ГІСТОЛОГІЯ, ЦИТОЛОГІЯ, ЕМБРІОЛОГІЯ 22 страница



C. Паратироцити

D. Пінеалоцити

E. Пітуіцити

25. На гістологічному зрізі однієї з ендокринних залоз видно округлі мішечки різних розмірів, стінка яких утворена одним шаром клітин на базальній мембрані, всередині мішечки містять драглисту неклітинну масу. Яку із залоз описано?

A. *Щитовидна залоза

B. Надниркова залоза

C. Прищитовидна залоза

D. Передня частка гіпофізу

E. Задня частка гіпофізу

26. Хвора( 40 років) звернулась до лікаря із скаргами на тахікардію, екзофтальм, підвищену стомлюваність, зниження ваги тіла. З посиленням функції яких клітин найвірогідніше це може бути пов’язано?

A. *Тироцитів

B. Паратироцитів

C. Парафолікулярних клітин

D. Апудоцитів

Е. Базофільних ендокриноцитів

27. У хворої 42 роки після операції резекції щитовидної залози з’явилися судоми. Полегшення наступало при введені препаратів кальцію. При порушенні яких ендокринних залоз виникає дана картина?

А. *Прищитовидних

В. Щитовидних

С. Наднирників

D. Яєчників

Е. Епіфізу

2 8. Під час операції в хворого помилково була видалена ендокринна залоза, що призвело до зниження кальцію в крові. Яка це залоза з означених нижче?

A. *Прищитовидна

B. Гіпофіз

C. Наднирник

D. Щитовидна

E. Епіфіз

29. У хворого з синдромом Іщенко-Кушинга в крові збільшено вміст кортизолу. З патологією якої ендокринної залози це пов’язано?

А. *Кіркова речовина наднирників

В. Мозкова речовина наднирників

С. Підшлункова залоза

D. Гіпофіз

Е. Щитовидна залоза

30..Характеризуючи стрес студент припустився неточності, коли сказав, що синтез глюкокортикоїдів кори наднирників стимулюється гормонами гіпофізу. Яке потрібне уточнення?

A. АКТГ гіпофізу

B. Соматотропіном

C. Гонадотропними гормонами

D. Мамотропіном

E. Тиротропним гормоном

3 1. У хворого виявлено порушення мінерального обміну. Який орган не має відношення до цієї патології?

A. *Селезінка

B. Клубочкова зона кори надниркових залоз

C. Пучкова зона кори надниркових залоз

D. Серце

E. Печінка

3 2. Внаслідок стресу у дорослої людини відбулось розслаблення гладких міоцитів кишківника. Результат дії якої речовини є причиною цього стану?

A. *Адреналін

B. Гістамін

C. Гастрин

D. Холецистокінін

E. Серотонін

33. Відомо, що альдостерон регулює вміст натрію в організмі. Визначте, які клітини наднирників виробляють цей гормон?

A. *Клітини клубочкової зони

B. Епінефроцити

C. Клітини сітчастої зони

D. Клітини пучкової зони

E. Норепінефроцити

34. У гістопрепараті представлений паренхіматозний орган, поверхневий шар кіркової речовини якого формують клубочки, утворені ендокриноцитами. Якому органу належить дана морфологічна ознака?

A. *Наднирнику

B. Лімфатичному вузлу

C. Селезінці

D. Щитовидній залозі

E. Яєчнику

35. У ендокринолога наглядається хворий, 40 років, у якого спостерігається недостатність функції кіркової речовини надниркових залоз, що проявляється зменшенням кількості гормону альдостерону в крові. Які клітини кори надниркових залоз зменшили синтез альдостерону?

A. *Клітини клубочкової зони

B. Клітини пучкової зони

C. Клітини сітчастої зони

D. Клітини суданофобної зони

E. Клітини Х-зони

36. У гістологічному препараті наднирника видно дрібні полігональні клітини, які утворюють округлі скупчення – “клубочки” та містять невелику кількість ліпідних включень. Ці клітини продукують мінералокортикостероїний гормон альдостерон. Яку частину наднирника представлено у гістологічному препараті?

