Врахування зауважень керівника та остаточне оформлення дипломної роботи.



Студент повинен врахувати сформульовані науковим керівником дипломної роботи конкретні зауваження. Залежно від характеру та змісту зауважень він виправляє юридичні, стилістичні та орфографічні помилки, доповнює дипломну роботу новими положеннями, у разі необхідності використовує додаткові матеріали правозастосовчої практики, уточнює чи змінює свою позицію щодо спірних проблем, тощо. Після цього за погодженням з керівником студент може передати йому для ознайомлення другий (повторний) варіант своєї дипломної роботи або лише тих її частин (фрагментів), до яких були зроблені найбільш істотні зауваження.

Результатом цієї роботи має бути остаточний варіант дипломної роботи, погоджений з керівником і оформлений відповідно до встановлених вимог. Разом з відгуком керівника він подається на кафедру і реєструється в журналі.

КЕРІВНИЦТВО ДИПЛОМНОЮ РОБОТОЮ

Керівництво дипломною роботою здійснюється з метою надання студентові необхідної допомоги в процесі її написання, а також здійснення контролю за дотриманням тих вимог, які ставляться до дипломної роботи у ВЗО. Основними формами керівництва дипломною роботою є:

- попередні консультації;

- погодження плану дипломної роботи і визначення індивідуального завдання;

- поточні консультації;

- перевірка дипломної роботи;

- написання відгуку на дипломну роботу;

- консультація щодо захисту дипломної роботи у ДЕК.

3.1. Попередні консультації.

Попередні консультації, зокрема включають:

- загальну консультацію з поясненням основних вимог до дипломної роботи на юридичному факультеті (форма виконання, обсяг, терміни написання, особливості змісту окремих розділів тощо);

- поради щодо бібліографії (необхідний обсяг нормативного матеріалу, основні монографічні роботи з теми, останні публікації в періодиці, зарубіжні джерела, методика складання списку літератури тощо);

- рекомендації щодо використання в дипломній роботі матеріалів юридичної практики (перш за все неопублікованої) та інших матеріалів ілюстративного характеру.

У результаті попередніх консультацій студент має одержати чіткі і конкретні орієнтири того, що являє собою дипломна робота і що він має зробити на початковому етапі її написання.

Погодження плану дипломної роботи і визначення індивідуального завдання.

Як правило, ця форма керівництва дипломною роботою передбачає:

- рекомендації студенту щодо опрацювання тих джерел, які необхідні для складання плану дипломної роботи;

- ознайомлення з планом дипломної роботи, запропонованим студентом;

- оцінка запропонованого плану; якщо потрібно - формулювання зауважень і пропозицій щодо плану та їх обговорення із студентом.

У результаті на цьому етапі повинен бути вироблений і узгоджений основний варіант (кілька варіантів) плану дипломної роботи, а також, керуючись планом роботи, керівник дає студенту індивідуальне завдання.

Поточні консультації.

Поточні консультації проводяться під час переддипломної практики студента та безпосереднього написання ним дипломної роботи і можуть стосуватися:

а) Узагальнення юридичної, перш за все правозастосовчої практики та опрацювання інших матеріалів (методика узагальнення, розроблення анкет, робота з архівними матеріалами, тощо);

б) Використання практичних матеріалів у дипломній роботі (наведення витягів з процесуальних документів, статистичних даних, окремих положень з узагальнень правозастосовчої практики, тощо);

в) Уточнення позиції студента щодо окремих спірних питань, які розглядаються в дипломній роботі;

г) Формулювання пропозицій щодо вдосконалення законодавства та юридичної практики, інших рекомендацій практичного характеру.

В результаті поточних консультацій студент має одержати від керівника конкретну допомогу у вирішенні тих питань, які виникають у нього в процесі створення першого варіанта дипломної роботи.

Перевірка дипломної роботи.

Перевірка дипломної роботи починається з перевірки її першого варіанта, підготовленого студентом. За домовленістю між керівником і студентом це може бути поетапна перевірка окремих розділів (глав) дипломної роботи, що здійснюється в ході її написання або перевірка першого варіанту дипломної роботи в цілому.

Ознайомившись з текстом відповідного розділу (глави), керівник формулює конкретні зауваження та інші міркування на полях чи на окремому листку. Він дає загальну оцінку всього розділу, в якій, зокрема вказує:

- наскільки представлений варіант відповідає вимогам, встановленим до дипломної роботи;

- зауваження, які, на думку керівника, обов'язково повинні враховуватися студентом при доопрацюванні;

- зауваження та рекомендації, які бажано врахувати для підвищення рівня дипломної роботи.

Після доопрацювання студент повторно подає керівникові, як правило, лише ті частини дипломної роботи, яких безпосередньо стосувались зауваження та рекомендації. Керівник, якщо потрібно, формулює нові зауваження та рекомендації.

Якщо студент відмовляється враховувати зауваження та рекомендації керівника дипломної роботи, останній попереджає студента про те, які наслідки це матиме - негативний відгук, негативна рецензія, зниження оцінки дипломної роботи під час її захисту, можливий недопуск до захисту взагалі, тощо.

Результатом перевірки керівником одного чи кількох варіантів дипломної роботи мають бути конкретні висновки щодо відповідності представленого варіанта тим вимогам, які ставляться до дипломної роботи у ВЗО.


Дата добавления: 2018-10-26; просмотров: 176; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!