Як позначається локомотив, що знаходиться у хвості вантажного поїзда, локомотив, що прямує без вагонів, підштовхуючий локомотив, дрезина незнімного типу, господарчий поїзд?



Локомотив, що знаходиться у хвості вантажного поїзда, а також локомотив, що прямує без вагонів, ззаду позначаються:вдень і вночі – червоним вогнем ліхтаря біля буферного бруса з правого боку. Підштовхуючий локомотив і дрезина незнімного типу позначаються сигналами у такий же спосіб, що й локомотиви без вагонів. Підштовхуючий локомотив і господарчий поїзд при поверненні з двоколійного перегону неправильною колією на станцію відправлення позначаються сигналами прямування неправильною колією.

Коли і як подається сповіщальний сигнал?

Сповіщальний сигнал –один довгий свистоклокомотива (моторвагонного та спеціального самохідного рухомого складу) подається:при наближенні поїзда до станцій, колійних постів, пасажирських зупинних пунктів, тимчасових та ручних сигналів, що вимагають зменшення швидкості, сигнальних знаків «С», виїмок, кривих ділянок колії, тунелів, переїздів, знімних дрезин, знімних ремонтних вишок, колійних вагончиків і інших знімних рухомих одиниць;

при наближенні поїзда до місця робіт, починаючи з кілометра, що передує вказаному у попередженні, незалежно від наявності тимчасових сигналів;

при сприйнятті ручного сигналу «Опусти струмоприймача», що подається сигналістом;

машиністом другого локомотива для нагадування машиністу першого локомотива про необхідність перевірки ефективності гальм у поїзді;

при наближенні до людей, які знаходяться на колії, та в інших випадках, вказаних у наказах начальника залізниці.

При прямуванні під час туману, заметілі та за інших несприятливих погодних умов, що знижають видимість, сповіщальний сигнал повторюється декілька разів, а при прямуванні по неправильній колії подається одним довгим, коротким і довгим свистком локомотива.Складачі поїздів, які припинили маневри через приймання поїзда, сигналісти та чергові стрілочного поста за сповіщальним сигналом зобов’язані кожний на своїй ділянці перевірити й упевнитись у тому, що безпека руху поїзда, який приймається, забезпечена.

Коли і як подаються сигнали тривоги?

Сигнали тривоги подаються гудками, свистками локомотивів (моторвагонних поїздів) і дрезин, сиренами, духовими ріжками, військовими сигнальними трубами, ударами у підвішені металеві предмети.Звуки, що позначені у схемі звукових сигналів, у випадку подачі їх ударами відтворюються:довгі – часто повторюваними один за одним ударами;короткі – рідкими ударами за числом необхідних коротких звуків.

Сигнал «Загальна тривога» подається групами з одного довгого та трьох коротких звуківу таких випадках:при виявленні на колії несправності, що загрожує безпеці руху;при зупинці поїзда у сніжному заносі, при аварії поїзда та в інших випадках, коли потрібна допомога.Сигнал подається у разі необхідності кожним працівником залізниці.

Сигнал «Пожежна тривога» подається групами з одного довгого і двох коротких звуків.Сигнал подається у разі необхідності кожним працівником залізниці.

Сигнал «Повітряна тривога» подається протяжним звучанням сирен, а також рядом коротких звуківбезперервно протягом 2 – 3 хвилин. На станціях, заводах та інших підприємствах залізничного транспорту, розміщених у містах, сигнал повітряної тривоги, що подається у місті сиренами або передається через радіотрансляційну мережу, зразу ж повторюється сиренами, а також свистками локомотивів (моторвагонних поїздів) і дрезин, а також гудками.

На станціях, заводах й інших підприємствах залізничного транспорту, розміщених за межами міст, сигнал повітряної тривоги подається такими ж засобами за розпорядженням відповідно начальника станції, заводу, підприємства.На перегонах сигнал повітряної тривоги подається свистками локомотивів (моторвагонних поїздів) та дрезин: у військових поїздах – за розпорядженням спостерігача, який призначається із особового складу частини, що пере­возиться;в інших поїздах – машиністом локомотива, який веде поїзд.При наявності залізничної радіотрансляційної мережі (у поїздах, на станціях, заводах й інших підприємствах заліз­ничного транспорту) оголошення про подачу сигналу повітряної тривоги проводиться також через цю мережу.

Сигнал «Радіаційна небезпека» чи «Хімічна тривога»подається протягом 2 – 3 хвилин:на перегонах свистками локомотивів (моторвагонних поїздів) і дрезин групами з одного довгого та одного короткого звуківна станціях, заводах та інших підприємствах залізничного транспорту – частими ударами у підвішені металеві предмети.

Сигнал «Радіаційна небезпека» чи «Хімічна тривога» на станціях, заводах й інших підприємствах залізничного транспорту подається за розпорядженням відповідно начальника станції, заводу, підприємства, а на перегонах – машиністом ведучого локомотива (моторвагонного та спеціального самохідного рухомого складу).При наявності залізничної радіотрансляційної мережі сповіщення про радіоактивну чи хімічну небезпеку проводиться також через цю мережу передаванням тексту названих сигналів.


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 727; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!