A. *Клубочкова зона

B. Проміжна зона

C. Пучкова зона

D. Сітчаста зона

E. Мозкова речовина

37. У гістологічному препараті наднирника видно великі клітини кубічної форми розташовані у вигляді тяжів та містять велику кількість ліпідних включень. Ці клітини продукують глюкокортикостероїдні гормони (кортизон, гідрокортізон, кортикостерон). Яку частину наднирника представлено у гістологічному препараті?

A. *Пучкова зона

B. Клубочкова зона

C. Проміжна зона

D. Сітчаста зона

E. Мозкова речовина

3 8. У чоловіка (25 років) виявлено затримку статевого дозрівання. З дефіцитом якого гормону найбільш вірогідно це може бути пов’язано?

A. *Тестостерону

B. Фолікулостимулюючого

C. Лютеотропного

D. Гормонів клубочкової зони наднирників

E. Гормонів пучкової зони наднирників

39. При оперативному втручанні з приводу злоякісної пухлини яєчників жінці було видалено обидві статеві залози.Що в даному випадку станеться із гонадотропними клітинами гіпофізу?

A. *Гіпертрофія

B. Атрофія

C. Некроз

D. Малігнізація

Е. Лізис

40.На судово-медичну експертизу був доставлений труп невідомої жінки.На секції в яєчнику виявлено округлий утвір (близько 5 см у діаметрі), що містив крупні клітини з пігментом жовтого кольору та ліпідними включеннями. Будь-яких патологічних змін в яєчнику не виявлено.З яких клітин був побудований вищевказаний утвір?

A. *Лютеоцитів

B. Фолікулярних

C. Інтерстиційних

D. Міоїдних

E. Фібробластів

41. При ендокринологічному обстеженні хворого встановлено, що у плазмі крові збільшено кількість тестостерону. Які органи хворого мають до цього відношення і які лікар зобов’язаний обстежити у першу чергу?

A. *Сім’яник, надниркові залози, гіпофіз

B. Сім’яник

C. Простату

D. Гіпофіз

Е. Придаток сім’яника

42. У гістологичному препараті ендокринної залози виявляються епітеліальні тяжі, які складаються з хромофільних (ацидофільних, базофільних) і хромофобних клітин. Який орган представлений у препараті?

A. *Аденогіпофіз

B. Наднирник

C. Нейрогіпофіз

D. Щитовидна залоза

E. Епіфіз

43. У хворого 30 років виявлена гіперфункція щитовидної залози. Яку форму при цьому мають тироцити фолікулів?

A. *Призматичну

B. Полігональну

C. Плоску

D. Веретеноподібну

E. Кубічну

44. Хворий віком 50 років скаржиться на підвищення апетиту, спрагу, зниження маси тіла, стомлюванність. При лабораторному обстеженні виявлено підвищення кількості цукру в крові. Із порушенням функції яких клітин пов’язаний розвиток даного захворювання?

A. *В-клітин

B. А-клітин

C. Тироцитів

D. Панкреатоцитів

E. Ліпотропоцитів

45. У гістопрепараті представлений паренхіматозний орган, який має кіркову і мозкову речовину. Кіркова утворена тяжами епітеліоцитів, між якими проходять кровоносні капіляри. Тяжі формують три зони. Мозкова речовина складається з хромафіноцитів і венозних синусоїдів. Який орган має дані морфологічні ознаки?

A. *Наднирник

B. Нирки

C. Лімфатичний вузол

D. Тимус

E. Щитовидна залоза

46. У гістопрепараті представлений орган ендокринної системи, який складається з трьох часток: передньої, середньої, задньої. Паренхіма передньої частки утворена епітеліальними трабекулами, які оточені синусоїдними капілярами з фенестрованим ендотелієм. У складі трабекул виявляються хромофільні (базофільні і ацидофільні) і хромофобні клітини. Визначте орган, який має дані морфологічні ознаки.

A. *Гіпофіз

B. Епіфіз

C. Наднирник

D. Щитовидна залоза

E. Яєчник

47. При дослідженні однієї з видалених під час операції надниркових залоз виявили великі клітини, які імпрегнуються розчином двохромовокислого калію. Який гормон синтезують ці клітини?

