Систематизація зібраної інформації



Усю інформацію, отриману від джерел, краще зберегти десь для себе. Навіть якщо статтю не треба писати зараз, то завжди буде можливість скористатися отриманою інформацією пізніше. Інформація, отримана від різних джерел в рамках роботи по одній темі, збирається до купи. Це зробить усю роботу зручною і по ній буде легше орієнтуватись.

Генеральне інтерв'ю

Без такого справжнє журналістське розслідування не можна вважати завершеним. Генеральне інтерв'ю необхідно не тільки для дотримання етичних норм - можливо, вам доведеться зовсім інакше розставити акценти в матеріалі, тому що з'ясуються нюанси, про які ви навіть не здогадувалися. Зовсім необов'язково і навіть зайве пропонувати фігуранту вашого розслідування ознайомитися з матеріалом в цілому - краще показати тільки те, що стосується безпосередньо його участі в цій справі, щоб не витрачати зайвий час. Якщо ж фігурант не захотів з вами розмовляти - а це його право, - то на завершення статті ви можете відзначити, що такий-то відмовився від пропозиції прокоментувати викладені факти. Повірте, це тільки посилить довіру читачів до публікації.

 

 

РОЗДІЛ 2. ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ІНТЕРНЕТ-ВИДАННЯ "УКРАЇНСЬКА ПРАВДА"

Історія створення та факти

В грудні 1999 року Олена Притула разом з двома колегами прибула до Вашингтону. Один з них був Георгій Гонгадзе, а другий Сергій Шолох, директор незалежної радіостанції «Континент», який має сьогодні із США статус політичного біженця. Мета їх поїздки полягала у тому, щоб донести до громадськості те, що українська влада систематично тисне на ЗМІ, залякує незалежних журналістів, а державний контроль за ЗМІ найдраматичнішим чином позначається на доступі до об’єктивної інформації.

Гонгадзе на той час був широко відомий своїми журналістськими розслідуваннями, які викривали корупцію та скандали навколо Кучми і його вузького кола прихильників та збирачів коштів. Під час того візиту Гонгадзе заявив, що в Україні не залишилося жодного друкованого видання або ЗМІ, яке погодилося б публікувати його інформацію. І таким чином, на початку 2000 року з деякою допомогою Заходу розпочалася публікація в інтернеті незалежної «Української правди». Гонгадзе став її головним редактором, а Притула – його заступником.

Формат інтернет-сайту був простим, щоб усім користувачам інтернету було легко заходити на цей сайт і переміщатися по ньому. Його також було важно заблокувати службами безпеки. Незважаючи на те, що існували й інші інформаційні сайти, «Українська правда» незабаром стала флагманом інтернет-видань – і обов’язковим джерелом інформації для усіх, хто цікавився політичною ситуацією на Україні.

На сайті публікувались влучно стріляючі у ціль та уїдливі викривальні статті Гонгадзе про корупцію в ешелонах влади, статті інших репортерів та аналітиків, яких вже не публікували в основних друкованих виданнях. Це був потік політичних новин, що супроводжувалися аналітичними статтями. Жоден інший український веб-сайт не висвітлював так всебічно події української політики.

Будучи головним партнером і помічником Гонгадзе у всіх його відчайдушних починаннях, Притула була однією з останніх його колег, які бачили Гонгадзе живим ввечері 16 вересня 2000 року. Лише два місяці потому його обезголовлений, напівзакоханий труп був знайдений у лісі за Києвом. Незабаром після цього відомий член українського парламенту оголосив про існування магнітофонних записів, таємно зроблених в кабінеті президента України, з яких ставало зрозуміло, що серед іншого, вищі посадові особи України обговорювали, як ‘позбутися’ від Гонгадзе.

Протягом чотирьох останніх років, життя Притули було калейдоскопом подій та емоцій, оскільки вбивство відомого журналіста зробило її центром уваги не лише світової преси, а й української влади. Повна рішучості не здаватись, Притула продовжувала публікувати «Українську правду», незважаючи на погрози у свою адресу та фінансові труднощі. 

Вбивство Гонгадзе сколихнуло сім’ю незалежних українських журналістів, які розуміли, що основні телевізійні канали та велика частина газет систематично не допускали їх в свої студії і на свої сторінки, оскільки вони писали і повідомляли інформацію не за правилами президентської адміністрації. Тому для них інтернет став останнім притулком для публікації правди.

Інтернет-видання «Українська правда» є лідером новинної журналістики так журналістських розслідувань в Україні. Під вивіскою УП працює декілька потужних видань, які пишуть не лише про політику, а також економіку, історію, гуманітарні проблеми, спорт, життя селебретіз.

Потреба суспільства у правді яскраво проявилася під час неспокійних тижнів Помаранчевої Революції. «Українська правда» зіграла основну роль в інформуванні та керівництві “помаранчевими” протестантами з київського Майдану Незалежності протягом усіх сімнадцяти діб пікетування та протестів наметового містечка, що врешті-решт призвело до падіння корумпованої системи, яка на той час протягом десяти років заганяла в глухий кут процес демократизації України і її зближення із Заходом.

Протягом років президентства Віктора Януковича Українська правда була одним з небагатьох медіа, яка подавала не цензуровані урядом новини, а в часи Майдану 2014 року видання стало потужним медіа-хабом для протестного руху та платформою для дискусій. Намагаючись дискредитувати видання, наближені до Януковича політтехнологи запустили декілька клонів «Української правди».

Журналісти Української правди першими почали цикл публікацій про корупційний символ режиму Віктора Януковича – резиденцію Межигір’я. Це розслідування лягло в основу документальної стрічки «Відкритий доступ», яка за часів Януковича була заборонена для показу в більшості українських міст. Відстоюючи право на інформацію про оборудки колишнього президента, видання ініціювало судовий позов до Європейського суду з прав людини.

Також слід зазначити, що у 2006 році «Українська правда» була відзначена премією імені Герда Буцеріуса – засновника німецької газети Die Zeit, а в 2013-2014 роках цю нагороду отримали провідні журналісти видання Сергій Лещенко та Мустафа Найєм. Також, редактор видання Олена Притула проходила стажування у Стенфордському університеті за програмою John S. Knight Journalism Fellowships.

Під керівництвом Олени Притули «Українська правда» залишається лідером і натхненником невеликої, але постійно зростаючої кількості інтернет-сайтів та друкованих видань. Коли інші газети залякували, закривали, коли їм погрожували судовою розправою, «Українська правда» продовжувала на постійній основі проводити редакційну політику об’єктивного і критичного висвітлення усіх політичних тенденцій.

 

 


Дата добавления: 2018-10-25; просмотров: 96; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!