ВИБІР ТЕХНІЧНИХ ЗАСОБІВ АВТОМАТИЗАЦІЇ.



Розрахунок технічних засобів автоматизації дає змогу найточніше підібрати їх за відповідними параметрами. Це підвищить експлуатаційну надійність, збільшить строк служби і забезпечить безперебійність у роботі.

Крім пуско-захисних апаратів, в схемах автоматизації, як правило, є багато інших елементів: датчиків, проміжних реле, перемикачів, кнопок керування, сигнальних пристроїв тощо.

Командні апарати призначені для створення первинних імпульсів (команд) на вмикання, вимикання та зміну режиму роботи електроустановок. До них належать кнопки керування, універсальні перемикачі, шляхові та кінцеві вимикачі,, поплавкові, манометричні, температурні та інші реле, контактні термометри тощо.

Кнопки керування вибирають залежно від струму. Напруги, способу монтажу і ступеня захисту від навколишнього середовища, кількості керуючих елементів, кл іматичних умов та категорії розміщення.

Умови вибору кнопки керування:

Uн.a. ≥ Uр , І н.a. ≥ Ір

де Uн.a.. - номінальна напруга кнопки керування. В;

І н.a. - номінальний струм кнопки керування, А.

Наприклад: для схеми керування асинхронним двигуном треба вибрати кнопки керування та кінцевий вимикач, якщо тип електромагнітного пускача в схемі ПМЛ- 521002СУЗБ.

Визначаємо струм у колі керування

І=Sкот / Uкот=380/220=1,73 A,

де Sкот =380 В*А - потужність, яку споживає котушка під час вмикання.

Вибираємо кнопковий пост ПКЕ-712-2УЗ з двома кнопками "Пуск" і "Стоп", для монтажу на рівній поверхні, другої категорії розміщення, для помірного клімату, [3,5].

Аналогічно вибирають кінцевий вимикач.

Наприклад: Вимикач типу ВПК 21106У2 - з базовим кріпленням і нарізним вводом., виконання ІР54, кількість контактів - один замикаючий І. один розмикаючий, з прямим штовхачем, другої категорії розміщення, для помірного клімату, [3,5].

Реле напруги вибирають за виконанням, напругою котушки, кількістю контактів; також необхідно, щоб струм, який може розмикати контакти (струм комутації), був більшим від робочого струму Іком  ≥  І роб. Треба з усіх можливих типів вибрати те реле, яке споживає найменшу потужність. Технічні дані реле наведені в додатку 9.

Реле часу вибирають за витримкою часу. Витримка часу визначається технологією виробництва і, залежно від її величини, вибирають тип реле часу, а вже потім реле вибирають за напругою живлення, виконанням тощо. Звичайно потрібно, щоб виконувалась вимога Іком  ≥  Іроб. Технічна характеристика деяких реле наведена в додатку 1.

Первинні перетворювачі: датчики тиску, вологості, температури та інші вибирають залежно від параметрів контрольованої величини, при цьому необхідно враховувати похибку і. границі вимірювальної величини. Датчик вибирають так, щоб вимірювана величина була розташована в межах 1/3-2/3 діапазону його вимірювань. Технічні дані датчиків наведені в додатках 3-8.

При проектуванні систем автоматизації технологічних процесів використовують ті елементи автоматики (первинні перетворювачі, підсилювачі, виконавчі механізми, елементи порівняння, командні апарати, контрольно- вимірювальні прилади та ін,), які випускаються промисловістю серійно.

При виборі технічних засобів автоматизації необхідно врахувати особливості технологічного процесу: параметри технологічного процесу (тиск, вологість, концентрація, рівень температури і т.д.), умови в яких будуть працювати прилади. Крім цього, вибрані прилади повинні відповідати .певним умовам, які необхідні для нормальних робіт систем автоматизації, чутливість, клас точності, інерційність, лінійність характеристик, а також вимогам охорони праці.

 

 

Технічну характеристику засобів автоматизації заносимо в таблицю 5.3.

 

Позиціне позначення Назва приладу Тип Технічні дані приладу
КТ Реле часу 2РВМ Uн.=220В, I н.к.=6А.  І програма регулює через 15 хв. II програма регулює через 20 хв.

При виборі технічних засобів автоматизації користуються довідником [5].

         

Розрахунок випрямляча

     Необхідно вибрати елементи однофазного мостового випрямляча для живлення схеми регулятора та обмоток реле постійного струму. Напруга живлення UH B, номінальний струм IH A, напруга мережі живлення UM B.

     Сила струму I, А, яка протікає через кожний діод:

                                              IД = 0,5kHIH,                                                 (3.1)

         

де, kH – розрахунковий коефіцієнт, IH = 2,2.

Обернена напруга U, B, прикладена до кожного діода

                                              Uоб = 1,5UH.                                                 (3.2)

За цим значенням обираються діоди типа з довідника.

 


Дата добавления: 2018-09-22; просмотров: 541; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!