Приводи і особливості проведення судово-медичної експертизи визначення процента втрати загальної працездатності.



Судово-медична експертиза стійкої втрати працездат­ності проводиться як по кримінальних, так і по цивільних справах експертними комісіями бюро судово-медичної експертизи. По кримінальних справах така експертиза проводиться, якщо після нанесених пошкоджень настала стійка втрата працездатності і слідство потребує встановлення її ступе­ня для правильної кваліфікації злочину. По цивільних справах експертиза ступеня втрати про­фесійної працездатності при виробничих травмах робіт­ників, службовців, членів колективних господарств або інших кооперативів проводиться медико-соціальними експертними комісіями (МСЕК), а судово-медичними ек­спертизами - в решті випадків. Забажанням членів колективних господарств та інших кооперативів, які дістали каліцтво або інше пошкодження здоров'я, пов'язане з ви­конанням ними трудових обов'язків, встановлення ступе­ня втрати професійної працездатності і потреби в додатко­вих видах допомоги може проводитись судово-медичною експертизою. При цьому встановлюється: 1) наявність втрати загальної або професійної пра­цездатності та її ступінь; 2) причинний зв'язок між травмою і теперішнім станом потерпілого.

Крім цього, можливе вирішення питань щодо необхід­ності протезування, додаткового харчування, стороннього догляду, санаторно-курортного лікування, можливості відповідної трудової діяльності, строків наступного обсте­ження. Експертиза потерпілих проводиться після закін­чення всіх видів лікування, коли повністю виявляється кінцевий наслідок травми або хвороби.

Стійка втрата професійної і загальної працездатності встановлюється у відсотках. При розв'язанні цих питань комісії бюро судово-медич­ної експертизи керуються відповідними інструкціями про встановлення ступеня втрати загальної і професійної пра­цездатності.

 

Класифікація спірних статевих станів та статевих злочинів.

Судово-медична експертиза (обстеження) при спірних статевих станах і статевих злочинах здійснюється згідно з інструкцією про проведення судово-медичної експертизи, "Правилами проведення судово-медичної експертизи (об­стежень) з приводу статевих станів в бюро судово-медич­ної експертизи" (1995), процесуальним законодавством України. Експертиза (обстеження) проводиться за поста­новою або письмовим відношенням особи, яка проводить дізнання, прокурора, слідчого, судді, а також за ухвалою суду.

Якщо своєчасне отримання постанови про призначення експертизи неможливе, вона може проводитись за заявою потерпілих, їхніх батьків або законних представників не­повнолітніх. Про проведення такого обстеження судово-медичний експерт повинен негайно поінформувати орга­ни слідства (дізнання). В таких випадках дозволяється проведення експертизи обстежуваних без пред'явлення документів, що засвідчують особу. При цьому має бути обов'язковим попереднє фотографування обстежуваних.

Експертиза осіб, які не досягли 16 років, проводиться при пред'явленні свідоцтва про народження в присутності батьків або законних представників неповнолітніх, а при їх відсутності — педагогів.

Експертиза статевої належності призначається у випадках, коли слід довести правильність встановлення статі певної особи. Найчастіше це пов’язано з призовом на військову службу, отриманням паспорта, реєстрацією шлюбу тощо. Іноді доводиться встановлювати статеву належність у ранньому дитячому віці, але через нерозвиненість статевих органів це питання вирішувати ще складніше, ніж щодо дорослих. Питання про статеву належність вирішується у випадках гермафродитизму. Розрізняють:

а) чоловічий гермафродитизм — характеризується наявністю функціонуючих чоловічих статевих залоз, але за наявності жіночих статевих органів або вторинних статевих ознак;

б) жіночий гермафродитизм — характеризується функціонуванням жіночих статевих залоз за наяв-ності чоловічих статевих органів;

в) так званий нейтральний гермафродитизм — характеризується наявністю як чоловічих, так і жіночих статевих органів, розвинених однаково недостатньо, і рудиментами статевих залоз;

г) подвійний гермафродитизм, за якого розвинені і чоловічі, і жіночі статеві органи, а також функціонують залози, специфічно притаманні певній статі.

 


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 361; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!