Назвати й охарактеризувати основні типи і моделі родини.



СТРУКТУРА СІМ’Ї В РІЗНИХ

СОЦІАЛЬНИХ СИСТЕМАХ

  Форма сім’ї   Біологічні зв'язки, шлюб і правові норми: 1. Нуклеарна (окрема) родина складається з дорослих (батьків) і дітей 2. Розширена родина включає нуклеарну сім’ю і багатьох інших родичів  
Тип владних структур 1. Патріархальний – влада чоловіка над іншими членами родини 2. Матріархальний – влада жінки над іншими членами сім’ї 3. Егалітарний – влада розподіляється між чоловіком і жінкою (рівноправність)  
Найкращий партнер 1. Екзогамія – правила, що регулюють шлюби поза визначеними групами 2. Ендогамія – правила, що приписують укладання шлюбу усередині однієї соціальної групи  
Право вибору місця проживання 1. Неолокальне – проживання окремо від батьків 2. Патрілокальне – дружина живе в будинку чоловіка 3. Матрілокальне – чоловік живе в будинку дружини  
Родовід і спадковість  майна 1. По чоловічій лінії 2. По жіночій лінії 3. Двостороннє право спадкування майна (загальноприйняте по 40 %)  
Форма шлюбу     1. Моногамія – шлюб між одним чоловіком і однією жінкою 2. Полігамія – шлюб між одним і декількома індивідуумами 3. Полігінія – шлюб між одним чоловіком і декількома жінками 4. Поліандрія – шлюб між одною жінкою і декількома чоловіками 5. Груповий шлюб – між декількома родинами

 

 

Пояснити причини і наслідки розводів.

Кожні 13 секунд у світі розводиться одна пара. Розвід займає друге місце по силі стресу, уступаючи лише смерті коханої людини. Імовірність розводів залежить від таких факторів:

• вік - пари, яким до моменту заключення шлюбу було 20 років або менше мають шанс для розводу;

• доходи - пари з низькими доходами більше розводяться, чим добре забезпечені.

• релігія - у католиків і євреїв низький рівень розводів порівняно з християнами.

Останнім часом розвід став нещастям для багатьох країн, причиною може бути що завгодно.

Наслідки розводів: сотні тисяч дітей щорічно залишаються без одного з батьків, психологічний стрес, зниження шансів на повторний шлюб і т.п..

Позитивні моменти розводу.

Засіб регулювання сімейно-шлюбних відносин як позбавлення від користолюбства.

 

Назвати й охарактеризувати види розводів.

Розлучення-покарання. Раніш існувала принципова нерозривність шлюбу, але коли в протестантських, а потім у католицьких країнах розвід було визнано, то він був винятковим явищем, що має місце лише у випадку, коли один з подружжя нагрішив: розвід був одночасно карою (покаранням) для винного і "компенсацією для невинного".

Розлучення-крах. У цьому випадку немає необхідності доводити провину одного з подружжя, але потрібно привести докази того, що шлюб не може існувати. Тим самим розвід по взаємній згоді досягається легко, але найчастіше причиною для його розриву стає тривалий час окремого проживання.

Розлучення-зцілення. Звільняє "невинних" від нещасливого шлюбного життя, але не обов'язково повинно бути наслідком провини одного з подружжя (хвороба).

Розлучення-підтвердження. Прийняте у швецькому законодавстві: при взаємній згоді розлучення здійснюється автоматично, коли за розводом звертається один з подружжя, йому дають термін для роздумів (шість місяців) і якщо після цього терміну він повторює своє прохання, то одержує розвід. Суд не з'ясовує причин розриву шлюбу.

 

Проблеми молодої родини (доповідь і обговорення).

Важливим об'єктом демографічної політики виступає молодь. Необхідність послідовного рішення проблем молодізмушує зосередити рішення проблем демографічної політики на молодих сім’ях.

 

 

Назвати і проаналізувати прогнози учених стосовно майбутнього родини і сімейно-шлюбних відносин.

Важливим об'єктом демографічної політики виступає молодь. Необхідність послідовного рішення проблем молодізмушує зосередити рішення проблем демографічної політики на молодих сім’ях.

Молода родина - подружня пара з дітьми або без дітей, вік чоловіка і жінки — не старше 30 років, тривалість сімейного життя - до 3 років, шлюб — перший. Статистика свідчить, що економіка й екологія не сприяють відтворенню жінкою її дітородних функцій. В Україні близько 27 % жінок дітородного віку. Жінки складають 52 % усіх працюючих. У промисловості працюють 40 %, сільському господарстві - 45 %, будівництві - 28 %, транспорті і зв'язку - 30 %. На важких роботах працює 70 % жінок; некваліфікована робота охоплює близько 100 тис. жінок; робота 70 % жінок, що зайняті в сільському господарстві, кваліфікується як важка; 40 % жінок у промисловості теж зайняті на важких роботах.


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 399; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!