Формування характеристики квантування кодеру



 

Оскільки основним вузлом кодеру, що визначає його амплітудну характеристику, є ФЕС, тоді формування характеристики квантування доцільно проводити методом визначення величини еталонних сигналів шляхом аналізу стану ключів ФЕС.

ФЕС містить 11 ключів (К1..,К11), які підключають 11 значень еталонних сигналів (Uе1...Uе11) до компаратора (К). Управляють станом ключів (замкнутий, розімкнений) сигнали (1...11) від ЦЕ через логіку вибору ФЕС (ЛВ ФЕС).

Ключі 1...7 визначають номер сегменту характеристики квантування кодеру, останні чотири ключі - номер рівня квантування в даному сегменті.

Можна визначити стан замкнутих ключів ФЕС, значення рівня квантування (Nкв) і помилки квантування ( кв).

Наприклад, для відліку вхідного АІМ сигналу Uс.вх = 326 у.о. =326мВ (при =1мв), що відповідає по амплітудній характеристиці кодеру 84-му рівню квантування (Nкв =80+4 =84) і вихідному сигналу Uс.вих = 320 у.о. = 320 мВ, у ФЕС будуть замкнуті 3-й і 5-й ключі, а помилка квантування складе кв=326-320=6 у.о.= 6мВ при кроці квантування в 5-у сегменті с5=16 у.о.=16мВ.

Uс вх, мВ

№ сегме-нту

№ рівня квант. у сегменті

Nкв

(рівень квант.)

№ ключів ФЕС

Uс вих, мВ

кв, мВ

с5, мВ

3 4 5 6 7

Значення еталонів, у.о.

Uэсi Uэ1 Uэ2 Uэ3 Uэ4
256 128 64 32 16

Стан ключів

326 5 4 84 1 0 1 0 0 320 6 16

 

Замкнутий 3-й ключ визначає 5-й сегмент, а замкнутий (з 4-го, 5-го, 6-го і 7-го) 5-й ключ визначає 4-й рівень квантування в 5-у сегменті.

 

Декодер ЦСП ІКМ-30

Декодер призначений для цифро-аналогового перетворення 8-ми розрядних кодових груп ІКМ сигналу у сигнал АІМ-2, тобто у відліки потрібної полярності та амплітуди.

При нелінійному декодуванні відбувається перетворення за допомогою цифрового експандеру 7-символьного коду (окрім знакового символу ) у 12-символьний для керування станом ключів ФЕС, що підключає ті чи інші еталонні значення сигналів. При цьому комбінація символів  перетворюється у сигнал керування, що забезпечує замкнутий стан ключа ФЕС, що підключається основний еталонний сигнал на його виході.

Одночасно з підключенням (формуванням) основного еталонного сигналу  підключається (формується) через відповідний ( )-й ключ ФЕС еталонний сигнал корекції величиною , що забезпечує значення похибки ( ) не більш половини шага квантування: , де  - величина шагу квантування і-го сегменту. Комбінація символів  використовується для керування станом ключа ФЕС, що підключають (формують) додатковий еталонний сигнал даного сегменту . Відновлений таким чином відлік сигналу потім інвертується або передається без змін на вихід декодеру (у залежності від знакового символу  кодового слова).

Таким чином, кодова група N-го каналу, що поступає на вхід декодеру, виду 10011010 після інвертування парних символів у регістрі пам’яті декодеру набуває вид 11001111. Кодова група даного виду містить наступну інформацію: відлік сигналу – позитивний ( ), знаходиться у 4-му сегменті ( ) у районі 16-го рівня квантування 4-го сегменту ( ). При цьому у декодері вмикається ФЕС-А, ключі якого підключають на його вихід наступні еталонні сигнали:  (див. Табл. 5.1). Сумарне значення еталонного сигналу на виході ФЕС-А складає  що при  відповідає амплітуді відліку АІМ сигналу 252 мВ.

Побудова ФЕС декодеру аналогічно побудові ФЕС кодеру (за кількістю ключів, еталонних сигналів та їх значень). Особливість ФЕС декодеру міститься у тому, що у ньому (на відміну від ФЕС кодеру) використовується додатково еталонні сигнали корегування. У наслідок чого ФЕС декодеру містить на 11-ть (як ФЕС кодеру), або 12-ть ключів. При цьому 12-й ключ підключає еталонний сигнал корегування , що використовується у 0-му та 1-му сегментах.

 


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 260; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!