Невідкладна долікарська допомога при колапсі



Колапс – клінічно проявляється аналогічно шокузагальною реакцією організму у відповідь на різні шкідливі впливи надзвичайної сили ( шок- тяжке порушення життєдіяльності організму внаслідок гострого розладу кровообігу під дією ендогенних чи екзогенних подразнень), але приколапсі спостерігається неритоиність.

Найпершими заходами повинні бути припинення дії травмівного чинника, контроль за прохідністю дихальних шляхів, зупинка зовнішньої кровотечі тимчасовими методами, транспортна іммобілізація ділянки перелому. В холодну пору року потерпілого слід внести в тепле приміщення. Слід негайно ввести внутрішньовенно знеболювальні засоби, бажано не опіати. Потерпілого, перевозячи до лікарні ( так як він непритомний) кладить набік, щоб запобігти асфіксії у разі блювання.                                                     Невідкладна допомога на догоспітальному етапі:

 

1. Надати хворому зручне горизонтальне положення, піднявши нижні кінцівки під кутом 30-45°.

2. Забезпечити вільне дихання розстебнути комір, пояс, зняти стискаючий одяг, провітрити приміщення.

3. Дати вдихнути рідину, яка подразнює верхні дихальні шляхи (нашатирний спирт, ефір, оцет), збризнути обличчя і груди холодною водою, поплескати по щоках рукою або змоченим у холодній воді рушником.

4. Руки і ноги розтерти шматком суконної тканини або легко помасажувати. Прикласти грілки до кінцівок і накрити хворого ковдрою.

5. Ввести під шкіру 0.1-0.5 мл кордіаміну або 0.25-1 мл 10% розчину кофеїну бензоату натрію, або 0.1-0.5 мл 5% розчину ефедрину гідрохлориду.

В умовах стаціонару:

1. Центральне місце у терапії колапсу займає відновлення об’єму циркулюючої крові. З цією метою у вену крапельно вводять поліглюкін, реополіглюкін, ізотонічний розчин натрію хлориду до 20 мл/кг.

2. Одночасно з інфузійною терапією призначають глюкокортикоїди в дозі 1-5 мг/кг маси (у вену або в м’яз).

3. Підшкірно воодять 0.1% розчин адреналіну (0.2-0.4 мл залежно від віку).

4. При відсутності ефекту призначають 1% розчин мезотону в дозі 0,2-0,8 мл під шкіру або 0,2% розчин норадреналіну, 1 мл якого розводять в 250 мл 5% розчину глюкози і вводять крапельно у вену під контролем артеріального тиску.

5. Паралельно в комплекс заходів включають лікувальні заходи, направлені на ліквідацію основного захворювання.


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 626; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!