Побудова форми для таблиць бази даних Географія



Тема: Побудова форми у СУБД Access

Мета:

дізна тися про призначення форми;

познайоми тися з технологією створення та редагування форми;

 розглян ути структуру форми в режимі конструктора.

1. Призначення форми

Інформація до баз даних звичайно вводиться за допомогою форм. Форми є зручними при введенні інформації через свою схожість на звичайний бланк, в якому містяться підказки. Крім того, форми застосовують для перегляду та коригування даних. Працюючи з формою, користувач може додавати або вилучати записи в таблицях, змінювати окремі значення в полях, здійснювати обчислення. Форми є зручними для здійснення контролю введення даних, установлення окремих шаблонів для значень.

Форма — це об'єкт системи управління базами даних, призначений для зручності введення інформації в таблиці і відображення її на екрані.

В СУБД Access форму для таблиці можна створити такими способами:

• в режимі конструктора, який призначений для самостійної розробки форми;

• за допомогою майстра, який створює форму на підставі обраних користувачем полів таблиць і стилю форми;

• в режимі автоформи, який призначений для автоматичного створення форми до обраної таблиці.

Як правило, форму створюють за допомогою майстра або в режимі автоформи, а потім допрацьовують у режимі конструктора.

1. Діалогове вікно Створення форм

 

2. Створення форми за допомогою майстра

Для створення форми за допомогою майстра в головному вікні бази даних вибирають вкладинку Форми, а потім — Створення форми за допомогою майстра. Далі в діалоговому вікні Створення форм серед розкривного списку вибирають таблицю, яка буде джерелом даних, та поля таблиці, які будуть включені у форму (рис. 1). Щоб вибрати окреме поле, його

слід активізувати та натиснути кнопку ; а щоб включити всі поля таблиці до форми,

 

достатньо тільки натиснути кнопку  . Перехід від одного до іншого діалогового вікна

програми-майстра здійснюється за допомогою кнопки Далі.

У наступних діалогових вікнах вибирають зовнішній вигляд форми та стиль форми — тло й відповідну кольорову гаму для тексту. Потім майстер пропонує визначити назву об'єкта-форми та вибрати режим форми або конструктора для подальшої роботи.

У режимі форми відбувається введення даних до таблиць БД і перегляд збережених відомостей.

Режим конструктора призначений для редагування форми.

Перехід до режиму конструктора або режиму форми відбувається за допомогою кнопок — і панелі інструментів або команд меню Вигляд —> Конструктор і Вигляд —> Режим форми відповідно.

 

3. Структура форми

Форма складається з трьох частин:

• заголовок форми;

• область даних;

• примітки форми.

Частини заголовка форми та приміток призначені для постійного відображення певної інформації, наприклад теми або назви таблиці чи поточної дати. Ці частини не є обов'язковими— їх можна вимкнути (або ввімкнути) у режимі конструктора форми за допомогою пункту меню Вигляд/ Заголовок/Примітки форми.

Основною частиною форми є область даних, де розташовуються графічні елементи для введення і відображення даних таблиць. Ці графічні елементи називають елементами управління.

Деякі елементи управління, що розташовуються на формі, пов'язані з полями таблиць і призначаються для введення та відображення даних певних полів. Елементи управління встановлюються на формі у режимі конструктора за допомогою кнопок панелі інструментів Панель елементів. Цю панель можна відобразити за допомогою пункту меню Вигляд /Панель елементів. Більшість елементів управління відповідає звичним елементам діалогового вікна.

 

Рис. 2. Елемент управління Текстове поле

маркери для змінення розмірів елементів управління

Для переміщення елемента управління слід встановити курсор на елемент так, щоб він мав вигляд відкритої долоні ( ), і перемістити мишу з натиснутою лівою кнопкою. Елемент управління та його надпис можна переміщувати окремо. Для цього курсор встановлюють у лівий верхній кут елемента так, щоб курсор мав такий вигляд , і переміщують мишу з натиснутою лівою кнопкою.

