ГІСТОЛОГІЯ, ЦИТОЛОГІЯ, ЕМБРІОЛОГІЯ 20 страница



C. Петля Генле

D. Дистальний відділ нефрона

E. Збірні трубочки

 

Статева система

1. До лікарні звернулася мати 3 річного хлопчика із занепокоєнням, щодо збільшення розмірів калитки її дитини. Після огляду встановлено, що між оболонками яєчка накопичується рідини і утворюється його водянка. Це пов’язано із існуванням зв’язку між піхвовою оболонкою яєчка та черевною порожниною. Яка оболонка черевної порожнини переходить у піхвову оболонку яєчка?

A. *Очеревина

B. Поперекова фасція

C. Поверхнева фасція

D. Підшкірна клітковина

E. Шкіра

2. Як наслідок перенесеного орхіту (запалення яєчка) у чоловіка 43 років порушилось продуктування сперматозоїдів. В яких утвореннях яєчка відбулися патологічні зміни?

A. *ductuli seminiferi сontorti

B. rete testis

C. ductuli seminiferi recti

D. ductuli eferentes testis

E. ductus epididimidis

3. Сімейна пара скаржиться на неспроможність мати дітей. Після обстеження виявлено – у чоловіка постраждав сперматогенний епітелій яєчка, що призвело до відсутності сперматозоїдів в сім’яній рідині і як наслідок – до безпліддя. Який відділ сім’явиносних шляхів постраждав?

A. *Звивисті сім’яні канальці

B. Прямі сім’яні канальці

C. Сітка яєчка

D. Протоки придатка

E. Виносні протоки

4. В одній із фаз сперматогенезу спостерігаються зміни ядра і цитоплазми сперматид, які призводять до утворення зрілих статевих клітин. Назвіть фазу гаметогенезу.

A. *Формування

B. Дозрівання

C. Росту

D. Розмноження

E. Поділу

5. У гістопрепараті представлений орган з великою кількістю канальців, стінка яких утворена власною оболонкою, що складається з базального, міоїдного і волокнистого шарів. На базальній мембрані розміщуються підтримуючі клітини і сперматогенний епітелій. Який орган представлений у препараті?

А. *Яєчко

В. Придаток яєчка

С. Сім’явиносна протока

D. Сім’яні міхурці

Е. Простата

6. У гістологічному препараті яєчка в пухкій сполучній тканині, що розмежовує сім’яні канальці, помітні округлі клітини з оксифільною цитоплазмою. Які це клітини?

A. *Клітини Лейдіга

B. Клітини Сертолі

C. Сустентоцити

D. Сперматоцити

E. Сперматогонії

7. На гістологічному препараті сім’яника у складі епітелію звивистого сім’яного канальця виявлено великі клітини, які основою лежать на базальній мембрані, апікальним полюсом обернені до просвіту канальця та розділяють каналець на базальний і адлюменальний простори. Назвіть ці клітини.

A. *Сустентоцити

B. Клітини Лейдіга

C. Сперматогонії

D. Сперматиди

Е. Сперматоцити

8. Після механічної травми сім’яника у чоловіка виявлено порушення цілісності звивистого сім’яного канальця. До чого це призведе?

A. *Асперматогенезу

B. Поліспермії

C. Сперматогенез не порушується

D. Моноспермії

Е. Зменшується синтез тестостерону

9. Які фактори зумовлюють дивергенцію розвитку органів статевої системи?

A. *Статеві хромосоми та гормон інгібін

B. Статеві хромосоми

C. Інгібін

D. Соматичні хромосоми

E. Тестостерон

10. Під час статевого дозрівання клітини чоловічих статевих залоз починають продукувати чоловічий статевий гормон тестостерон, який обумовлює появу вторинних статевих ознак. Які клітини чоловічих статевих залоз продукують цей гормон?

A. *Клітини Лейдіга

B. Клітини Сертолі

C. Підтримуючі клітини

D. Сперматозоїди

E. –

11. На гістологічному зрізі бачимо орган, який ззовні вкритий серозною та білковою оболонками. Строму органа складає пухка сполучна тканина, в якій містяться клітини Лейдіга, паренхіма представлена канальцями, внутрішню поверхню канальців вистеляє сперматогенний епітелій. Що це за орган?

