ГІСТОЛОГІЯ, ЦИТОЛОГІЯ, ЕМБРІОЛОГІЯ 8 страница



A. *Плазмоцитами

B. Фібробластами

C. Тканинними базофілами

D. Еозинофілами

E. Т-лімфоуитами

44. Початкова стадія запалення, альтеративна, характеризується розширенням кровоносних капілярів на ділянці пошкодження, зменшенням кровообігу, підвищенням проникливості стінки судин. Яким з клітин наведених нижче, належить головна роль в цьому?

A. *Тканинним базофілам

B. Фібробластам

C. Плазмоцитам

D. Еозинофілам

E. Макрофагам

45. При вивченні мазка крові людини з наявністю запального процесу можна бачити велику кількість округлих клітин з сегментованим ядром, оксифільною цитоплазмою та дрібною рожево-фіолетовою зернистістю в цитоплазмі. Які це клітини крові?

A. *Нейтрофільні гранулоцити

B. Еритроцити

C. Еозинофільні гранулоцити

D. Базофільні гранулоцити

E. Лімфоцити

46. В мазку крові людини, що страждає на алергію, можна бачити велику кількість клітин округлої форми з сегментованим ядром, слабобазофільною цитоплазмою і великими яскраво рожевими гранулами в цитоплазмі. Які це клітини крові?

A. *Еозинофільні гранулоцити

B. Нейтрофільні гранулоцити

C. Еритроцити

D. Базофільні гранулоцити

E. Лімфоцити

47. Відомо, що плазматичні клітини виробляють специфічні антитіла на даний антиген. При введенні антигену кількість плазмоцитів збільшується. За рахунок яких з означених нижче клітин крові відбувається збільшення числа плазмоцитів?

A. *В - лімфоцити

B. Т - лімфоцити

C. Нейтрофіли

D. Еозинофіли

E. Базофіли

48. У хворого на пневмонію в загальному аналізі крові виявлено зростання загальної кількості лейкоцитів. Як називається це явище?

A. *Лейкоцитоз

B. Анемія

C. Лейкопенія

D. Анізоцитоз

E. Пойкілоцитоз

49. Відомо, що плазматичні клітини виробляють специфічні антитіла на даний антиген. При введенні антигену кількість плазмоцитів збільшується. За рахунок яких клітин крові відбувається збільшення числа плазмоцитів?

A. *В-лімфоцити

B. Т-лімфоцити

C. Нейтрофіли

D. Еозинофіли

E. Базофіли

5 0. При аналізі крові у хворого паразитарним захворюванням (глистна инвазія) виявлено збільшення в крові :

A. *Еозинофілів

B. Лімфоцитів

C. Моноцитів

D. Базофілів

E. -

5 1. У дитини 6 років діагностовано глистну інвазію. Які зміни лейкоцитарної формули слід очікувати?

A. *Збільшення кількості еозинофілів

B. Збільшення кількості нейтрофілів

C. Зменшення кількості еозінофілів

D. Збільшення кількості моноцитів

E. Збільшення кількості лімфоцитів

5 2. У мазку крові, забарвленому за Романовським-Гімза, спостерігається 20% великих (діаметром 20 мкм), округлих клітин з блідобазофільною цитоплазмою і бобоподібним ядром. Клінічно це явище характеризується як:

A. *Моноцитоз

B. Лімфоцитоз

C. Лейкопенія

D. Нейтрофільоз

E. Ретикулоцитоз

5 3. З метою визначення функціональної активності клітин крові в пробірку з лейкоцитарною масою, введена суміш мікроорганізмів. Вкажіть клітини, у цитоплазмі яких будуть виявлятися фагоцитовані мікроби.

A. *Нейтрофіли і моноцити

B. Лімфоцити і базофіли

C. Лімфоцити і еозинофіли

D. Моноцити і лімфоцити

E. Лімфоцити і нейтрофіли

5 4. У препараті червоного кісткового мозку людини визначаються скупчення гігантських клітин, розташованих у тісному контакті з синусоїдними капілярами. Назвіть формені елементи крові, які утворюються з цих клітин.

