ТЕМАТИКА ПОВІДОМЛЕНЬ І РЕФЕРАТІВ



Тема 12. Перегляд судових рішень в адміністративних справах Верховним Судом України

Тема 13. Провадження за нововиявленими обставинами

СЕМІНАРСЬКЕ ЗАНЯТТЯ № 7 (2 год.)

ПИТАННЯ ДЛЯ ОБГОВОРЕННЯ:

1. Поняття, предмет, підстави та суб’єкти перегляду судових рішень в адміністративних справах Верховним Судом України.

2. Стадії провадження у зв’язку з переглядом судових рішень Верховним Судом України.

3. Повноваження Верховного Суду України при перегляді судових рішень в адміністративних справах.

4. Поняття провадження за нововиявленими обставинами, процесуальний порядок реалізації права на перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами.

5. Етапи (частини) провадження за нововиявленими обставинами.

6. Судові рішення за наслідками провадження за нововиявленими обставинами.

 

 

При вивченні цієї теми студентам потрібно звернути увагу на те, що Верховний Суд України має право перегляду судових рішень. Тобто сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають пра­во подати заяву про перегляд судових рішень в адміністративних спра­вах після їх перегляду в касаційному порядку.

Слід мати на увазі, що справа розглядається Верховним Судом України на його засіданні. Засідання Верховного Суду України є повноважним за умови при­сутності на ньому не менше двох третин суддів від складу Верховного Суду України, визначеного законом. Особа, яка подала заяву до Верховного Суду України, та особи, що приєдналися до неї, у разі їх прибуття у судове засідання мають право надати пояснення по суті заявлених вимог. Якщо такі заяви подали обидві сторони, першим дає пояснення позивач. Для з’ясування сутно­сті норми матеріального права, яка неоднаково застосована, можуть заслуховуватися пояснення представників органів державної влади. За наслідками розгляду справи більшістю голосів від складу суду приймається одна з таких постанов: про повне або часткове задоволення заяви; про відмову в задоволенні заяви. Судді, які не погоджуються з постановою, можуть висловити окре­му думку, що додається до постанови.

Студентам необхідно пам’ятати, що постанова Верховного Суду України є остаточною і оскарженню не підлягає, крім випадку, встановленого п. 2 ч. 1 ст. 237 КАСУ. Рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами роз­гляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов’язковим для всіх суб’єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяль­ності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України. Суди зобов’язані привести свою судову практи­ку у відповідність з рішенням Верховного Суду України.

Вивчаючи другу частину теми семінару, студентам необхідно зрозуміти, що провадження за нововиявленими обставинами має свої специфічні особливості. Так, заяву про перегляд судового рішення за нововиявле­ними обставинами може бути подано протягом одного місяця після того, як особа, яка звертається до суду, дізналася або могла дізнатися про ці обставини. Заява про перегляд судового рішення за нововиявле­ними обставинами подається до суду тієї інстанції, який першим до­пустив помилку при вирішенні справи внаслідок незнання про існуван­ня цієї обставини.

Особливу увагу необхідно звернути на підстави для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами, якими є: істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи; встановлення вироком суду, що набрав законної сили, завідомо неправдивих показань свідка, завідомо неправильного висновку експер­та, завідомо неправильного перекладу, фальшивості документів або ре­чових доказів, що потягли ухвалення незаконного або необгрунтова­ного рішення; встановлення вироком суду, що набрав законної сили, вини суд­ді у вчиненні злочину, внаслідок якого було ухвалено незаконне або необгрунтоване рішення; скасування судового рішення, яке стало підставою для прийнят­тя постанови чи постановлення ухвали, що належить переглянути; встановлення Конституційним Судом України неконституцій­ності закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, засто­сованого судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не ви­конано.

ТЕМАТИКА ПОВІДОМЛЕНЬ І РЕФЕРАТІВ

(обираються студентами за їх власним бажанням.


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 180; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!