Вимоги до оформлення доповіді



Оформлення доповіді має відповідати вимогам ДСТУ 3008-95 «Документація. Звіти у сфері науки і техніки. Структура і правила оформлення».

Текст доповіді набирається шрифтом Times New Roman, 12 кеглем,інтервал 1,5. На титульному аркуші потрібно вказати назву (Times New Roman з розміром шрифту 18, напівжирний), прізвище та ініціали автора (розмір шрифту 14), нижче - назву факультету, шифр групи (розмір шрифту 14, курсив).

Параметри сторінки:

верхнє поле – 1см;

нижнє поле – 1см;

(зліва)внутрішнє поле – 3,0 см;

зовнішнє поле – 1 см.

Нумерація сторінок – арабськими цифрами на нижньому полі у правому кутку.

Вступ, кожний розділ, висновки і список літератури починається з нової сторінки, а наступний підрозділ - одразу після завершення попереднього.

Розділи, підрозділи, пункти слід нумерувати арабськими цифрами. Заголовкирозділів друкуються великими літерами та розміщуються посередині відносно основного тексту. Заголовки підрозділів та підпунктів друкуються з абзацним відступом. Заголовки пунктівтексту друкують з великої літери без крапки в кінці. Перенесення слів у заголовках не допускається. Якщо заголовок складається з двох і більше речень, їх відокремлюють крапкою. Абревіатури в заголовках потрібно розшифровувати. Не розміщувати заголовок внизу сторінки, якщо після нього лише один рядок тексту.

Таблиці й ілюстраціїповинні бути чітко виконаними, пронумерованими і міститися після посилань на них у тексті. Приміткидрукують під таблицею. Якщо таблицю розміщено на кількох сторінках, то на першій друкують текстову шапку, а на наступних наводять умовну нумерацію граф.

Список використаної літератури обов’язково подають у кінці роботи під назвою “References

Посилання на літературу здійснюється у тексті статті цифрами на відповідний номер у списку використаних джерел, наприклад [1, с.12-14; 2, с.102; 3]. Список використаних джерел друкується мовою оригіналу в порядку появи у тексті статті відповідно до вимог ВАК України, які можна знайти на сайті http://lp.edu.ua/tc.terminology/TK_Wisnyk_biblopys.htm

Адреси інтернет сайтів потрібно наводити повністю. (не лише home page)

 

Таблиці

Таблиці застосовують для уточнення та зручності порівняння показників. Назва таблиці має точно і стисло відображати її зміст. Назву слід розміщувати над таблицею. Таблиці (за винятком таблиць у додатках) слід нумерувати арабськими цифрами наскрізно. Таблиці кожного додатку позначають окремою нумерацією арабськими цифрами з додаванням перед цифрою позначення додатка. Допускається нумерувати таблиці в межах розділу. У цьому разі номер таблиці складатиметься з номеру розділу і порядкового номера таблиці, відокремлених крапкою. На всі таблиці мають бути посилання в тексті, які складаються зі слова „Table” із зазначенням її номера. Заголовки стовпців і рядків таблиці слід друкувати з великої літери, підзаголовки стовпців - з малої, якщо вони є продовженням заголовка, або з великої, якщо вони мають самостійне значення. У кінці заголовків і підзаголовків таблиць крапки не ставлять, заголовки і підзаголовки стовпців друкують в однині.

Графічний матеріал

Графічний матеріал (рисунки, схеми, діаграми тощо) розміщують у стандарті для встановлення властивостей або характеристик об’єкта. На графічний матеріал мають бути посилання в тексті. Графічний матеріал треба розмістити безпосередньо після тексту, в якому про нього згадується вперше, або на наступній сторінці, а за необхідністю – у додатку. За необхідності під графічним матеріалом розміщують пояснювальні дані. Слово „Picture” і назву подають після пояснювальних даних. Графічний матеріал слід нумерувати арабськими цифрами наскрізно. Дозволяється нумерація графічного матеріалу в межах розділу. Номер рисунка складається в цьому разі з номерів розділу та порядкового номера рисунка, відокремленого крапкою (Picture 1.1). Рисунок, як правило, слід виконувати на одній сторінці.

 

Формули

Формули, за винятком тих, які є в додатках, мають нумеруватися наскрізною нумерацією арабськими цифрами, які друкують на рівні формули праворуч у круглих дужках. Посилання в тексті на порядкові номери формули дають у дужках. Формули в додатках нумерують окремо арабськими цифрами в межах кожного додатка з додаванням перед цифрою позначення додатка. Можлива нумерація формул в межах розділу. У цьому разі номер формули складається з номера розділу і порядкового номера формули, відокремлених крапкою. Пояснення символів і числових коефіцієнтів, що входять до формули, якщо вони не пояснювалися в тексті, мають бути наведені безпосередньо під формулою. Пояснення кожного символу слід давати з нового рядка в тій послідовності, в якій символи наведено у формулі. Перший рядок пояснення має починатися словом „where”. Формули, що подаються одна за одною і нерозділені текстом, відокремлюють комою.

 


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 275; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!