Орієнтовний зміст «Днів здоров'я і фізичної культури»



Восени та навесні, якщо погодні умови дозволяють, доцільно про­водити «Дні здоров'я і фізичної культури» на свіжому повітрі.

До їх змісту можна включати «Веселі старти», «Тато, мама, я — спортивна сім'я», змагання за програмою всеукраїнських спортивних ігор школярів «Старти надій», «Зміна», міні-турніри з футболу, бадмін­тону, великого тенісу, туристичні походи, змагання з орієнтування, лег­коатлетичних видів спорту.

До програми «Дні здоров'я і фізичної культури» для учнів усіх віко­вих груп варто включати ігри, наприклад:

молодша школа: «До своїх прапорців», «Хто іде», «Совонька», «Вовк у рівчаку», «Мисливці та качки», «Кінникі-спортсмени»;

основна школа: «Вудочка», «Мотузка під ногами», «Перестрілка», «П'ятнашки», «Охорона перебіжок», «У чотири сітки», «Кидай далі», «Лапта з перешкодами», «Передав — сідай»;

старша школа: «Назустріч через сітку», «Виклик номерів», «Ес­тафета парами», «Обстріл чужого поля».

Якщо погодні умови не дозволяють вийти на свіже повітря, до змісту «Днів здоров'я і фізичної культури» можна включити змагання з гімнастики, вправи, які сприяють розвитку спритності, сили, міні-турніри з настільного тенісу, баскетболу, волейболу, гандболу, плаван­ня (за наявності відповідних умов), естафети та рухливі ігри.

•молодша школа: «Через купини та пеньочки», «Хто сильніший та швидший», «М'яч капітану», «Перегони паровозів», «Двома м'ячами через сітку»;

основна школа: «Розвідники та вартові», «Естафета на смузі пе­решкод», «Перетягування через риску»;

старша школа: «Перехоплення м'яча», «Зумій наздогнати», «Наввипередки з м'ячем», «Ногою і головою через сітку», «Рухли­вий ринг».

У зимові місяці (за відповідних погодних умов) до програми захо­ду доцільно включати катання на лижах, санчатах, ковзанах, лижні ес­тафети, міні-турніри з хокею.

Старшокласники можуть брати участь в одноденних лижних похо­дах. Рухливі ігри є складовою частиною заходу:

•молодша школа: «З гори на санчатах», «Збери прапорці!», «Тягни в коло!», «Білі ведмеді», «Совонька», «Горобці-стрибунці»;

основна школа: «На санчатах з пересадкою», «Карусель на ковза­нах», «Перестрілка», «Третій зайвий», «Лапта через сітку»;

старша школа: «Буксири», «Санітари», «Живі мішені», «Шайба — салка», «Снігова фортеця».

 

 

76.  Дайте характеристику спортивно-масовій роботі в оздоровчому таборі відпочинку.

Основні форми фізкультурної та спортивної роботи:

·секційні заняття з видів спорту;

·спортивні змагання і табірні спартакіади;

·табірні свята, показові виступи;

·табірні ігри на місцевості;

·походи, екскурсії, прогулянки;

·робота з групами загально фізичної підготовки (ЗФП);

·підготовка кадрів громадського фізкультурного активу;

Для позитивної організації основних форм фізкультурної та спортивної роботи необхідно призначити або обрати керівників, які зобов’язані:  

·контролювати дисципліну та порядок роботи в спортивній секції;

·призначати чергових для догляду за майданчиками, підготовкою спортивного інвентарю і обладнання;

·комплектувати команди для участі в спортивних змаганнях;

·підготовлювати учасників до показових виступів;

·організовувати суддівство спортивних змагань;

·брати активну участь в агітаційно-пропагандистській роботі табору, випускати стенди, вітрини, інформаційні дошки, фотомонтажі і т.д.;

·організовувати участь членів спортивної секції в табірній спартакіаді, спортивних святах, товариських зустрічах, табірних іграх на місцевості, проведенні табірних багать, у художній самодіяльності і т.д.;

·готувати кадри громадського фізкультурного активу.

Важливе місце у масовій фізкультурно-спортивній програмі займають пластунські ігри на місцевості. Великою популярністю тут користуються воєнізовані ігри. Більшість воєнізованих ігор має сюжетний характер і змушує задіяних гравців проявляти спостережливість, увагу, спритність, рішучість у діях, вимагає вміння маскуватися, переповзати по-пластунски, розбиратися в слідах, дорожніх знаках, орієнтуватися за компасом, зіркам, читати карту і т.д.

У практиці фізкультурно-оздоровчих таборів також використовуються ігри на місцевості зі спортивною спрямованістю, прогулянки по місцевості і туристські походи, які вимагають проявів спритності, швидкості, витривалості, сили, уміння долати різні перешкоди, переправи і т.д., а також командні ігри типу естафет.

Для табірних ігор вибирають велику галявину із гарним круговим оглядом, щоб можна було стежити за ходом змагання. Кожна команда повинна мати свою форму або відзначення (Стрічки, однотипні головні убори, однакові футболки тощо).

Безпосередньо тренувальний характер мають ранкові пробіжки, які іноді заміняють ранкову зарядку або є початком до неї, вечірні ж прогулянки мають чисто гігієнічний характер і застосовуються головним чином для відпочинку.

Розминки організуються по секціях, відділеннях, командах і містять вправи загально розвиваючого та спеціального характеру, а також включають ходьбу і біг. Зміст вправ залежить від основних завдань тренування та фізичного розвитку спортсменів і фізкультурників.

Люди з ослабленим здоров’ям повинні використовувати прогулянки в лісі для зміцнення здоров’я, загартовування (ходити босоніж, у легкій спортивній формі, поперемінно прискорюючи та сповільнюючи крок).

 


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 167; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!