Щоб змінити окремі властивості елемента управління, наприклад шрифт або колір тексту, колір фону, слід у контекстному меню елемента вибрати пункт Властивості і тим самим відкрити вікно властивостей елемента. Звернімо увагу на окремі властивості елементів із вкладинки Всі вікна Властивості:

Основними типами елементівуправління є:Надпис ( ), Текстове поле ( ), Перемикач ( ), Ilpanopeifb ( ), Кнопка ( ), Список ( ), Приєднана рамка об'єкта ( ) (для рисунка). Кожний з цих елементів управління, крім елемента Надпис, є пов'язаним з текстовим надписом — назвою поля.

 

4. Редагування форми в режимі конструктора

При редагуванні форми можна змінювати:

• розміри форми та окремих її частин;

• розміри графічних елементів управління;

• розташування елементів управління;

• шрифт та колір елементів управління тощо.

Розміри форми та розміри елементів змінюють за стандартними правилами: встановлюють курсор на маркери форми або елемента (рис.2) й переміщують мишу з натиснутою лівою кнопкою.

• Ім 'я передбачає введення або зміну назви елемента управління форми;

• Дані — це назва того поля таблиці, в яке будуть занесені введені дані. Саме через цю властивість здійснюється зв'язок елемента управління і поля таблиці. Ім'я елемента та ім'я поля таблиці можуть співпадати;

• Колір тексту, Шрифт, Розмір шрифту, Насиченість призначені відповідно для вибору кольору тексту, гарнітури шрифту, кегля й товщини штрихів літер.

Для того щоб відкрити вікно властивостей цілої форми, слід викликати контекстне меню на чорному квадратику зліва від горизонтальної лінійки (рис.3).

Рис.3. Контекстне меню форми

Побудова форми для таблиць бази даних Географія

Продовжимо роботу з базою даних Географія. Ця база даних містить дві пов'язані таблиці, і потрібно створити таку форму, яка дозволила б заповнити ці таблиці.

Створимо форму для введення даних, яка буде містити поля двох таблиць — Країни та Заповідники.

У головному вікні бази даних виберемо вкладинку Форми, а потім пункт Створення форми за допомогою майстра. У діалоговому вікні Створення форм серед розкривного списку виберемо таблицю Країни й перенесемо до списку Обрані поля такі поля таблиці Країни: Назва країни, Столиця, Населення, Площа, Прапор.

Далі знову серед розкривного списку виберемо таблицю Заповідники й додамо до списку Обрані поля такі поля таблиці: Назва заповідника, Тип, Площа, Рік. Завдяки тому що для полів Код країни таблиці Країни та Код заповідника таблиці Заповідники визначено тип даних Лічильник, вони будуть заповнюватися автоматично. Поле Код країни таблиці Заповідники є полем зв'язку і теж заповнюватиметься автоматично. Тому ці поля не будемо розташовувати на формі.


Рис.4. Форма Країни

У наступних діалогових вікнах виберемо вид подання даних, зовнішній вигляд підпорядкованої форми (табличний) для таблиці Заповідники, стиль форми (міжнародний).

Надамо ім'я головній формі — Країни, підпорядкованій — Заповідники. Таким чином, вкладинка Форми головного вікна СУБД матиме дві форми — Країни та Заповідники.

У результаті роботи майстра одержали форму (рис.4) для таблиць Країни та Заповідники, в якій відображаються обрані поля та введені раніше дані.

Налагодимо створену форму так, щоб вона мала такий вигляд (рис. 5):

Рис. 5. Форма Країни після налагодження

Для одержання вигляду форми, як на рис.5, потрібно перейти в режим конструктора, та виконати такі дії:

• змінити розташування елементів: розмістити прапор справа, під ним — елемент для введення площі країни, інформацію про заповідники змістити ліворуч;

• встановити бажані розміри елемента Приєднана рамка об 'єкта та задати для властивості Установка розмірів цього елемента значення за розміром рамки;

• збільшити довжину елемента управління Населення;

• змінити розміри підпорядкованої форми;

• установити гарнітуру шрифту Courier New Cyr для всіх елементів головної таблиці;

• установити кегль шрифту для назви країни — 14 пт, для інших елементів — 12 пт; назву країни виділити напівжирним шрифтом;

• змінити колір тексту: для назви країни — на червоний, для інших елементів — на синій.


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 340; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!