Поняття «колектив» у спадщині видатних педагогів. Ознаки колективу, його структура.



В.О. Сухомлинський за роки праці директором приділяв велику уваги розвитку стосунків дітей в колективі. Він підкреслював, що через взаємостосунки треба виховувати у дітей одне з самих високих почуттів – почуття вдячності. Він вважав, що хавдяки взаємозв*язку дитячих колективів з колективами дорослих, діти розуміють і відчувають, що їх добробут створюється працею багатьох людей. Виховна сила колективу починається з того, що вносить в колектив кожна особистість. Вчителю важливо бачити в колективі кожну дитину і виховувати її. Це буде вихованням колективу.

Колектив – соціальна спільність людей, об*єднаних на основі суспільно значущих цілей, суспільних, ціннісних орієнтирів, спілкування і спільного виду діяльності та гуманних відносин.

Ознаки колективу: *спільна діяльність, *чітко виражена структура, *є органи управління, *рівноправність членів колективу, *наявність певних психологічних стосунків, *свідома дисципліна, *бадьорий настрій колективу, *колектив завжди знаходиться у поступальному розвитку.

 

Стадії розвитку колективу. Роль педагога в кожній із них. Стосунки в колективі.

нення яких зумовлює перехід від простого задоволення результатами роботи до глибокого почуття обов*язку.

 

Шляхи формування колективу.

Основні шляхи згуртування колективу:

1.Наявність перспективи.

2.Принцип паралельної дії – вихованцеві пред*являють вимоги не прямо, а через колектив, коли відповідальність за кожного покладається на колективі його самоврядування.

3.Зміцнення традицій – дотримання правил поведінки у повсякденному житті. Шкільні традиції виховують в учнів почуття обов*язку, честі, гордості за колектив

4.Формування громадської думки – проведення зборів колективу, на яких вирішуються всі справи, проблеми, порушення норм поведінки.

5.Наявність органів самоврядування – позитивно впливає на колектив. Педагог повинен зміцнювати його авторитете серед школярів, радитися з ними. За таких умов учні частіше прислухаються до членів органів самоврядування.

6.Організація змагання – члени колективу через проведення таких заходів більше згуртовуються, намагаючись показати свої знання і вміння.

7.Спільна діяльність – робить життя дитячого колективу цікавішим, сприяє налагодженню стосунків.

8.Наявність інформації зв*язку з іншими колективами – на це впливає згуртованість в діяльності педагогів.

 

Значення і завдання розумового виховання в сучасній школі.

Розумове виховання – це цілеспрямована діяльність педагогів по розвитку розумових сил і мислення учнів, та прищеплення їм культури розумової праці.

Завдання розумового виховання:

1.Нагромадження певного фонду знань – факти, терміни, символи, дати, поняття, зв*язки й залежності, що існують між ними і знаходять відображення в правилах, законах, формулах.

2.Розвиток мислення і його видів, мислит. операцій.

Види мислення: діалектичне, логічне, абстрактне, узагальнене, дидуктивне, технічне, репродуктивн, творч.

3.Формування культури розумової праці.

Розвиток навчальних вмінь, загальних вмінь і спеціальних вмінь.

 

Поняття про світогляд. Види світогляду. Структурні елементи світогляду.

Світогляд – система знань, поглядів, переконань, почуттів, що відображають ставлення людини до оточуючої дійсності.

Види світогляду:

Науковий – цілісна система наукових, філософських, політичних, моральних, правових, естетичних понять, що відображають ставлення людини до оточуючої дійсності.

Релігійний – система поглядів, переконань на основі визнання Бога.

Структурні елементи світогляду – це думки, погляди, переконання, ідеали.

Основні компоненти світогляду:

1.Загальні знання як основа формування поглядів, переконань. 2.Світоглядні вміння як основа формування поглядів, переконань. 3.Сукупність почуттів, в яких визначається позиція особистості. 4.Розв*язання світоглядних проблем на основі вольових якостей (цілеспрямованість, рішучість, принциповість).

59.Методика ознайомлення молодших школярів з традиціями українського народу, з народними святами, звичаями.

 


Дата добавления: 2018-06-01; просмотров: 547; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!