Роль і функції наглядових рад. Функціїї її комітетів.



Роль і функції наглядових рад.

В акціонерному товаристві може бути створена наглядова рада акціонерного товариства, яка здійснює контроль за діяльністю його виконавчого органу та захист прав акціонерів. Випадки обов'язкового створення на­глядової ради встановлюються законодавчо. Наглядова рада є колегіаль­ним органом управління і здійснює загальне керівництво в межах своєї компетенції.

Статутом акціонерного товариства встановлюється виключна компетенція наглядової ради. Члени наглядової ради не можуть бути членами виконавчих органів. Наглядова рада визначає форми контролю за діяль­ністю виконавчого органу корпорації.

Таким чином можна зазначити, що основними завданнями наглядо­вої ради є розроблення та реалізація політики, яка забезпечує динаміч­ний розвиток корпорації, сприяє підвищенню її фінансової та ринкової стійкості та сприяє зростанню прибутковості діяльності.

До функцій наглядової ради відносять: *визначення пріоритетних напрямів діяльності товариства, затвер­дження перспективних планів і основних програм діяльності товариства, у тому числі бюджетів і інвестиційної програми; *скликання річних і позачергових загальних зборів акціонерів; *затвердження порядку денного загальних зборів акціонерів, питан­ня організації загальних зборів тощо; *розміщення товариством облігацій та інших емісійних цінних па­перів; *визначення ціни майна, ціни розміщення і викупу емісійних цінних паперів; *придбання розміщених товариством акцій, облігацій, інших емісій­них цінних паперів; *розроблення для загальних зборів рекомендацій по розміру диві­дендів, що виплачуються, та порядку їх виплати; *затвердження внутрішніх документів товариства з питань, які зна­ходяться у компетенції наглядової ради (ради директорів); *прийняття рішення щодо передачі функцій реєстратора акціонерів товариства, затвердження реєстратора, умов договору з ним та розірван­ня договору; *створення філій та представництв.

 

Функції комітетів наглядових рад

Наглядоварадаможестворюватиусвоємускладіпостійні або тим­часові комітети дляпопередньогорозглядутааналізупитань,якіна­лежатьдокомпетенціїнаглядовоїради.

Постійні комітети допомага­ютьнаглядовійрадіподолатинедостатнюпоінформованість,якаможе бутинаслідкомепізодичноїучастічленіврадиукерівництвідіяльністю товариства,тарозглядатипитання,якіпотребуютьбільшдетальногота всебічноговивчення.

Тимчасові комітети створюютьсянаглядовоюрадоюуразінеобхід­ностізметоюкоординуванняокремихпитаньдіяльностітовариства,зо­крема,длявивченнянаслідківпотенційноїреорганізаціїтовариства,про­веденняслужбовихрозслідуваньзафактамизловживаньпосадовихосіб товаристватощо.

В акціонерному товаристві можуть утворюватися комітети з питань аудиту та з питань інформаційної політики товариства.

Функції та повноваження постійних та тимчасових комітетів, їх структура, порядок залучення інших осіб до роботи комітету, а також інші питання, пов'язані з діяльністю комітетів, визначаються Наглядовою радою при прийнятті рішення про створення відповідного комітету і оформлюються у вигляді положення про відповідний комітет, яке затверджується Наглядовою радою на засіданні, на якому ухвалено рішення про створення комітету. Очолюють комітети Наглядової ради її члени. Рішення про утворення комітетів Наглядової ради та про перелік питань, які передаються їм для вивчення і підготовки, приймаються простою більшістю голосів членів Наглядової ради Товариства. Комітети підзвітні Наглядовій раді та подають Наглядовій раді не рідше ніж раз в квартал висновки.

 

 


Управління створенням акціонерних товариств. Основні положення Статуту АТ.

Управління створенням акціонерних товариств.

АТ може бути створене шляхом заснування або злиття, поділу чи перетворення підприємницьких товариств, державних, комунальних та інших підпр у АТ. Товариство створюється без обмеження строку діяльності, якщо інше не встановлено його статутом. Товариство вважається створеним і набуває прав юр ос з дати його державної реєстрації в установл законом порядку.

Засновниками акціонерного товариства можуть бути як юридичні особи, так і громадяни. Процес створення акціонерного товариства включає певні етапи:

а) оголошення про намір створити акціонерне товариство;

б) проведення підписки на акції;

в) проведення установчих зборів;

г) державна реєстрація товариства.

Засновники акціонерного товариства повідомляють в пресі, по радіо, телебаченню про відкриту підписку. Термін відкритої підписки не може перевищувати 6 місяців. Якщо за цей час не буде покрито підпискою 60 % акцій, акціонерне товариство вважається не заснованим. У випадку, коли підписка на акції перевищує розмір статутного фонду, засновники або установчі збори відхиляють зайву підписку. Статутний фонд збільшувати в даному випадку не дозволяється. Внесені гроші або майно повертаються підписникам не пізніше, як через 30 днів. До дня скликання установчих зборів особи, що підписалися на акції повинні внести не менше 30 % номінальної вартості акції.

Установчі збори скликаються в термін зазначений у повідомленні, але не пізніше двох місяців з моменту підписки на акції. Вони є правомочними, якщо в них беруть участь особи, які підписалися більш як на 50 % оголошених до підписки акцій. Якщо через відсутність кворуму установчі збори не відбулися,

вони скликаються повторно через два тижня. Якщо знову не буде кворуму, акціонерне товариство вважається не створене. Голосування на зборах відбувається за принципом: одна акція – один голос.

Вищим органом управління акціонерного товариства є загальні збори, в яких мають право брати участь всі акціонери. Акціонери реєструються, вказуючи кількість голосів, які має кожен учасник зборів. Загальні збори визначаються правомочними, якщо в них беруть участь акціонери, які мають більше 60 % голосів. Рішення загальних зборів приймається більшістю в 3 / 4 голосів акціонерів, що беруть участь у зборах з таких питань:

а) зміни статуту товариства;

б) прийняття рішень про припинення діяльності дочірніх підприємств.

З інших питань рішення приймаються простою більшістю голосів акціонерів, присутніх на зборах. Загальні збори акціонерів скликаються не менше одного разу на рік, якщо інше не передбачене статутом.

У період між зборами управління товариством здійснюється Радою, яка створюється загальними зборами.

Основні положення статуту АТ

Статут акціонерного товариства повинен містити відомості про:

- повне та скорочене найменування товариства українською мовою;

- тип товариства;

- розмір статутного капіталу;

- розмір резервного капіталу;

- номінальну вартість і загальну кількість акцій, кількість кожного типу розміщених товариством акцій, у тому числі кількість кожного класу привілейованих акцій, а також наслідки невиконання зобов'язань з викупу акцій;

- умови та порядок конвертації привілейованих акцій певного класу у прості акції товариства чи у привілейовані акції іншого класу у випадках, якщо товариством передбачений випуск привілейованих акцій;

- права акціонерів - власників привілейованих акцій кожного класу;

- наявність переважного права акціонерів приватного товариства на придбання акцій цього товариства, які пропонуються їх власником до продажу третій особі, та порядок його реалізації;

- порядок повідомлення акціонерів про виплату дивідендів;

- порядок скликання та проведення загальних зборів;

- компетенцію загальних зборів;

- спосіб повідомлення акціонерів про зміни у порядку денному загальних зборів;

- склад органів товариства та їх компетенцію, порядок утворення, обрання і відкликання їх членів та прийняття ними рішень, а також порядок зміни складу органів товариства та їх компетенції;

- порядок внесення змін до статуту;

- порядок припинення товариства.


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 285; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!