Підготовка положення про проведення свята



У Положенні про проведення свята визначено:

1.Мета заходу.

2.Місце і час проведення.

Бажано, щоб час проведення відповідав календарному плану про­ведення спортивно-масової та фізкультурно-оздоровчої роботи.

3. Керівництво.

Визначається, хто організовує та проводить захід, а хто допомагає.

4. Учасники.Обумовлюється, хто бере участь у заході (як формується склад команд, залежно від віку та статі дітей або від класу) та кількісний склад.

5. Програма (опис вправ, їх послідовність, довжина змагальних
дистанцій).

Програми спортивних свят можуть бути різними за змістом, але, складаючи їх, найчастіше дотримуються єдиної структури проведен­ня: урочиста частина, показові виступи, спортивні змагання, масові розважальні змагання (конкурси, веселі естафети, рухливі ігри та ат­ракціони), урочисте закриття.

1

 Програма може передбачати різні естафети та конкурси залежно від рівня підготовленості учнів, можливостей та традицій навчально-з закладу, але обов'язковою вимогою до їх підбору є:

•посильність виконання всіма учасниками;

•забезпечення оптимального чергування фізичного навантаження;

•передбачення можливості забезпечення максимальної безпеч­ності під час виконання вправ.

6. Умови заліку та визначення переможців змагань.

Визначається вид заліку: командні змагання, особисті чи особис­то-командні. Залежно від програми і характеру змагань визначають і умови заліку.

7. Нагородження.

Нагородження має надзвичайно важливе виховне значення. Крім нагородження переможців бажано передбачити заохочувальні призи для тих, хто брав у заходах активну участь. Це можуть бути не тільки традиційні грамоти та дипломи, але і якісь оригінальні призи (квитки на концерт або екскурсію тощо). Під час нагородження обов'язково виголошувати прізвища переможців, а наприкінці — прізвища тих, хто активно допомагав в організації та проведенні заходу, подякувати їм та, за можливості, теж нагородити.

Залучення учнів до підготовки спортивних майданчиків, інвента­рю та костюмів, художнього оформлення місця проведення відповід­ного заходу сприятиме підвищенню зацікавленості до нього, а одно­часно і формуванню інструкторських навичок. Усі підготовчі роботи можна теж організувати як своєрідні змагання.

Підготовку бланків відповідної документації можна доручити уч­ням, їм заздалегідь пояснюють, у чому полягає їхнє завдання, видають примірники оригіналів бланків (заяв, протоколів, зведених відомос­тей тощо) та визначають терміни їх підготовки.

Якщо планується проведення змагань одночасно на кількох май­данчиках, для забезпечення коментатора оперативною інформацією про хід змагань можна створити групу кореспондентів, які фіксувати­муть перебіг подій у відповідних демонстраційних документах (на­приклад, екран змагань) та надаватимуть судді-коментатору оператив­ну інформацію кожен зі своєї ділянки. А надалі ці матеріали можна буде використати під час підготовки шкільної газети.

Дуже важливою у підготовці та проведенні фізкультурно-оздоров­чих заходів є участь батьків. Вони можуть стати безпосередніми учас­никами (якщо це передбачено положенням) або допомогти класним керівникам в організації учнівського колективу, надати значну допо­могу у підготовці до заходу: приготувати костюми для показових вис­тупів, провести наочну агітацію, підготувати емблеми тощо.

Крім того, участь батьків у подібних заходах сприятиме залучен­ню всієї сім'ї до здорового способу життя, дасть змогу побачити й оцінити, порівняно з іншими школярами, стан фізичної підготовленості та розвитку їхньої дитини, і, в разі необхідності, в подальшому вжити заходів щодо фізичного зміцнення сина або доньки.

 

Визначити зміст та організацію проведення Дня здоров’я в загальноосвітній школі.

 

Відповідно до Регламенту проведення спортивно-масових та фізкультурно-оздоровчих заходів у навчальних закладах «Дні здоров'я і фізичної культури» повинні проводитися у школах усіх трьох сту­пенів один раз на семестр.

