Поводження з випробовуваними виробами та виробами, які підлягають калібруванню



Лабораторія повинна мати методики транспортування, отримування, поводження, захисту, зберігання, підтримування належних умов та (або) звільнення від випробних виробів, та тих які підлягають калібруванню, зокрема враховувати положення, необхідні для захисту цілості випробного виробу та того, який підлягає калібруванню, а також захисту інтересів лабораторії та замовника. У лабораторії повинна бути система ідентифікації виробів, які випробовують та (або) калібрують. Ідентифікацію потрібно зберігати протягом усього перебування виробу в лабораторії. Си­стема повинна бути спроектована та діяти таким чином, щоб не допустити плутанини виробів фізично або під час посилання на них у звітах або інших документах. Якщо необхідно, система повинна передбачати поділ виробів на групи та переміщення виробів усередині лабораторії або з неї.

На одержаний для випробовування або калібрування виріб аномалії та відхили від нормальних або заданих умов, передбачених методом випробовування або калібрування, потрібно зареєструвати. Якщо є сумніви щодо придатності виробу для випробовування або калібрування, чи якщо він не відповідає наданому опису, або необхідні випробовування або калібрування не описані достатньо докладно, лабораторія повинна проконсультуватися із замовником, щоб отримати подальші вказівки до початку випробовування або калібрування (повинен бути протокол переговорів).

Лабораторія повинна виконувати процедури та відповідні можливості, щоб уникнути погіршення характеристик, втрати або ушкоджень виробів для випробовування та калібрування під час їх зберігання, поводження з ними та готування. Інструкції з поводження, які додають до виробу, потрібно виконувати. Якщо вироби потрібно зберігати або кондиціювати за певних умов довкілля, то ці умови потрібно підтримувати, контролювати та реєструвати. Якщо виріб для випробовування або калібрування або його частину потрібно зберігати, то лабораторія повинна мати пристрої для їх зберігання та безпеки, які захищають стан та цілість цих виробів або їх відповідних частин.

Забезпечення якості результатів випробовування та калібрування. Лабораторія повинна мати процедури контролювання якості для того, щоб контролювати вірогідність проведеного випробовування та калібрування. Результати потрібно реєструвати так, щоб можна було виявити тенденції і там, де це можливо, повинні бути застосовані статистичні методи для аналізування результатів. Це контролювання потрібно планувати та аналізувати, і воно може містити, але не обмежуючись цим, таке:

a)  регулярне використання проатестованих (сертифікованих) стандартних зразків та (або) внут-рішнє контролювання якості з використанням вторинних стандартних зразків;

b)  участь у міжлабораторних порівняннях або програмах випробовування на професіональність;

c) дублювання випробовування або калібрування з використанням тих самих або інших методів;

d) повторне випробовування або калібрування зберіганих об'єктів; є) кореляція результатів щодо різних характеристик виробу.

Примітка. Обрані методи повинні відповідати виду та обсягу виконуваної роботи.

Дані контролювання якості потрібно проаналізувати і, якщо виявиться, що вони виходять заздалегідь встановлені критерії, необхідно вжити запланованих дій, щоб розв'язати цю проблему, щоб запобігти видаванню протоколів з хибними результатами.

 

Вимоги до аудиторів.

Вимоги до аудиторів регламентовано ДСТУ 3418. Згідно з цим нормативним документом, аудитор з сертифікації — це особа, що має відповідну кваліфікацію, теоретичну і практичну підготовку, необхідну для проведення одного або декількох видів робіт у сфері сертифікації, особа, атестована та занесена до Реєстру Системи, що визнає і виконує правила Системи. Аудиторами можуть бути фахівці різних галузей науки, техніки, промисловості, сфери послуг та інших видів діяльності.

У Системі визнаються рівні права та обов´язки усіх аудиторів і кандидатів в аудитори.

Аудиторів атестують на право проведення одного або декількох видів робіт у сфері сертифікації за обраною спеціалізацією, а саме:

· сертифікація систем якості;

· атестація виробництва (за видами виробництв);

· сертифікація продукції або послуг (за видами продукції або послуг);

· акредитація випробувальних лабораторій (за випробуванням певних видів продукції).

Спеціалізація аудитора визначається залежно від групи однорідної продукції, що підлягає обов´язковій сертифікації. В Україні такими групами однорідної продукції є:

Ø побутове обладнання;

Ø світлотехнічна продукція;

Ø ручні електромеханічні машини та переносні верстати;

Ø побутова радіоелектронна апаратура;

Ø відео-, телевізійна та дисплейна техніка;

Ø електричний будівельно-монтажний інструмент;

Ø технологічне обладнання для харчової та м´ясо-молочної промисловості;

Ø медична техніка;

Ø іграшки;

Ø синтетичні миючі засоби;

Ø малогабаритні трактори та мотоблоки;

Ø двигуни тракторів та сільськогосподарських машин;

Ø метало- і деревообробне обладнання;

Ø зварювальне обладнання;

Ø електричні машини;

Ø велосипеди і дитячі коляски;

Ø технічні засоби охоронної та охоронно-пожежної сигналізації;

Ø апаратура провідного зв´язку;

Ø кіно- і фототехніка;

Ø посуд з чорних і кольорових металів, фарфору та фаянсу;

Ø засоби механізації та автоматизації контрольно-касових операцій і конторське обладнання;

Ø побутова техніка, що працює на твердому, рідкому та газоподібному паливі;

Ø дорожні транспортні засоби, їх складові та приладдя;

Ø сільськогосподарські машини для рослинництва і кормовиробництва;

Ø джерела світла;

Ø хіміко-фотографічна продукція;

Ø зварювальні матеріали;

Ø товари легкої промисловості;

Ø харчова продукція та продовольча сировина;

Ø нафта та нафтопродукція;

Ø будівельні матеріали, вироби та конструкції.

Атестовані в Системі аудитори залучаються згідно з обраним видом робіт у галузі сертифікації до аудиту систем якості, виробництв, випробувальних лабораторій або сертифікації продукції (послуг) акредитованими органами сертифікації та органами акредитації випробувальних лабораторій за місцем своєї роботи в цих органах або на підставі договорів (контрактів, трудових угод тощо).

Аудитори можуть залучатися на договірній основі організаціями, випробувальними лабораторіями для робіт (консультацій) стосовно підготовки до сертифікації продукції (послуг) і систем якості (на відповідність вимогам ДСТУ ISO 9000), акредитації випробувальних лабораторій, а також із питань удосконалення систем якості.

Оплата за проведення підготовки та атестації кандидатів в аудитори здійснюється відповідно до правил і порядку, установлених у Системі, незалежно від отриманих результатів атестації.


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 289; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!