покупця виникли сумніви у якості фаршу. Він вважає, що фарш виготовлено із собачого м’яса. Яка імунологічна реакція дозволяє перевірити якість доставленого продукту?

A. *Реакція преципітації.

B. Реакція Кумбса.

C. Реакція аглютинації.

D. Реакція опсонізації.

E. Реакція імунофлюоресценції.

74. Хворому на дифтерію необхідно терміново ввести антитоксичну сироватку. Як запобігти виникненню анафілактичного шоку, якщо алергічна проба на сироватку позитивна?

A. *Сироватку треба вводити лише після десенсибілізації по Безредьці.

B. Сироватку вводити не можна взагалі.

C. Сироватку треба вводити лише довенно.

D. Сироватку треба вводити лише дом’язево.

E. Сироватку слід вводити лише разом з дифтерійним анатоксином.

75. У дитини віком 3 роки після прийому парацетамолу з’явилася петехіальна висипка на шкірі. Після огляду дитини гематологом і лабораторного обстеження виставлено діагноз: тромбоцитопенічна пурпура. Який імунопатологічний механізм лежить в основі розвитку даного захворювання?

A. *Цитотоксичні реакції, зумовлені антитілами і комплементом.

B. Анафілактична реакція.

C. Гіперчутливість сповільненого типу.

D. Імунокомплексні реакції.

E. Взаємодія IgE з гаптеном на поверхні тучних клітин.

76. З метою встановлення токсигенності виділених від пацієнтів збудників дифтерії культури висіяли на чашку Петрі з поживним агаром по обидва боки від розташованої в центрі смужки фільтрувального паперу, змоченого протидифтерійною антитоксичною сироваткою. Після інкубіції посівів в агарі між окремими культурами і смужкою фільтрувального паперу виявлено смжкоподібні ділянки помутніння середовища. Яку імунологічну реакцію було виконано?

A. *Реакцію преципітації в гелі.

B. Реакцію Кумбса.

C. Реакцію аглютинації.

D. Реакцію кільцепреципітації.

E. Реакцію опсонізації.

77. Після проникнення в організм бактерії фагоцитуються макрофагами. Яку роль відіграють макрофаги в кооперації імунокомпетентних клітин в ході формування імунної відповіді?

A. *Забезпечують процесинг і презентацію антигена Т-хелперам.

B. Активують Т-кіллери.

C. Активують В-лімфоцити.

D. Продукують імуноглобуліни.

E. Забезпечують процесинг і презентацію антигена Т-кіллерам.

78. Ліквідатору наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що отримав велику дозу опромінення проведено трансплантацію кісткового мозку. Через деякий час після проведеної операції у пацієнта діагностовано розвиток реакції трансплантат проти хазяїна. Які антигени послужили пусковим механізмом виникнення цієї реакції?

A. *Антигени системи HLA клітин організму ліквідатора.

B. Антигени системи Rh еритроитів ліквідатора.

C. Антигени HBs, HBc, HBe.

D. Антигенами системи ABO еритроцитів ліквідатора.

E. Антигени системи HLA клітин кісткового мозку донора.

79. Істотним недоліком мікроскопічного методу діагностики інфекцій є його недостатня інформативність у зв’язку з морфологічною подібністю багатьох видів мікроорганізмів. Яка імунологічна реакція дозволяє значно підвищити інформативність цього методу?

A. *Реакція імунофлюоресценції.

B. Реакція Кумбса.

C. Імуноферментний аналіз.

D. Реакція опсонізації.

E. Радіофмунний аналіз.

80. В ранньому дитячому віці проводяться планові профілактичні щеплення проти поліомієліту із застосуванням живої вакцини, яку вводять перорально. Які імуноглобуліни відповідають в цьому випадку за створення поствакцинального імунітету?

A. *Секреторні IgA.

B. IgM.

C. IgG.

D. Сироваткові IgA.

E. IgE.

81. В сироватці крові новонародженого знайдено антитіла до віруса кору. Про наявність якого імунітету це може свідчити?

