Що таке некроз і некробіоз, їх суть?



Як класифікують некроз за походженням?

3.

80
Які клініко-анатомічні ознаки некрозу?

Яке закінчення некрозу?

 

Атрофія

1.Атрофія, відмінність від кахексії і гіпоплазії.

2.Види атрофії за походженням, морфологічна характеристика, закінчення і значення для організму.

Атрофія, відмінність від кахексії і гіпоплазії.

Атрофія– прижиттєве зменшення в об’ємі органів, тканин, що супроводжується послабленням їх функції. В її основі лежить зменшення розмірів клітин або їх кількості в результаті загибелі від різних причин. Атрофію не слід ототожнювати з вродженими патологічними процесами організму: гіпоплазією– недорозвинений орган коли якийсь орган або частина тіла мають зменшені розміри в результаті порушення їх розвитку в ембріональний період або аплазієючи агенезією (відсутність органа). Атрофічний процес є вираженим пристосувальним процесом, що може розвиватись як в усьому організмі так і в окремих органах і тканинах при нових умовах існування.

Кахексія– стан цілісного організму, який супроводжується втратою маси тіла та зниженням інтенсивності всіх життєвих функцій.

Види атрофії за походженням, морфологічна характеристика, закінчення і значення для організму.

Класифікують за походженням: ü фізіологічна; ü вікова – атрофія окремих органів в молодому або зрілому організмі; ü періодична – інволюція молочної залози, матки, волосяних цибулин; ü стареча – супроводжується зниженням інтенсивності обміну речовин в органах і тканинах; ü патологічна – під дією патогенних чинників; ü аліментарна кахексія – внаслідок недостатнього надходженням поживних речовин; ü дисфункціональна – від не діяльності і зниження функції органу. ü компресійна – внаслідок довготривалого тиску на органи пухлин, збруї; ü нейротична – при розладі зв’язку органу з нервовою системою; ü від дії фізичних і хімічних факторів – в органах кровотворення і статевих органах; дія променевої енергії, хімічних факторів (при недостатній кількості йоду атрофується щитовидна залоза); ü гормональна – порушення функції залоз внутрішньої секреції. ü циркуляторна – недостатність кровообігу в окремих органах і тканинах. Ознаки:орган зменшений в об’ємі, поверхня гладенька, щільної консистенції, блідого кольору, інколи сіро-жовтого або бурого внаслідок пігментації ліпофусцином – бура атрофія.  

 

 


При будь-якій атрофії функція органу знижується. Якщо атрофія не досягла високого ступеня, то при усуненні причини, що викликала її, орган морфологічно і функціонально відновлюється, а при глибоких атрофічних змінах в органах і старечій атрофії не зворотні.

Поміркуйте над питаннями:

В чому суть атрофії?

Як класифікують атрофії?

Морфологічна характеристика окремих видів атрофій?

4.

83
Закінчення і значення атрофії для організму.

Дистрофія

1.Дистрофія, її етіологія і патогенез, класифікація.

2.Білкові дистрофії (диспротеїнози).

3.Порушення пігментації: ендогенні пігменти (гемоглобіногенні, ангемоглобіногенні) і екзогенні пігменти (антракоз, силікоз).

4.Жирові дистрофії: загальні (ожиріння, виснаження), ожиріння паренхіматозних органів.

5.Мінеральні дистрофії.

6.Камені й конкременти, причини їх утворення

7.Види каменів у різних порожнистих органах.

 


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 330; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!