A. *Адреналін

B. Альдостерон

C. Секретин

D. Тироксин

E. Холецистокінін

48. В ендокринологічному відділенні пацієнту встановлено діагноз: акромегалія. Гіперфункцією яких клітин гіпофізу обумовлене це захворювання?

A. *Соматотропоцити

B. Гонадотропоцити

C. Хромофобні

D. Мамотропоцити

E. Тиреотропоцити

49. У жінки, що годує немовля, знизилось виділення молока. Секреторний процес у лактоцитах при цьому не порушений. З недостатністю якого гормону це пов’язано?

A. *Пролактин, лактотропін

B. Окситоцин

C. Прогестерон

D. Естрогени

E. Фолікулостимулюючий гормон

50. У хворого за медичними показами видалений один із наднирників. Як зміниться структура другого наднирника?

A. *Гіпертрофія клітин кіркової і мозкової речовини

B. Атрофія клітин мозкової речовини

C. Некроз клітин мозкової речовини

D. Некроз клітин мозкової речовини

E. Лізис клітин кіркової речовини

51. До лікаря звернувся чоловік 45 років зі скаргами на збільшення розмірів кистей, стоп, надбрівних дуг, вилиць, носа. Був поставлений діагноз акромегалії. З посиленням функції яких клітин гіпофізу це пов’язано?

A. *Соматотропоцитів

B. Адренокортикотропоцитів

C. Гонадотропоцитів

D. Тиреотропоцитів

E. Мамотропоцитів

52. У пропорційно побудованої дитини наступила затримка росту. Ураженням яких клітин гіпофізу обумовлений цей стан?

A. *Соматотропоцити

B. Мамотропоцити

C. Гонадотропоцити

D. Кортикотропоцити

E. --

53. Хворому тривалий час вводили високі дози гідрокортизону, внаслідок чого настала атрофія однієї з зон кори наднирників. Яка це зона?

A. *Пучкова

B. Клубочкова

C. Сітчаста

D. Клубочкова і сітчаста

E. --

54. На препараті представлено орган ендокринної системи, зовні вкритий сполучнотканинною капсулою, від якої всередину органа відходять перегородки, що ділять його на часточки. Кожна часточка складається з двох видів клітин – нейросекреторних пінеалоцитів – полігональних клітин з відростками, локалізованих центрально, та гліоцитів (астроцитів) – по периферії. Що за орган представлено на препараті?

A. *Епіфіз

B. Гіпофіз

C. Гіпоталамус

D. Щитоподібна залоза

E. Мозкова речовина наднирників

55. Після оперативного втручання на щитоподібній залозі у хворого розвилась тетанія, що характеризується судомами посмугованих м’язів. При гістологічному досліджені видаленого матеріалу під спільною із щитоподібною залозою капсулою виявлено утворення, побудоване із трабекул клітин, з’єднаних десмосомальними контактами. Серед клітин одні мають базофільну цитоплазму, інші – ацидофільну. Що це за утворення?

A. *Прищитовидна залоза

B. Скупчення парафолікулярних клітин

C. Скупчення проліферуючих тироцитів

D. Міжфолікулярний острівець

E. Пухлина щитоподібної залози

56. Тварині введено алоксан, який вибірково пошкоджує В-клітини острівців підшлункової залози. Яка функція підшлункової залози порушиться?

A. *Вироблення інсуліну

B. Вироблення глюкагону

C. Вироблення соматостатину

D. Вироблення панкреатичного поліпептиду

E. Вироблення вазоінтестинального поліпептиду

57. У пацієнта скарги на різке збільшення діурезу (до 5-7 л сечі за добу). Обстеження показали, що у пацієнта зменшена секреція вазопресину. Які клітини проявляють недостатню секреторну активність?

A. *Нейросекреторні клітини гіпоталамуса

B. Ендокриноцити передньої частки гіпофіза

C. Ендокриноцити проміжної частки гіпофіза

D. Пітуїцити

E. Клітини туберальної частини гіпофіза

58. На електронній мікрофотографії органу виявляється капіляр. В його ендотелії є багаточислені потоншення цитоплазми. Базальна мембрана безперервна. В якому органі знаходиться цей капіляр?

