ВІДДІЛЕННЯ ХІРУРГІЧНОГО ПРОФІЛЮ



Студенти повинні знати:

¾ посадові обов’язки фельдшера, чинні накази та інструкції, які регламентують роботу відділень хірургічного профілю;

¾ класифікацію, етіологію, патогенез, симптоматику хірургічних захворювань і ушкоджень, принципи надання долікарської допомоги, лікування і догляду за хворими;

¾ правила накладання та застосування пов’язок;

¾ правила проведення гемо трансфузій;

¾ основні групи хірургічного інструментарію та їх застосування;

¾ основи медичної етики і деонтології.

 

Студенти повинні вміти:

¾ проводити суб’єктивне і об’єктивне обстеження хворого та постраждалого, визначати тяжкість стану, надавати допомогу, призначати лікування, заповнювати відповідну медичну документацію;

¾ володіти маніпуляційною технікою та самостійно виконувати практичні навички за програмою.

¾ надавати першу допомогу при невідкладних станах.

 

Робота в поліклініці (2 дні)

1. Робота в хірургічному кабінеті

Студенти під контролем лікаря приймають хворих, збирають анамнез, обстежують хворого, оцінюють його стан, встановлюють діагноз, заповнюють амбулаторну карту, проводять профілактику правцю, виписують рецепти, готують інструментарій для амбулаторних операцій, знімають шви, виконують призначення лікаря, готують хворих і документацію до госпіталізації.

 

2. Робота в травматологічному кабінеті

Студенти допомагають лікарю під час обстеження хворих, беруть участь у підготовці до рентгенологічного обстеження, транспортують хворих в Rо-кабінет, у відділення. Виготовляють, накладають, знімають гіпсові пов’язки, беруть участь у складанні наборів інструментів, виготовляють перев’язний матеріал, асистують під час амбулаторних операцій, оформляють відповідну документацію.

 

3. Робота в онкологічному кабінеті

Студенти допомагають лікарю під час обстеження хворих, виконують призначення лікаря, готують інструментарій та перев’язний матеріал до стерилізації, проводять спостереження за диспансерною групою хворих, беруть участь в обслуговуванні хворих удома (перев’язки, обробка пролежнів, катетеризація сечового міхура).


ПЕРЕЛІК ОБОВ’ЯЗКОВИХ ПРАКТИЧНИХ НАВИЧОК ПРИ РОБОТІ В ПОЛІКЛІНІЦІ

1. Суб’єктивне та об’єктивне обстеження хворого.

2. Заповнення амбулаторних карт.

3. Оцінювання результатів спеціальних обстежень.

4. Виготовлення перев’язного матеріалу (марлеві кульки, серветки, турунди).

5. Оброблення рук сучасними способами. Проведення прискореної обробки рук.

6. Оброблення операційного поля.

7. Перев’язування ран.

8. Накладання та зняття швів.

9. Підготовка медичних інструментів до первинної хірургічної обробки ран.

10. Передстерилізаційне оброблення хірургічних інструментів, контроль якості.

11. Асистування під час амбулаторних операцій.

12. Проведення профілактики правцю.

13. Накладання пов’язок.

14. Підготовка документації і хворого до госпіталізації в хірургічне відділення.

15. Надання невідкладної медичної допомоги при невідкладних станах.

16. Невідкладна медична допомога при артеріальній та венозній кровотечах.

17. Пальцеве притискання артерій.

 

  1. Робота у стаціонарі (6 днів)

1. Робота в палатах

За кожним студентом закріплена палата хворих (3—4 чол.) для курації. Студенти щоденно оглядають хворих, оцінюють загальний стан, вимірюють температуру тіла, артеріальний тиск, оцінюють локальний статус. На одного хворого ведеться історія хвороби.

 

2. Робота на посту медсестри

Студенти приймають і передають чергування, транспортують хворих у відділення, готують хворих до проведення спеціальних обстежень (ендоскопічних, рентгенологічних, УЗД, лабораторних) та беруть в них участь, готують пацієнтів до планових та ургентних операцій, здійснюють догляд за післяопераційними хворими, проводять туалет шкіри та слизових оболонок, проводять катетеризацію сечового міхура, беруть участь у проведенні непрямого масажу серця та штучної вентиляції легень, виконують лікарські призначення, готують хворих до виписування і виписують їх, ведуть документацію, визначають групу крові різними способами, визначають резус-фактор, придатність крові та її компонентів для переливання, проводять проби на сумісність крові донора і реципієнта, беруть участь у переливанні крові, її компонентів та кровозамінників.

 

3. Робота в перев’язувальній

Студенти проводять стерилізацію інструментів в сухожаровій шафі, обробляють руки, накривають перев’язувальний стіл, накладають пов’язки всіх видів, прибирають і готують перев’язувальну до роботи.

 

4. Робота в операційній

Студенти допомагають готувати операційну залу до операції, накривати стерильні столи. Проводять стерилізацію інструментарію, прибирають в операційній, обробляють руки, складають набори інструментів для лапаротомії, ампутації кінцівки, трепанації черепа, трахеостомії, операції на кістках. Складають набори інструментів для пункції підключичної вени та для венесекції, проводять штучне дихання і непрямий масаж серця. Допомогають анестезисту під час роботи в операційній.

 


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 1536; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!