A. *Природного пасивного.

B. Природного активного.

C. Штучного пасивного.

D. Штучного активного.

E. Спадкового.

82. У крові пацієнта виявлено зниженя абсолютного і відносного рівнів циркулюючих CD4+-лімфоцитів. Яке дослідження було виконано з цією метою?

A. *Реакцію з міченими моноклональними антитілами.

B. Реакцію розеткоутворення з еритроцитами барана.

C. Реакцію опсонізації.

D. Реакцію бласттрансформації лімфоцитів з фітогемаглютиніном.

E. Реакцію бласттрансформації лімфоцитів з ліпополісахаридом.

83. У пацієнта через 2 місяці після операції трансплантації нирки погіршився стан. На основі лабораторного обстеження констатовано, що розпочалася реакція відторгнеггя трансплантату. Який фактор імунної системи відіграє вирішальну роль в цій реакції?

A. *Т-кіллери.

B. Інтерлейкін-1.

C. Природні кіллери.

D. В-лімфоцити.

E. Т-хелпери 2.

84. У пацієнта з бронхіальною астмою за дпомогою шкірних алергічних проб встановлено сенсибілізацію алергеном тполиного пуху. Який фактор імунної системи відіграє вирішальну роль в розвитку цього імунопатологічного стану?

A. *IgE.

B. IgD.

C. IgM.

D. Сенсибілізовані Т-лімфоцити.

E. IgG.

85. До дерматолога звернулася жінка, що працює медичною сестрою із скаргами на почервоніння і припухлість шкіри рук, які виникають через 1-2 дні після потрапляння на неї розчину анальгіну під час виконання ін’єкцій. Патологічні зміни виникають лише в місцях контакту шкіри з ін’єкційним розчином. Який фактор імунної системи відіграє вирішальну роль в розвитку цього імунопатологічного стану?

A. *Сенсибілізовані Т-лімфоцити.

B. IgE.

C. IgD.

D. IgG.

E. IgM.

86. З метою профілактики частих респіраторних захворювань пацієнтам призначають курс лікування препаратом “Рибомуніл” у вигляді інгаляцій. Цей препарат містить антигени найбільш поширених збудників бактеріальних респіраторних інфекцій – золотистого стафілокока, пневмокока, клебсієли пневмонії і гемофільної палички. Чим зумовлена лікувальна дія цього препарату?

A. *Індукцією синтезу специфічних секреторних IgA.

B. Індукцією синтезу специфічних сироваткових IgA.

C. Індукцією вироблення специфічних цитотоксичних Т-лімфоцитів.

D. Індукцією синтезу специфічних IgG.

E. Індукцією синтезу специфічних IgM.

87. У хворих на бруцельоз спостерігається позитивна шкірна проба Бюрне. Який фактор імунної системи відіграє вирішальну роль у розвитку запальної реакції в місці введення бруцеліну цим пацієнтам?

A. *Сенсибілізовані Т-лімфоцити.

B. IgA.

C. IgE.

D. IgD.

E. IgG.

88. 6-місячній дитині в плановому порядку проведено щеплення вакциною АКДП. Який імунітет створено дитині проти дифтерії?

A. *Штучний активний.

B. Штучний пасивний.

C. Природний активний.

D. Антибактеріальний.

E. Неспецифічний.

89. Пацієнту з хронічною нирковою недостатністю рекомендовано трансплантацію нирки. В даний час він очікує на донорський орган. За якими антигенами слід перевірити орган донора на сумісність?

A. *Антигенами системи HLA.

B. Антигенами системи Rh.

C. Антигенами HBs, HBc, HBe.

D. Антигенами системи ABO.

E. Антигенами О, Н, К.

90. Травмований зі стафілококовим абсцесом, переломом нижньої щелепи, крововтратою, струсом мозку був доставлений у клініку хірургічної стоматології, де йому була проведена операція і відповідне лікування. Однак через 5 днів після госпіталізації в нього розвилася важка форма кокової пневмонії. Як називається така форма інфекції в даного хворого?