A. *Гіпофізі

B. Корі великих півкуль

C. Печінці

D. Селезінці

E. Скелетному м'язі

5 9. На прийом до лікаря прийшов пацієнт дуже високого росту, з довгими товстими пальцями рук, великою нижньою щелепою і відвислою губою. Підвищену секрецію якого гормону якої залози можна підозрювати?

A. *Соматотропного гормону передньої частки гіпофізу

B. Гонадотропного гормону передньої частки гіпофізу

C. Глюкокортикоїдів пучкової зони наднирників

D. Трийодтироніну фолікулами щитовидної залози

E. Соматостатину D-клітинами острівків Лангерганса

60. При дослідженні ендокринної залози з’ясувалося, що її паренхіма складається з фолікулярних структур, стінка яких утворена одношаровим кубічним епітелієм, а порожнина заповнена оксифільною речовиною. Який гормон секретує ця залоза?

A. *Тироксин

B. Альдостерон

C. Кортизол

D. Пратирин

E. Окситоцин

61. В препараті щитовидної залози при обробці солями срібла видно великі аргірофільні клітини, які розташовані в стінці фолікулів. Який гормон синтезується даними клітинам

A. *Кальцитонін

B. Тироксин

C. Паратирин

D. Альдостерон

E. Адреналін

62. Надниркова залоза - складна ендокринна залоза з багатьма зонами, які продукують комплекси різних гормонів. Які гормони продукують ендокриноцити пучкової зони кори надниркових залоз?

A. *Глюкортикоїдні

B. Андрогени, жіночі статеві

C. Альдостерон

D. Норадреналін, адреналін

E. Ренін

63. В гістологічному препараті представлена ендокринна залоза, паренхіма якої утворена епітеліальною та нервовою тканинами. В епітеліальній тканині визначаються хромофільні та хромофобні клітини. Серед хромофільних аденоцитів є клітини, секреторні гранули яких забезпечують базофільне забарвлення цитоплазми. Назвіть ці клітини.

A. *Тиротропоцити, гонадотропоцити, адренокортикотропоцити

B. Маммотропоцити, адренокортикотропоцити, гонадотропоцити

C. Соматотропоцити, маммотропоцити

D. Тиротропоцити, соматотропоцити, гонадотропоцити

E. Маммотропоцити і гонадотропоцити

64. При обстеженні хворого встановлено, що у плазмі крові міститься надлишкова кількість тестостерону. Які органи у хворого слід обстежити у першу чергу?

A. *Сім”яники, гіпофіз, кора наднирників

B. Сім”яники, гіпоталамус, гіпофіз

C. Гіпофіз, сім”яники, передміхурова залоза

D. Сім”яники, передміхурова залоза

E. Сім”яники, гіпофіз

65. При рентгенівському дослідженні кісток основи черепа виявлено збільшення порожнини турецького сідла, стоншення передніх відростків, руйнування різних ділянок турецького сідла. Пухлина якої ендокринної залози може викликати таке порушення кісток?

A. *Гипофізу

B. Епіфізу

C. Величкової залази

D. Наднирників

E. Щитовидної залози

 

Органи кровотворення та імунного захисту

1. У крові 25-річної дівчини виявлені первинні еритроцити – мегалоцити. Коли в нормі є ці клітини в крові?

A. *В ембріональному періоді

B. У віці до 1 року

C. У віці від 1 до 30 років

D. У старому віці

E. Під час вагітності

2. Новонароджена дитина має недорозвиток тимусу. Який вид гемопоезу буде порушений?

A. *Лімфопоез

B. Моноцитопоез

C. Еритропоез

D. Гранулоцитопоез

E. Мегакаріоцитопоез

3. Після масивного опромінення в лабораторних умовах мишей, загинула значна частина кровотворних клітин. Але через деякий час відбулося швидке відновлення стовбурових клітин і всіх комітованих клітин-попередників. На рівні якого класу клітин диферону здійснюється гормональна регуляція гемопоетинами процесу гемопоезу?


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 393; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!