III. Види  ремонту  та  технічного обслуговування  локомотивів.



Локомотивное депо Конотоп – це основне локомотивне депо-лінійне підприємство локомотивного господарства з обов’язковим приписним парком локомотивів.  В депо виконуються всі види технічного обслуговування (ТО-5, ТО-4, ТО-3, ТО-2) та поточний ремонт в обсязі ПР-1 також Кр-1,КР-2, депо комплектує та готує кадри локомотивних бригад та робочих інших професій . На балансі знаходяться тепловози серії ЧМЕ-3, 2ТЕ116, 2М62У, рейковий автобус. Головним завданням локомотивного депо є забезпечення заданого об’єму перевезення вантажів та пасажирів справними, підготовленими до роботи локомотивами.

Метою технічного обслуговування є забезпечення працездатності локомотивів у процесі експлуатації.

Технічне обслуговування ТО-1 виконується локомотивною бригадою на шляху прямування, а також в процесі приймання і здачі локомотива. При ТО-1 змащуються вузли і деталі, перевіряється міцність з'єднань, ходові частини, тягові електродвигуни, гальмівне обладнання, радіозв'язок, автозчеплення, електрообладнання, пісочниці та інші частини локомотива.

Технічне обслуговування ТО-2 проводиться в пунктах технічного обслуговування з використанням приладів діагностики. При цьому виконуються всі роботи в обсязі ТО-1, а також додатково перевіряється послідовність спрацьовування електричних апаратів, стан акумуляторних батарей, робота дизель-генераторів, стан букс колісних пар, ресорного підвішування, гальмівної важільної передачі. Електричні машини продуваються стисненим повітрям.

Технічне обслуговування ТО-3 проводиться в депо приписки локомотива після пробігу 210-400 тис. Км в залежності від типу локомотива. При ТО-3 виконуються всі роботи в обсязі ТО-2, а також додатково перевіряється частота обертання дизеля на тепловозах, перевіряється герметичність секцій холодильників і проводиться продування їх повітрям, знімаються форсунки дизелів і випробовуються на стенді, оглядаються поршні, очищаються від нагару вікна циліндрових втулок дизеля, промиваються або замінюються фільтри, вимірюється опір ізоляції силових і допоміжних електричних ланцюгів, перевіряється кріплення моторно-осьових підшипників і підвісок тягових двигунів, перевіряються стан і характеристики струмоприймачів, оглядаються запобіжники і контактори високовольтних ланцюгів і ланцюгів керування, а також виробляються інші роботи.

Технічне обслуговування ТО-4 передбачає обточування бандажів колісних пар без їх викочування з-під локомотива з метою відновлення профілю поверхні катання бандажа.

Поточний ремонт ПР-1, виробляються в локомотивних депо. Поточний ремонт ПР-1 включає всі роботи, передбачені ТО-3, крім того оглядаються зубчасті передачі тягового електроприводу, перевіряються зазори моторно-осьових підшипників. Виконується ревізія автоматичних гальм, знімаються, очищаються і перевіряються турбокомпресори тепловозів. Налаштовуються регулятори напруги, реле зворотного струму. Знімаються, очищаються і ремонтуються дугогасильні камери, контактори і швидкодіючі вимикачі. Перевіряється продуктивність компресорів, робота пісочниць, ретельно оглядаються ходові частини.

Капітальний ремонт локомотивів виконується на локомотиворемонтних заводах. При капітальному ремонті КР-1 з локомотива знімаються тягові двигуни, допоміжні машини і аппаратура. Проводиться ремонт зношених частин або їх заміна. Обмотки електричних машин просочуються, колісні пари піддаються повному огляду, бандажі коліс при необхідності змінюються. Проводиться також зміна акумуляторних батарей. Локомотив забарвлюється всередині і зовні.

Капітальний ремонт КР-2 проводиться з повним розбиранням локомотива і необхідною заміною чи відновленням повного ресурсу всіх агрегатів, вузлів і деталей. Виконується також необхідна модернізація.

Депо також виконує ремонт механічного, випробувального та іншого обладнання, забезпечує поточне утримання виробничих та службово-побутових будівель.

За родом тягового обслуговування депо є змішаним. За призначенням і характером роботи воно є ремонтно-експлуатаційним.

Роботу депо в цілому забезпечують пункти технічного обслуговування локомотивів,  ремонтні майстерні, бази запасу локомотивів, головне управління руху, служба руху, відділи руху відділення дороги.

Пункти технічного обслуговування локомотивів є комплексом пристосувань для забезпечення локомотивів піском, паливом, змащувальними та обтирочними матеріалами, водою, обмивки і очистки. Комплекс пристроїв включає склади полива, піску, змащувальних та інших матеріалів.

Ремонтні майстерні забезпечують повний об’єм поточних ремонтів всього приписного парку локомотивів.

Найбільш тісні виробничі зв’язки служб і відділів локомотивного господарства встановлені із службами і відділами руху.

    Середні по залізниці міжремонтні періодів рухомого складу в локомотивному депо Конотоп приведені в таблиці -1.

Табл. 1 Середні по залізниці міжремонтні періодів рухомого складу

 

Середні по залізниці норми міжремонтних періодів тягового рухомого складу.


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 960; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!