A. *Сім’яник

B. Придаток сім’яника

C. Простата

D. Молочна залоза

Е. Яєчник

12. При механічній травмі калитки в хворого виявлено порушення епітеліального вистелення сітки сім’яника. Який епітелій зазнав ушкодження?

A. *Одношаровий кубічний

B. Миготливий

C. Одношаровий призматичний

D. Дворядний

E. Перехідній

13. У гістопрепараті представлений м’язово-залозистий орган, який має часточкову будову. У часточках розташовані окремі залози, вивідні протоки яких відкриваються в великий канал, розташований у центрі органа, стінка цього каналу вистелена перехідним епітелієм. Строму органу складають сполучна та м’язова тканини, гладкі міоцити розташовані навколо залозок поздовжніми та циркулярними шарами, скорочення їх сприяє виведенню секрета залозок. Що це за орган?

A. *Простата

B. Сім’яник

C. Сім’яний пухірець

D. Придаток сім’яника

E. Молочна залоза

14. Після гінекологічної операції, хвора 32 років, почала скаржитися на неприємні відчуття, біль в нижній частині черева та виділення з піхви. Після обстеження встановлений діагноз - запалення внутрішньої оболонки матки. Яка оболонка постраждала?

A. *endometrium

B. myometrium

C. perimetrium

D. parametrium

E. peritoneum

15. У хворої на аденому гіпофіза (новоутворення в передній частці гіпофіза) спостерігається порушення оваріально-менструального циклу в зв’язку зі збільшенням тривалості фази великого росту фолікулів. Яка тривалість періоду великого росту овогенезу в нормі?

A. *12-14 днів

B. Декілька десятків років (від 10-13 до 40-50) після народження

C. Після народження і до настання статевої зрілості

D. З 3 місяця пренатального розвитку і до народження

E. 28 днів

16. У здорової жінки спостерігається гіперемія яєчника, підвищення проникливості гемато-фолікулярного бар’єру з наступним розвитком набряку,та інфільтрацією стінки фолікула сегментоядерними лейкоцитами. Об’єм фолікула великий. Стінка його потоншена. Якому періоду статевого циклу відповідає описана картина?

A. *Передовуляторна стадія

B. Овуляція

C. Менструальний період

D. Постменструальний період

E. Період відносного спокою

17. На препараті яєчника, забарвленому гематоксиліном-еозином визначається фолікул, в якому клітини фолікулярного епітелію розміщені в 1-2 шари і мають кубічну форму, навколо овоцита видно оболонку яскраво-червоного кольору. Назвіть цей фолікул.

A. *Первинний фолікул

B. Примордіальний фолікул

C. Вторинний фолікул

D. Зрілий фолікул

E. Атретичний фолікул

18. У кірковій речовині яєчника при гістологічному дослідженні визначаються зрілі третинні фолікули. В який період овогенезу вони утворилися?

A. *Великого росту

B. Малого росту

C. Дозрівания

D. Размноження

E. Формування.

19. При вагітності маса міометрію збільшується в кілька десятків разів. У міометрії виявляється велика кількість великих клітин з відростками, які містять у цитоплазмі міофібрили і добре розвинену гранулярну ендоплазматичну сітку. Які це клітини?

A. *Міофібробласти

B. Гладкі міоцити

C. Міоепітеліальні клітини

D. Скелетні м’язові волокна

E. Фіброцити

20. На електронній мікрофотографії яєчника представлена частина округлого утворення, що складається з залозистих клітин, у цитоплазмі яких бачимо ліпідні крапли, цистерни гладкої ендоплазматичної сітки, мітохондрії з тубуло-везикулярними кристами. Визначіть структуру даного органа.

A. *Жовте тіло

B. Примордіальний фолікул

C. Первинний фолікул

D. Зрілий фолікул

E. Атретичне тіло

21. Припинення кровотечі після пологів пов'язано з дією гормонів на структури матки. Який шар органу приймає у цьому найбільшу участь?