A. *Вторинна інфекція

B. Суперінфекція

C. Аутоінфекція

D. Реінфекція

E. Дрімаюча інфекція

91. На 5-й день після екстракції зуба хворий був доставлений у клініку хірургічної стоматології де йому був розкритий гнійний абсцес. Однак на 5-й день у нього з'явилася висока температура, а при посіві крові був виділений патогенний стафілокок. Як називається така форма поширення мікробів в організмі?

A. *Септицемія

B. Паразитемія

C. Токсинемія

D. Вірусемія

E. Антигенемія

92. 6-місячній дитині в плановому порядку проведено щеплення вакциною АКДП. Який імунітет створено дитині проти дифтерії?

A. *Природний активний.

B. Штучний пасивний.

C. Антивірусний.

D. Антибактеріальний.

E. Неспецифічний.

93. Для серологічної діагностики інфекційного захворювання у пацієнта взято кров на дослідження. Сироватку крові розвели ізотонічним розчином. Для реакції використали сироватку хворого у розведеннях від 1:10 до 1:1280 і еритроцити, сенсибілізовані мікробним антигеном. Яку серологічну реакцію проведено?

A. *Пасивної гемаглютинації.

B. Преципітації.

C. Прямої аглютинації.

D. Кумбса.

E. Опсонізації.

94. Істотним недоліком мікроскопічного методу діагностики інфекцій є його недостатня інформативність у зв’язку з морфологічною подібністю багатьох видів мікроорганізмів. Яка імунологічна реакція дозволяє значно підвищити інформативність цього методу?

A. *Реакція імунофлюоресценції.

B. Реакція Кумбса.

C. Імуноферментний аналіз.

D. Реакція опсонізації.

E. Радіофмунний аналіз.

95. В ранньому дитячому віці проводяться планові профілактичні щеплення проти поліомієліту із застосуванням живої вакцини, яку вводять перорально. Які імуноглобуліни відповідають в цьому випадку за створення поствакцинального імунітету?

A. *Секреторні IgA.

B. IgM.

C. IgG.

D. Сироваткові IgA.

E. IgE.

96. В сироватці крові новонародженого знайдено антитіла до віруса кору. Про наявність якого імунітету це може свідчити?

A. *Природного пасивного.

B. Природного активного.

C. Штучного пасивного.

D. Штучного активного.

E. Спадкового.

97. Після введення лідокаїну у хворого з’явилась задишка, бронхоспазм, різко знизився кров’яний тиск, що вимагало від лікаря-стоматолога застосування засобів негайної допомоги. Який механізм лежить в основі таких явищ?

A. *Алергічні реакції з участю IgE

B. Алергічні цитотоксичні реакції

C. Явище ідіосинкразії

D. Гіперчутливість, зумовлена Т-лімфоцитами

E. Ефекти, зумовлені Т-кілерами

98. Який із класів імуноглобулінів відіграє головну роль у формуванні місцевого імунітету

A. *Ig A

B. Ig E

C. Ig D

D. Ig G

E. Ig M

99. Що супроводжується формуванням штучного пасивного імунітету

A. *Введення антитоксичної сироватки

B. Введення живої вакцини

C. Інфекційний процес

D. Введення анатоксину

E. Проведення десенсибілізуючої терапії

100.У робітника підприємства зі стажем роботи 20 років розвинувся контактний дерматит китиць. До якого типу імунних порушень відносяться дане захворювання?

A *Алергічна реакція сповільненого типу

B Первинний імунодефіцит

C Алергічна реакція негайного типу

D В- клітинний імунодефіцит

E Т- клітинний імунодефіцит

101..Жінка 40 років звернулася до лікаря зі скаргами на свербіння, почервоніння, відчуття пекучості шкіри, набряк на щоках. За годину до цього користувався косметичним кремом. Який вид алергічної реакції І типу за Кумбсом і Джелом у хворого?

