Проект «Школа і музей: разом навчатися цікавіше» для підлітків



У рамках проекту «Школа і музей: разом навчатися цікавіше» протягом навчального року в музеї проводяться тематичні екскурсії, розроблені відповідно до програм навчальних закладів із зазначених предметів: історія України; мистецтво Київської Русі; мистецтво козацької доби; українське мистецтво XІX ст.; українське мистецтво кінця XІX – початку XX ст.; становлення національної художньої школи у першій третині XX ст.; українське мистецтво XX ст.; історія художньої культури; іконопис – давня та барокова ікона: походження, канони, сюжети, святі; українське мистецтво XІV-XVІ ст. на перетині Сходу та Заходу: візантійська традиція, готика, Ренесанс; стиль бароко і його особливості в українському мистецтві; особливості стилю класицизм та романтичного напрямку в українському мистецтві; імпресіонізм та модерн в українському мистецтві; авангард в українському мистецтві; українознавство; звичаї українського народу в мистецтві; «Я і Україна»; образи козаків у мистецтві; «Мій Київ»; храми міста Києва; українська література; книгодрукування і гравюра XVІ-XVІІІ ст.; Тарас Шевченко – художник; зарубіжна література; Біблія: структура, основні сюжети та персонажі.

Інтерактивні екскурсії, які проводяться за методиками активного залучення відвідувачів до сприйняття мистецького твору: види і жанри образотворчого мистецтва; живопис: колір на площині; скульптура: три виміри; графіка: мистецтво чорно-білого; знайомство з музеєм; портрет; пейзаж; побутовий та історичний жанри; народна картина КОЗАК-БАНДУРИСТ; етнографічні студії в музеї; історичні студії в музеї.

 

Висновки

Поняття “музейна педагогіка” у психолого-педагогічній літературі розглядається науковцями як актуальний і перспективний напрям, що сприяє формуванню громадянсько-патріотичних почуттів. Адже музеї як культурно-освітні та науково-дослідні заклади, призначені не тільки для вивчення, збереження та використання пам’яток матеріальної і духовної культури, але й для прилучення громадян до надбань національної і світової історико-культурної спадщини.

Найважливіша проблема музейної педагогіки — вивчення історії музейно-педагогічної думки і культурно-освітньої діяльності музею.

Областю музейної педагогіки є всі види контактів музею з аудиторією, найрізноманітніші способи звернення до людини як учаснику процесу музейної комунікації. Музейна педагогіка починається тоді, коли виникає (або очікується) ефект зустрічі музею з людиною.

Музейна педагогіка передбачає, що освіта та виховання учнівської молоді повинні здійснюватися на музейному матеріалі, який являє собою загальнолюдські цінності. Музейна педагогіка має важливе значення в системі освіти і розвитку дітей, вона сприяє всебічному розвитку особистості дитини, активному пізнанню навколишнього світу. Музеї являють собою особливий педагогічний простір, в якому дитина осмислює інший світ – світ історії, світ природи та інші, вона стає його частиною.

Список використаної літератури:

1. Медведєва О.Б. Музейна педагогіка Німеччини в минулому і сьогоденні//Музейна педагогіка за кордоном: робота музеїв з дитячою аудиторією/Ріс. ін-т культурології. -М., 1997.

2. Медведєва О.Б., Юхневіч М.Ю. Музейна педагогіка як нова наукова дисципліна//Орієнтири культурної політики: Інформ. Вип. № 4, 1997.

3. Розгін А.М. Деякі напрями наукових досліджень діяльності шкільних музеїв//Комуністичне виховання учнів музейними засобам / НДІ культури.- М., 1983. - (СБ науч. Тр.; № 122).

4.Юхневич М.Ю. Музейний педагог - професія// Рад. Музей. - 1989. - № 1.

5. Namu.kiev.ua


Дата добавления: 2018-10-26; просмотров: 236; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!