Блок 4. Судини верхніх і нижніх кінцівок.1. Дуга аорти: топографія, перерахувати і описати гілки. Підключична артерія: хід, топографія, гілки, ділянки кровопостачання, анастомози; описати і продемонструвати на препаратах.

2. Пахвова артерія: початок, хід, топографія, гілки, ділянки кровопостачання, анастомози; описати і продемонструвати на препаратах.

3. Плечова артерія: початок, хід, топографія, поділ, гілки, ділянки кровопостачання, анастомози; описати і продемонструвати на препаратах.

4. Променева артерія: хід, топографія, гілки, ділянки кровопостачання, анастомози; описати і продемонстру­вати на препаратах.

5. Ліктьова артерія: хід, топографія, гілки, ділянки кровопостачання, анастомози; описати і продемонструвати на препаратах.

6. Ліктьова суглобова сітка: формування, топографія; описати і продемонстру­вати на препаратах.

7. Тильна і долонна зап’ясткові сітки: формування, топографія, гілки, ділянки кровопостачання; описати і продемонстру­вати на препаратах.

8. Артерії кисті: поверхнева і глибока долонні дуги: формування, топографія, гілки, ділянки кровопостачання; описати і продемонстру­вати на препаратах.

9. Вени верхньої кінцівки: класифікація. Поверхневі вени: формування, хід, топографія, притоки, місце впадіння. Поверхневі вени і венозні сітки кисті. Описати і продемонструвати на препаратах.

10. Вени верхньої кінцівки: класифікація. Глибокі вени, формування, хід, топографія, притоки, місце впадіння. Глибокі вени кисті, анастомози. 

11. Пахвова, підключична та плечоголовна вени: формування, хід, топографія, притоки, місце впадіння. Описати і продемонструвати на препаратах.

12. Стегнова артерія: початок, хід, топографія, гілки, ділянки кровопостачання, анастомози. Описати і продемонструвати на препаратах.

13. Підколінна артерія: початок, хід, топографія, поділ, гілки, ділянки кровопостачання, анастомози. Описати і продемонстру­вати на препаратах.

14. Артеріальна суглобова сітка коліна: формування, топографія. Описати і продемонструвати на препаратах.

15. Передня і задня великогомілкові артерії: хід, топографія, гілки, ділянки кровопостачання, анастомози. Описати і продемонструвати на препаратах.

16. Артерії стопи: присередня і бічна артерії підошви, тильна артерія стопи: початок, хід топографія, гілки, ділянки кровопостачання, анастомози. Описати і продемонструвати на препаратах.

17. Артерії стопи: артеріальні дуги та сітки стопи, формування, топографія, гілки, ділянки кровопостачання

18. Вени нижньої кінцівки: класифікація. Поверхневі вени: формування, хід, топографія, притоки, місце впадіння. Поверхневі вени і венозні сітки стопи. Описати і продемонструвати на препаратах.

19. Вени нижньої кінцівки: класифікація. Глибокі вени: формування, хід, топографія, особливості розташування на стопі, гомілці і стегні. Описати і продемонструвати на препаратах.

20. Лімфатичні судини і вузли верхньої та нижньої кінцівок (перерахувати топографічні групи лімфатичних вузлів, вказати із яких ділянок вони збирають лімфу).

 

Блок 5. Нерви тулуба.

1. Грудні спинномозкові нерви: утворення, гілки. Хід, топографія дорзальних гілок, ділянки іннервації.

2. Грудні спинномозкові нерви: утворення, гілки. Хід, топографія вентральних гілок (міжреберних та підреберних нервів), ділянки іннервації.

3. Вегетативна нервова система: відмінність від соматичної, поділ.

4. Центральні відділи вегетативної нервової системи (симпатичної та парасимпатичної частин). Надсегментарні центри ВНС.

5. Периферична частина вегетативної нервової системи. Вегетативні вузли: класифікація, будова. Вегетативний вузол як орган.

6. Грудний відділ симпатичного стовбура: вузли, топографія, джерела прегангліо­нарних волокон, гілки. Великий, малий і найнижчий нутряні нерви: утворення, склад волокон, хід, топографія.

7. Грудний відділ блукаючого нерва: хід, топографія, гілки, ділянки іннервації. Вегетативні нервові сплетення грудної клітки.

8. Діафрагмальний нерв: формування, хід, топографія грудного відділу, гілки, ділянки іннервації.

9. Поперековий відділ симпатичного стовбура: вузли, топографія, джерела прегангліо­нарних волокон, гілки.

10. Черевний відділ блукаючого нерва: хід, топографія, гілки, ділянки іннервації.

11. Вегетативні сплетення черевної порожнини: класифікація, загальна характеристика. Первинне (черевне, сонячне) сплетення: джерела формування, топографія, гілки.

12. Вторинні непарні і парні вегетативні сплетення черевної порожнини: джерела формування, топографія, гілки.

13. Поперекові та крижові спинномозкові нерви: утворення, гілки. Хід, топографія дорзальних гілок, ділянки іннервації.

14. Вентральні гілки поперекових та крижових спинномозкових нервів. Поперекове сплетення: формування, гілки. Короткі гілки: хід, топографія, ділянки іннервації.

15. Крижове сплетення: формування, гілки. Короткі гілки: хід, топографія, ділянки іннервації.

16. Крижовий і куприковий відділи симпатичного стовбура: вузли, топографія, джерела прегангліо­нарних волокон, гілки.

17. Крижовий відділ парасимпатичної нервової системи: центральна та периферична частини, загальна характеристика.

18. Вегетативні сплетення малого таза: класифікація, загальна характеристика. Нижнє підчеревне (тазове) сплетення: формування, частини, топографія.

19. Вторинні вегетативні сплетення малого таза: формування, топографія, статеві відмінності, гілки, ділянки іннервації.

20. Інтрамуральні нервові сплетення органів черевної порожнини та малого таза: загальна характеристика, топографія, інтрамуральні вегетативні вузли: клітини Догеля І і ІІ типів.


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 198; ЗАКАЗАТЬ РАБОТУ