A. *Серединний шар міометрію

B. Ендометрій

C. Внутрішній шар міометрію

D. Поверхневий шар міометрію

E. Периметрій

22. Відновлення ендометрію в постменструальну фазу залежить від нормального стану маткових залоз. До якого з означених нижче типiв належать залози ендометрiю?

A. *Простi трубчастi нерозгалуженi

B. Простi трубчастi розгалуженi

C. Простi альвеолярнi нерозгалуженi

D. Складнi альвеолярнi нерозгалуженi

E. Складнi альвеолярно-трубчастi розгалуженi

23. Хворій (35 років) з діагнозом безпліддя в гінекологічному відділенні зроблено діагностичну біопсію ендометрію.При мікроскопічному дослідженні з’ясувалось, що слизова оболонка з явищами набряку, маткові залози звивисті, заповнені густим секретом..Який гормон зумовлює такі зміни в ендометрії?

A. *Прогестерон

B. Естрогени

C. Тестостерон

D. Соматотропін

E. АКТГ

24. При мікроскопічному дослідженні біопсійного матеріалу ендометрію жінки, що страждає на безпліддя, виявлено зміни в його будові, зумовлені дією гормону прогестерону. Де продукується цей гормон?

A. *У жовтому тілі яєчника

B. У фолікулах яєчника

C. У передній частці гіпофізу

D. У задній частці гіпофізу

E. У гіпоталамусі

25. Під час аналізу крові у статевозрілої жінки знайдено, що вміст прогестерону наближається до нижньої границі норми, тоді як вміст естрогенів наближається до верхньої границі норми. У якій стадії оваріально-менструального циклу взяли аналіз крові?

A. *У фазі десквамації

B. На початку фази проліферації

C. Під час овуляції

D. У середині фази секреції

E. У кінці фази секреції

26. Гістологічна картина ендометрію має наступні характерні ознаки: потовщення, набряк, наявність звивистих залоз із розширеним просвітом, які секретують велику кількість в’язкого слизу, мітози в клітинах не спостерігаються, у стромі наявні децидуальні клітини. Яка стадія менструального циклу відповідає цій картині?

A. *Секреторна - передменструальна

B. Менструальна

C. Регенераторна

D. Проліферативна

E. Відносного спокою

27. У хворої виконана операція кесарського розтину, при цьому була розрізана на значному протязі стінка матки і витягнено плід. Яким механізмом відбудеться заживлення в ділянці зашитого міометрія?

A. *Формування сполучнотканинного рубця

B. Новоутворення гладкої м’язової тканини

C. Формування поперечно-посмугованих м’язових волокон

D. Проліферація міосателітоцитів

E. Гіпертрофія гладких міоцитів

28. При обстеженні хворій поставлено діагноз: колапс яєчника. В якiй з означених нижче фаз оварiально-менструального циклу вiдбувається овуляцiя?

A. *Фаза вiдносного спокою

B. Менструальна фаза

C. Постменструальна фаза

D. Пременструальна фаза

E. Протягом усього циклу

29. Гормон, що синтезується в жовтому тілі яєчника під час лютеїнової фази менструального циклу, називається:

A. *Прогестерон

B. Лютеїнізуючий гормон

C. Естрогени

D. Фолікулостимулюючий гормон

E. Хоріальний гонадотропін

30. При біопсії ендометрію здорової жінки, взятого в секреторну фазу менструального циклу у власній пластинці слизової оболонки виявлені клітини полігональної форми багаті на ліпіди та глікоген. Що це за клітини?

A. *Децидуальні клітини

B. Гладенькі міоцити

C. Клітини ендотелію пошкоджених судин

D. Міофібробласти

E. Фібробласти

31. На судово-медичну експертизу був доставлений труп невідомої жінки. На секції в яєчнику виявлено круглий утвір діаметром біля 5 см, що містить пігмент жовтого кольору. Патологічних змін в яєчнику не виявлено. З яких клітин складається цей утвір?