A. *Кров’яні пластинки

B. Еритроцити

C. Лейкоцити

D. Моноцити

E. Лімфоцити

55. У мазку крові хворого після перенесеного грипу виявлено 10% округлих клітин розмірами 4,5 - 7 мкм, які мають велике кулясте ядро, базофільно забарвлену цитоплазму у вигляді вузької облямівки навколо ядра. Який стан крові вони характеризують?

A. *Лімфоцитопенію

B. Тромбопенію

C. Лейкопенію

D. Лімфоцитоз

E. Моноцитопенію

56. У хворого при обстеженні в клініці виявлено різке зниження показників гемоглобіну. Яка функція крові при цьому порушується?

A. *Дихальна

B. Гуморальна

C. Гомеостатична

D. Захисна

E. Трофічна.

57. У крові дівчини 16 років, котра страждає аутоімунним запаленням щитовидної залози, виявлено численні плазматичні клітини. З проліферацією та диференціюванням яких клітин крові пов’язано збільшення кількості плазмоцитів?

A. *В-лімфоцитів

B. Т-хелперів

C. Тканинних базофілів

D. Т-кілерів

E. Т-супресорів

58. У розвитку клінічних проявів алергії провідну роль відіграє гістамін. Якими клітинами він виробляється?

A. *Тучними клітинами

B. Т- лімфоцитами

C. Макрофагами

D. В- лімфоцитами

E. Плазмоцитами

59. У мазку периферійної крові видно велику клітину із слабобазофільною цитоплазмою і бобоподібним ядром. Клітина є найбільшою серед видимих у полі зору. Яка це клітина?

A. *Моноцит

B. Макрофаг

C. Плазмоцит

D. Середній лімфоцит

E. Малий лімфоцит

6 0. У мазку периферійної крові серед лейкоцитів переважають округлі клітини з посегментованими ядрами. Дрібна зернистість в їх цитоплазмі фарбується як кислими, так і основними барвниками. Як називаються ці клітини?

A. *Сегментоядерні нейтрофіли

B. Базофіли

C. Еозинофіли

D. Юні нейтрофіли

E. Моноцити

61. Переливання резус-позитивної крові резус-негативному пацієнту викликає утворення резус-антитіл і гемоліз. Яка клітина крові є носієм резус-фактора?

A. *Еритроцит

B. Тромбоцит

C. Лімфоцит

D. Моноцит

E. Нейтрофіл

62. При прижиттєвому фарбуванні мазка крові діамант-крезиловим синім виявляються клітини, яким властива поліхроматофілія, у цитоплазмі виявляється сітчаста структура, що є залишками гранулярної ендоплазматичної сітки та вільних рибосом. Кількість їх у нормі становить 1-5% від загального числа еритроцитів, а збільшення їх числа є діагностичною ознакою посиленного кровотворення. Як називають такі клітини?

A. *Ретикулоцит

B. Еритробласт

C. Еритробласт поліхроматофільний

D. Еритробласт базофільний

E. Проерритробласт

63. Серед лімфоцитів розрізняють популяцію клітин, що мають мембранні рецептори до IgM, під впливом специфічних антигенів активуються, мітотично розмножуються, диференціюються у плазматичні клітини, що виробляють антитіла (імуноглобуліни). Як називаються ці клітини?

A. *В-лімфоцити

B. Т-лімфоцити пам’яті

C. Т-лімфоцити кілери

D. Т-лімфоцити – супресори

E. В-лімфоцити пам’яті

64. Серед субпопуляцій лімфоцитів імунологічними методами виявляють клітини, що мають рецептори Т-клітин (TCR+), що не є імуноглобулінами; розпізнають антигени, асоційовані з головним комплексом гістосумісності (МНС); виробляють перфорин та інші білки, що руйнують чужі клітини, інфіковані вірусами, деякі пухлинні клітини. Що це за клітини?

A. *Т-лімфоцит цитотоксичний (Т-кілер)

B. Т-гелпер

C. Т-супресор

D. Т-лімфоцит пам’яті

E. Природна клітина-вбивця (NK-клітина)

65. Серед субпопуляцій лімфоцитів розрізняють клітини, що мають рецептори Т-клітин (TCR+), підвищують активність інших Т- і В-лімфоцитів. Як називають ці клітини?

