Харчування дітей старших однорічного віку. Контроль за харчуванням у дитячому дошкільному закладі



Інтенсивність росту дітей 2 і 3 років навіть вища, ніж в останній квартал 1-го року життя. Енергетичні витрати зростають у зв’язку зі збільшенням рухливості дітей. Тому харчування в цьому віці повинно бути повноцінним, раціональним. У перерахунку на 1 кг маси тіла норми становлять:

У дітей 1-3 років: білки-4,2г, жири-4г, вуглеводи-16г.

Організовуючи харчування у дітей віком 1-3 роки, необхідно використовувати широкий асортимент продуктів. Дітям слід давати густішу їжу. Їжа має бути не тільки смачною, але й приємною на запах та вигляд. Кратність годувань повинна становити 4-5 разів на добу. У першій половині дня раціональніше призначити м’ясні продукти, в кінці дня-молочні. Кисле молоко краще давати в другій половині дня, не заміняти його м’ясом. Яйця можна призначити через день. Рослинні білки що містяться у хлібі, крупах, овочах, становлять близько 25-30% раціону. Хліб дають не тільки білий, а й чорний. Потрібно споживати вершкове масло, вершки, сметану, які в цьому віці незамінні. Дуже потрібні фрукти, ягоди, різноманітна зелень. До раціону дитини необхідно включати продукти, багаті на білок (м'ясо,риба,молоко,сир,яйця,бобові). В основному використовують яловичину, куряче м'ясо. Не можна давати натуральну каву,шоколад,какао. Надмірне вживання вуглеводів призводить до алергізації організму, зниження опірності.

Раціональне харчування дітей у дитячих закладах потребує особливої ретельності. Важливо правильно складати меню-розкладку,краще відразу на 7-10 днів. Необхідно регулярно визначати енергетичну цінність добового раціону і основних інгредієнтів їжі. Обов’язковою є вітамінізація їжі аскорбіновою кислотою.

Анатомо-фізіологічні особливості шкіри.

Шкіра:

Гладенька

Еластична

Бархатиста

Функціо­нальними особливостями шкіри дитини, передусім у перші роки її життя, є:

· роз­винена дихальна функція,

· велика резорбтивна здатність, що має особливе значен­ня в дотриманні гігієни малюка, вимагає уважного ставлення до використання засобів для шкіри.

· потові залози в перші 3 міс. життя функ­ціонують слабо.

· Захисна, видільна та терморегулювальна функції шкіри недо­розвинені, що треба враховувати під час догляду за дитиною, забезпечуючи ком­фортний одяг, температуру та вологість навколишнього середовища.

· Терморегу­лювальна функція в немовлят недосконала через відносну тонкість шкіри, слаборозвинену функцію потових залоз, недосконалість нервової регуляції про­світу її судин.

Велике практичне значення має утворення в шкірі дитини холекальциферолу (вітаміну Д3) під впливом сонячного світла, точніше, ультрафіоле­тових променів.

· Підшкірна жирова клітковина в плода з'являється переважно в останні 2 міс. вагітності. У доношених новонароджених та в немовлят вона добре розвинена.

· Особливістю організму немовлят є наявність жирових тіл у товщі щік, що нада­ють їм пружності та полегшують акт смоктання. У виснаженої дитини підшкірна жирова клітковина зникає насамперед зі стінок живота, з тулуба, потім з кінцівок, а далі з обличчя. Останніми зникають жирові тіла з товщі щік. Тому стан харчу­вання дитини ніколи не можна оцінювати по обличчю. Оглядають дитину завжди роздягненою.

· Часто на кінчику і крилах носа, іноді й на щоках можна помітити жовтувато-білі висипання — нагромадження секрету у вивідних протоках сальних залоз.

· Часом шкіра вкрита пушком, особливо на плечах і спині. Зазвичай діти народжу­ються з на голові, переважно темним і досить рідким, а деякі діти — з майже лисою головою або ж з густим чорним волоссям, яке пізніше змінюється на більш рідке і світле. Надалі колір волосся може змінюватися.

· Нігті в доноше­них новонароджених досягають рівня кінчиків пальців.

№11 Захворювання шкіри новонародженої дитини. Етіологія, класифікація, М/С процес – везикулопустульоз, пухирчатка.

Везикулопустульоз - захворювання, переважно стафілококової природи, уражає немовля у період неонатально розвитку. Характеризується появою дрібних гноячкових висипань, розміри яких від зерна проса до горошини. Ці елементи розміщуються у природних складках шкіри на тулубі і кінцівках, на шкірі голови і між волоссям. За умови невеликої кількості висипань стан дитини не погіршується. У ослаблених дітей гноячки можуть перейти у множинні абсцеси і флегмону.

ЛІКУВАННЯ :

· Гігієнічні ванни ( калій перманганат 1:10 000 , настій чистотілу, ромашки)

· До прийняття ванн видалити гнояки стерильними серветками змоченими в 70% спирті

· Місцево 1-2% спиртові розчини брильянтово-зеленого 2 рази на день.

Пухирчатка –захворювання стафілококової етіології.

Доброякісна форма –поява еритематозних плям і пухирів діаметром 0,5- 1 см наповнених серозно-гнійним вмістом. Навколо пухирів смужка гіперемії. ЛОКАЛІЗАЦІЯ – в низу живота, у ділянці пупка, на кінцівках, у природних складках. Після розрізу – ерозії без кірочок. Клінічні симптоми : підвищення t0 тіла, діти стають млявими, іноді - диспептичні явища. Одужання настає через 2-3 тижні.

Злоякісна форма –нагадує сепсис за своїм перебігом. Симптоми : багато пухирів діаметром до 2-3 см, тяжкий загальний стан, фебрильна температура, анемія.

ЛІКУВАННЯ :

· Ізоляція дитини

· Вільне сповивання

· Обробка елементів висипань: стерильною голкою проколоти кришку пухиря і ватною кулькою змоченою в йодонаті прикріпити елемент висипу( 70% етиловий спирт, 2% перманганат калію, зеленка, фукарцин)

· УФО

· За призначенням лікаря, якщо потрібно – антибіотики

· Дезінтоксикаційна терапія : ( 5-10% розчин глюкози, ізотонічний розин натрію- хлориду 10-15мл/кг маси тіла)


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 2986; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!