Плануючи ці заходи, слід виходити з їхнього головного завдання — сприяти зміцненню здоров'я та фізичному розвитку учнів, покращен­ню їхньої фізичної підготовленості, формуванню в учнів мотивацій та потреби у систематичних заняттях фізичними вправами, забезпе­ченню активного відпочинку школярів.

Конкретні терміни проведення «Днів здоров'я та фізичної культу­ри» визначаються кожною школою залежно від кліматичних умов, наявності та стану спортивної бази, місцевих та шкільних традицій тощо.

«Дні здоров'я і фізичної культури» можна організувати одночасно для всіх класів школи або окремо для кожного ступеня (1—4, 5—9, 10—11). Тривалість їх не повинна перевищувати 2,5—3 год для початкової, 3—4 год — для основної, 4,5—5 год — для старшої школи. Для туристичних походів, зрозуміло, тривалість може бути іншою — відповідно до встановлених правил.

Зміст «Днів здоров'я і фізичної культури» може містити: рухливі та спортивні ігри просто неба або у приміщенні, туристичні походи (пішохідні або лижні пробіги, змагання на визначення найкращого бігу­на, стрибуна і т.д); традиційні змагання з видів спорту, які потребують професійно-прикладної фізичної підготовки (для старшокласників); різні спортивні розваги: «Веселі старти», спортивні КВК, спортивні вікторини тощо. Плануючи такий захід, варто звертати особливу увагу на те, що він має приносити школярам радість і задоволення, бажання взяти участь у наступних змаганнях.

Для того, щоб «Дні здоров'я та фізичної культури» відбувалися організовано, цікаво та результативно, необхідна відповідна поперед­ня робота. Багато в чому вона подібна до роботи з організації спортив­них свят, а відмінність її — у потребі враховувати значно більшу кількість учасників.

Виходячи з того, що основним критерієм оцінювання «Дня здо­ров'я і фізичної культури» є масовість, слід передбачити максималь­не залучення школярів до активної участі у запланованих для них про­грам. Тимчасово звільнені (лікарем) від занять фізичною культурою учні також мають бути у складі команди класу на місцях проведення заходів (за винятком походів) та надавати посильну допомогу органі­заторам та класним керівникам під час змагань, ігор та інших видів програм.

Враховуючи те, що фізичне виховання та здоров'я учнів — одне з головних завдань сучасної освіти, до підготовки «Дня здоров'я і фізич­ної культури» мають бути залучені всі учасники навчально-виховного процесу: учнівський, педагогічний та батьківський колективи.

Насамперед директор закладу видає відповідний наказ про прове­дення заходу, створення організаційного комітету, затвердження скла­ду суддівської колегії, положення або програму заходу тощо.

Вчителі фізичної культури спільно із заступником директора з ви­ховної роботи та педагогом-організатором здійснюють підготовчу роботу щодо проведення запланованих заходів. До участі у підготовці «Днів здоров'я і фізичної культури» варто залучити активістів спортив­ного клубу (осередку) спортивної спілки учнівської молоді навчаль­ного закладу.

Успіх проведення «Днів здоров'я і фізичної культури» багато в чому залежить від чіткої взаємодії організаторів запланованих заходів, участі в їх проведенні всіх працівників школи, дотримання правил і вимог техніки безпеки.

Директор школи та його заступники здійснюють загальне керів­ництво; вчителі фізичної культури керують діяльністю суддівської колегії, забезпечують дотримання графіку термінів змагань з того чи іншого виду спорту; медичні працівники перебувають безпосередньо на місцях проведення заходу і, в разі необхідності, надають першу допомогу; класні керівники забезпечують організовану участь своїх вихованців у змаганнях; учителі, які не мають класного керівництва, можуть бути задіяні у суддівстві окремих видів змагань або відпові­дати за інші ділянки роботи; батьки учнів можуть брати участь у зма­ганнях (якщо це передбачено положенням) або вболівати за своїх дітей та допомагати класним керівникам в організації класних колективів.

Під час проведення заходу організаторам необхідно здійснювати постійне спостереження за станом здоров'я учнів, не допускаючи їх перевтоми та перезбудження.


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 335; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!