A. *Т-гелпер

B. Т-лімфоцит цитотоксичний (Т-кілер)

C. Т-супресор

D. Т-лімфоцит - пам’яті

E. Природна клітина-вбивця (NK-клітина)

66. Серед формених елементів крові є клітини, число яких становить 3-11% від загального числа лейкоцитів. Основна функція цих клітин – перетворення на клітини макрофагічної системи у тканинах; фагоцитоз найпростіших, клітин організму, що старіють. Що це за клітини?

A. *Моноцити

B. Базофіли

C. Еозинофіли

D. Лімфоцити

E Нейтрофіли

6 7. У хворого після встановленої позитивної реакції імуноферментного аналізу встановлено діагноз СНІД. Які клітини периферичної крові страждають в першу чергу?

A. *Т-хелпери

B. Т-супресори

C. Т-кілери

D. Т-клітини пам’яті

E. Макрофаги

68. Основним методом встановлення діагнозу при захворюваннях крові служить вивчення мієлограми: процентного вмісту кровотворних клітин на різних стадіях розвитку. Вкажіть, які з нижчеперелічених клітин червоного кісткового мозку в нормі відносяться до периферійного кровотоку.

A. *Ретикулоцит

B. Мегакаріоцит

C. Проеритробласт оксифільний

D. Проеритробласт базофільний

E. Мієлоцит

69. В мазку крові здорової людини виявлена клітина з сегментованим ядром, світло-оксифільною цитоплазмою, в якій містяться дрібні гранули, що сприймають і кислі, і основні барвники. Яка це клітина?

A. *Нейтрофіл

B. Базофіл

C. Еозинофіл

D. Лімфоцит

E. Моноцит

7 0. При дослідженні мазка крові хворого в лейкоцитах (нейтрофілах) виявлені бактерії. Яким чином вони туди потрапили?

A. *Фагоцитоз

B. Пасивний транспорт

C. Активний транспорт

D. Екскреція

E. Піноцитоз

71. У хворого гострим лейкозом в мазку з поміж лейкоцитів визначаються, переважно, клітини округлої форми з щільним округлим ядром і вузьким обідком цитоплазми, які за розмірами одинакові, або дещо менші від діаметра еритроцитів. Назвіть ці клітини.

A. *Лімфоцити

B. Базофіли

C. Нейтрофіли

D. Еозинофіли

E. Моноцити

72. У хворого знижений вміст гемоглобіну. Яка функція крові при цьому постраждає ?

A. *Дихальна

B. Захисна

C. Трофічна

D. Гомеостатична

E. Зсідання

73. При аналізі крові лікар-лаборант зробив додатковий висновок, що кров належить людині жіночої статі. Особливості будови якого форменого елементу дає змогу зробити цей висновок?

A. *Нейтрофілів

B. Еритроцитів

C. Лімфоцитів

D. Моноцитів

E. Базофілів

74. Хворому з алергічним ринітом зроблено аналіз крові. У мазку крові, забарвленому за Романовським, визначається велика кількість клітин наступної будови: ядро сегментоване з 2-ма – 3-ма сегментами, цитоплазма заповнена оксифільною зернистістю яскраворожевого кольору, гранули великі. Які це клітини?

A. *Ацидофільні гранулоцити

B. Лімфоцити

C. Моноцити

D. Базофільні гранулоцити

E. Нейтрофільні гранулоцити

7 5. У хворого встановлено наявність запального процесу в нирках. Зроблено аналіз крові. У мазку, зафарбованому за Романовським, виявлено велику кількість клітин наступної морфології: ядро сегментоване з 2-ма – 5-ма сегментами, у цитоплазмі дрібна зернистість рожево – фіолетового кольору. Які це клітини?

A. *Нейтрофільні сегментоядерні гранулоцити

B. Моноцити

C. Лімфоцити

D. Ацидофільні гранулоцити

E. Базофільні гранулоцити

76. Загальний аналіз крові дитини виявив відсотковий вміст лімфоцитів та нейтрофільних гранулоцитів у співвідношенні 45:45. Якому віку може відповідати таке фізіологічне перехрестя?