A *Набряк Квінке

B Бронхіальна астма

C Анафілактичний шок

D Кропивниця

E Полінози

102.У жінки 25 років під час ремонту у квартирі раптово виник приступ задухи, що супроводжувався відчуттям нестачі повітря, затрудненим видихом, сухим кашлем, неспокоєм. Діагностовано бронхіальну астму. Який медіатор алергії викликає вказані зміни?

A *Гістамін

B Серотонін

C Простогландин Е

D Інтерлейкін 1

E Інтерлейкін 6

103.Для визначення чутливості до антибіотиків пацієнту внутрішньошкірно ввели 0,2мл розчину пеніциліну. Через 10 хв у місці введення з’явилася гіперемія і набряк. До якого типу, за класифікацією Кумбса та Джела, відноситься ця реакція?

A *Анафілактична реакція (феномен Овері)

B Цитотоксична реакція

C Гіпечутливість сповільненого типу

D Реакція типу феномена Артюса

E Туберкулінова реакція

104. В травматологічному відділенні хворому зробили первинну хірургічну обробку рани і для створення штучного пасивного імунітету в організм людини вводять:

A * Імунні сироватки.

B Вакцини.

C Анатоксини.

D Антибіотики.

E Вітаміни.

105.Інститут бактерійних препаратів створює вакцини для планових щеплень.Як називають вакцину.до складу якої входять мікробні клітини та анатоксин іншого збудника?

A * Асоційовані.

B Хімічні.

C Генноінженерні.

D Аутовакцини.

E Комбіновані.

106.При негативному результаті бактеріологічного обстеження діагноз хворому встановлюють за допомогою серологічного дослідження.Відповідно склеювання мікроорганізмів під впливом антитіл називається реакцією :

A * Аглютинації.

B Преципітації.

C Зв’язування комплементу.

D Лізису.

E Імобілізації.

107.Для проведення планової профілактичної імунізації в дитячому садочку необхідно забезпечити наявність вакцини.Якими властивостями мусить володіти вакцина?

A * Імуногенність,авірулентність,ареактивність.

B Імуногенність,ареактивність.

C Авірулентність,проста технологія у виробництві.

D Ареактивність,проста у застосуванні.

E Імуногенність.

108.У хворої Л. після трансплантації печінки через 1,5 місяці погіршився стан внаслідок початку реакції відторгнення трансплантату. Який фактор імунної системи відіграє вирішальну роль в цій реакції?

A *Т-кілери

B Інтерлейкін-1

C Природні кілери

D В-лімфоцити

E Т-хелпери

109.Який інтерлейкін виділяють макрофаги при завершенні фагоцитозу для запуску імунної відповіді на бактеріальний антиген?

A IL - 1

B IL - 5

C IL - 6

D IL - 2

E IL - 3

110.Фекалії дитини, що хворіє на ентерит емульгують в фізіологічному розчині і краплю емульсії наносять на елективне середовище: 10\% жовточно - сольовий агар. Який фермент патогенності, що має агресивні властивості виявляється на цьому середовищі?

A *Лецитиназа

B Коліцини

C Стрептокіназа

D Гемолізини

E Гіалуронідаза

111.Відомо, що в розвитку інфекційного та епідемічного процесу приймають участь три ланки. В інфекційному процесі першою ланкою є патогенний мікроорганізм, а що являє собою перша ланка епідпроцесу?

A * Джерело інфекції

B Доза мікроба

C Шлях проникнення

D Певні умови зовнішнього середовища

E Реактивність організму людини

112.З метою профілактики проводиться імунізація населення вакцинами, що супроводжується формуванням імунітету. Кооперативна взаємодія яких імунокомпетентних клітин необхідно для ефективного формування первинної імунної відповіді гуморального типу?