А. *Лютеоцитів

В. Міоїдних

С. Фолікулярних

D. Фібробластів

Е. Інтерстиційних

32. В оваріально-менструальному циклі відбуваються зміни залоз ендометрію. До якого типу належать ці залози?

A. *Простих трубчастих нерозгалужених

B. Простих трубчастих розгалужених

C. Простих альвеолярних нерозгалужених

D. Складних альвеолярних нерозгалужених

E. Складних альвеолярно-трубчастих розгалужених

33. Припинення кровотечі після пологів пов'язано з дією окситоцину на стінку матки. Яка оболонка органа реагує на дію цього чинника?

A. *Міометрій

B. Ендометрій

C. Периметрій

D. Параметрій

E. Підслизова

34. У препараті яєчника поряд з фолікулами різного порядку виявляються атретичні тіла і розвинуте жовте тіло. Якій стадії оваріально-менструального циклу відповідає такий стан?

A. *Передменструальна

B. Менструальна

C. Постменструальна

D. Регенераторна

E. Росту фолікула

35. У гістопрепараті яєчника жінки визначаються структури, які мають велику порожнину. Овоцит I порядка в них оточений прозорою оболонкою, променистим вінцем і розташовується в яйценосному горбику, стінка утворена шаром фолікулярних клітин і текою. Вкажіть, якій структурі яєчника належать дані морфологічні ознаки.

A. *Зрілому (третинному) фолікулу

B. Примордіальному фолікулу

C. Первинному фолікулу

D. Жовтому тілу

E. Атретичному тілу

36. У гістопрепараті яєчника жінки виявляється округлої форми утвір, який складається з великих залозистих клітин, що містять пігмент лютеїн. У центрі даної структури знаходиться сполучнотканинний рубець невеликих розмірів. Вкажіть описану структуру яєчника.

A. *Жовте тіло

B. Зрілий фолікул

C. Атретичне тіло

D. Вторинний фолікул

E. Біле тіло

37. Нормальна імплантація зародка людини може бути тільки при відповідній зміні ендометрію матки. Які клітини ендометрію при цьому кількісно збільшуються?

A. *Децидуальні клітини

B. Фібробласти

C. Нейрони

D. Макрофаги

E. Міоцити

38. У крові жінки виявили збільшену кількість естрогенів. Які клітини синтезують основну кількість естрогенів?

A. *Інтерстиційні та фолікулярні клітини вторинних фолікулів

B. Овоцити

C. Фолікулярні клітини первинних фолікулів

D. Фолікулярні клітини примордіальних фолікулів

E. Фолікулярні клітини та овоцити

39. На зрізі нормального яєчника спостерігаються фігури неправильної форми яскраво рожевого кольору (забарвлення гематоксиліном і еозином). Внаслідок чого утворилися ці фігури?

A. *Атрезії фолікула

B. Утворення жовтого тіла

C. Овуляції

D. Утворення білого тіла

E. Некрозу фолікула

40. При дослідженні сем'яної рідини в пацієнта віком 25 років виявлена недостатня кількість статевих клітин. Які з клітин чоловічих статевих клітин, поділяючись, звичайно забезпечують достатню для запліднення кількість ?

A. *Сперматогонії

B. Сустентоцити

C. Підтримуючи клітини

D. Клітини Сертолі

E. Клітини Лейдіга

41. У хворої жінки виявлений ановуляторний менструальний цикл. Який процес із перерахованих нижче не відбувається?

A. *Розрив фолiкула i вихiд овоцита в черевну порожнину

B. Перебудова фолiкула пiсля загибелi овоцита

C. Розмноження клiтин зернистого шару

D. Накопичення лютеїну фолiкулярними клiтинами

E. Зменшення об'єму зрiлого фолiкула

42. У жінки 50-ти років виявлена киста яєчника. З якої структури вона розвинулась?

A. *З фолікула

B. Строми кіркової речовини

C. Атретичного тіла

D. Білого тіла

E. Інтерстиційних клітин

43. У жінки у період менопаузи спостерігається атрофія ендометрію та міометрію матки, фолікулів в яєчнику, склеротичні зміни судин у цих органах. Які фактори викликають ці зміни?


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 462; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!