A. *5 днів і 5 років

B. 14 років

C. 1 день і 3 роки

D. 1 рік

E. 1 день

77. При вивченні мазку крові людини із запаленням легень можна бачити велику кількість округлих клітин з сегментованим ядром (три і більше сегментів) та дрібною рожево-фіолетовою зернистістю в цитоплазмі. Які це клітини?

A. *Нейтрофільні гранулоцити

B. Моноцити

C. Еозинофільні гранулоцити

D. Базофільні гранулоцити

E. Лімфоцити

78. 42-річний чоловік звернувся до лікаря з скаргами на сильне почервоніння і висипання на лиці і кистях рук, які зявляються після роботи з буряними. Діагноз – алергічний дерматит. Які лейкоцити беруть участь в реакції організму пацієнта на дані алергени?

A. *Базофіли

B. Еозинофіли

C. Нейтрофіли

D. Т-лімфоцити

E. В-лімфоцити

79. При алергічних станах організму в крові спостерігаються виражені реактивні зміни. Які лейкоцити беруть участь в нейтралізації алергічних реакцій?

A. *Еозинофіли

B. Базофіли

C. Нейтрофіли

D. Т-лімфоцити

E. В-лімфоцити

80. В мазку крові здорової людини виявлена клітина з сегментованим ядром, слабко оксифільною цитоплазмою, в якій містяться дрібні гранули, що сприймають як кислі, так і основні барвники. Яка це клітина?

A. *Нейтрофіл

B. Базофіл

C. Еозинолфіл

D. Лімфоцит

E. Моноцит

 

М’язова тканина

1. Для посмугованої м’язової тканини характерні всі перераховані ознаки, крім:

A. *Клітинна будова

B. Здатність до скорочення

C. Наявність клітин сателітів

D. Наявність моторних бляшок

E. Наявність прошарків сполучної тканини

2. У результаті впливу токсинів віруса на краніальний відділ нервової трубки ембріона народилась дитина з вадою розвитку м’язової тканини. Розвиток яких м’язів у нього був порушений?

A. *М’язів, які звужують і розширюють зіницю

B. М’язів передпліччя

C. М’язів стегна

D. М’язів стінки шлунку

E. Міокарду

3. У гістопрепараті представлені м’язові волокна, які складаються з клітин веретеноподібної форми, що містять у центрі цитоплазми сплощене ядро, а також електроннощільні тільця при дослідженні в електронному мікроскопі. Яка м’язова тканина представлена в препараті?

A. *Гладкi м’язи мезенхімного походження

B. Гладкі м’язи ектодермального походження

C. Скелетні м’язові волокна

D. Скоротливі кардіоміоцити

E. Пейсмейкерні клітини

4. При дослідженні поперечно-посмугованого м'язового волокна після дії гідролітичних ферментів спостерігається руйнування тонких міофіламентів. Які надмолекулярні структури зазнали ушкодження?

A. *Актинові мікрофіламенти

B. Міозинові філаменти

C. Тонофібрили

D. Тропоколагенові комплекси

E. Нуклеопротеїдні комплекси

5. На рисунку схематично зображено структурну одиницю міофібрил поперечно-смугастих м’язів – саркомер, який міститься між двома сусідніми лініями Z. Як зміниться при максимальному скороченні H-зона саркомера?

A. *Зникає

B. Не змінюється

C. Збільшується в два рази

D. Зменшується в два рази

E. Займає весь саркомер

6. Внаслідок травми пошкоджено скелетні м’язові волокна. Які структури будуть джерелом репаративної регенерації скелетних м’язових волокон?

A. *Міосателітоцити

B. Міофібрили

C. Міофіламенти

D. Сарколема

Е. Ендомізій

7. При травмах скелетних м’язів процес регенерації посмугованої скелетної тканини відбувається повільно. Які елементи скелетного м’язового волокна беруть участь у його регенерації?

A. *Міосателітоцити

B. Міобласти

C. Гладкі міоцити

D. Міофібробласти

E. Міоепітеліальні клітини

8. Відомо, що іони кальцію, поряд із іншими факторами, забезпечують скорочення м‘язової тканини.З якими структурами взаємодіє кальцій під час скорочення?


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 547; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!