A *Макрофагів, Т-лімфоцитів, В-лімфоцитів

B Т-лімфоцитів, плазматичних кліток, В-лімфоцитів

C Макрофагів, плазматичних кліток, В-лімфоцитів

D Гладких кліток, плазматичних кліток, В-лімфоцитів

E В-лімфоцитів, макрофагів, плазматичних кліток

113.Молодій жінці з групою крові А, що постраждала в автомобільній катастрофі, помилково перелили донорську кров групи В. Розвилася посттрансфузійна реакція, що веде механізмом якої є імунопатологічна реакція. До якого типу вона відноситься?

A *Цитотоксичного

B Анафілактичного

C Імунокомплексного

D Клітинного

E Стимулюючого

114.У родильному будинку спалах кору. Материнські антитіла якого класу можуть забезпечити несприйнятливість немовляти до вірусу кору?

A *Ig G

B Ig M

C Ig A

D Ig D

E Ig E

115.У 2-річної дитини з важким перебігом вітряної віспи дефекти обличчя, монголоїдний розріз очей. В анамнезі судоми, стійкий мікоз слизової оболонки рота. Лімфоцитопенія при нормальному рівні В-лімфоцитів та імуноглобулінів крові. Який імунодефіцитний синдром у дитини?

A *Синдром Ді-Джорджі.

B Синдром Клайнфельтера.

C Синдром Луї-Барра

D Синдром Шерешевського-Тернера.

E Синдром Віскотта-Олдріча

116.У хлопчика 11 років на ногах і тулубі екзематозні висипання. В анамнезі отити, пневмонії, фурункульоз. Лабораторно: тромбоцитопенія, знижена активність Т-хелперів і Т-супресорів, зниження Іg M за нормального вмісту IgA та IgG. Яке

імунодефіцитне захворювання у даному випадку ?

A *Синдром Віскотта-Олдріча

B Синдром Луї-Барр.

C Швейцарський тип імунодефіциту

D Синдром Ді Джорджі

E Хвороба Чедіака-Хігасі

117.Гуморальний імунний захист відіграє важливу роль при багатьох інфекційних захворюваннях. Яка дія не є властивою для антитіл?

A *Фагоцитуюча

B Опсонізуюча

C Активація комплементу

D Нейтралізуюча

E Активація клітинної цитотоксичності

118.У лабораторії особливо небезпечних інфекцій застосовують біологічний метод дослідження. Які властивості збудників не визначають у процесі відтворення біологічного методу?

A *Фаголізабельність

B Біологічні

C Морфологічні

D Тинкторіальні

E Антигенні

119.У бактеріологічній лабораторії проводиться дослідження виділеної з крові хворого з підозрою на черевний тиф чистої культури бактерій. Яку серологічну реакцію слід поставити з метою вивчення її антигенної структури?

A *Аглютинації

B Преципітації

C РЗК

D ІФА

E Флокуляції

120.В серологічній лабораторії досліджується кров хворого з попереднім діагнозом: “черевний тиф”. Через який час від початку більшості інфекцій може бути ефективним серологічний метод діагностики інфекційних захворювань?

A *Через тиждень

B Через 3 доби

C Через 12 годин

D Через місяць

E Від самого початку захворювання

121.Реакція імунофлюоресценції належить до числа широковживаних з метою експрес-діагностики інфекційних захворювань. Які властивості бактерій враховуються для їх ідентифікації за умов використання цієї реакції?

A *Морфологічні та антигенні

B Морфологічні та тинкторіальні

C Антигенні та імуногенні

D Культуральні та антигенні

E Культуральні та ферментативні

122.При дослідженні імунного статусу людини обов’язково визначають кількість імуноглобулінів різних класів. Яка з перераховних реакцій використовується для цього?

A *Реакція радіальної імунодифузії

B Реакція бласттрансформації

C Реакція оберненої непрямої гемаглютинації

D Реакція подвійної імунодифузії

E Ланцюгово-полімеразна реакція

123.Пацієнт хлопчик 6 міс., в анамнезі якого різноманітні інфекції. Спочатку був кандидоз, потім переніс менінгіт, викликаний Haemophilus influenzae, за ним послідувала пневмоцистна пневмонія. Приймаючи все це до уваги, про який імунодефіцит можна думати?


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 605; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!