Досмотр личных вещей и документов.



Досмотр личных вещей и документов сотрудник МВД может производить только после состовления протокола про административное правонарушение или про протокол административное задержание. Статья 264 КУПАП

Если Вам приказали сесть в автобус/микроавтобус/автомобиль и куда-то проехать.

Если это сделал сотрудник МВД, то поинтересуйтесь у него, задержаны ли Вы? Если нет, ты Вы не будете садиться добровольно! Если Вам скажут, что Вы задержаны – тут же поинтересуйтесь, на каком основании он решил ограничить Ваше конституционное право на свободу передвижения, которое предусмотрено 33 статьёй Конституции Украины?

Скажите, что закон дал ему право задерживать людей только в определённых случаях, которые прописаны в 5 части 11 статьи ЗУ «Про Милицию» и Вы уверены, что не подпадаете не под одно описание! Напомните ему, что он уже нарушил (вероятность того, что он не представиться по уставу = 99,9%) 3 статью ЗУ «Про милицию» и что если он Вас и дальше будет задерживать, ты Вы вызовите Следственно Оперативную Группу и напишите на него заявление по всем фактам нарушения закона с его стороны.

Если это сделали военные, то скажите, что они не имеют право задерживать Вас в мирное время. Предупредите, что если они попытаются заставить Вас сесть в автомобиль, то это уже будет похищение!!! И Вы оставляете за собой право воспользоваться 19 статьёй КУПАП (эта статья даёт Вам право на необходимую оборону).

Скажите всем что Вы и так уже потратили своё личное время на них, и что если Вы не задержаны, то не планируете больше общаться с ними. Разворачивайтесь и уходите!

 

Что сказано во всех этих статьях?

Конституция Украины.

Статья 19

Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. { Офіційне тлумачення положення частини другої статті 19 див. в Рішенні Конституційного Суду України N 7-рп/2009 ( v007p710-09 ) від 16.04.2009 }


Статья 33

Кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.
Громадянин України не може бути позбавлений права в будь-який час повернутися в Україну.

 

Статья 34

Кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань.
Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір.
Здійснення цих прав може бути обмежене законом в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя.

Статья 62

Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину.
Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

 

Статья 63

Особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом.
Підозрюваний, обвинувачений чи підсудний має право на захист.
Засуджений користується всіма правами людини і громадянина, за винятком обмежень, які визначені законом і встановлені вироком суду.

 

 

Закон Украины «Про милицию»

Статья 3 Принципи діяльності міліціїДіяльність міліції є гласною.

 

Статья 5 Діяльність міліції та права громадянПри звертанні до громадянина працівник міліції зобов'язаний назвати своє прізвище, звання та пред'явити на його вимогу службове посвідчення. У
взаємовідносинах з громадянами працівник міліції повинен виявляти
високу культуру і такт.

Статья 11 часть 2 Права міліції2) перевіряти у громадян при підозрі у вчиненні правопорушень
документи, що посвідчують їх особу, а також інші документи,
необхідні для з'ясування питання щодо додержання правил, нагляд і
контроль за виконанням яких покладено на міліцію;

 


Дата добавления: 2018-06-01; просмотров: 403; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!