Способи організації фельд'єгерсько-поштового зв'язку.



Фельд'єгерсько-поштовим зв'язком (ФПЗ) називають військовий зв'язок, призначений для прийому, відпрацьовування, напрямки і доставки усіх видів секретних поштових відправлень, що надходять на адресу штабів і особового складу і вихідних з них.

Фельд'єгерсько-поштовий зв'язок – рід зв'язку, широко застосовуваний для забезпечення управліннями військами і підтримки постійного спілкування особового складу Збройних Сил з населенням країни.

У відмінності від електричних засобів зв'язку ФПЗ дозволяє доставляти практично необмежені кількості документів у справжньому виді, що виключає можливість перекручування і розголошення їхнього змісту за час доставки. Широка доступність користування робить ФПС найбільш масовим родом зв'язку, що схоплюється весь особовий склад Збройних Сил і населення країни.

Доставка секретної і несекретної кореспонденції здійснюється за допомогою рухливих засобів зв'язку: використовуються літаки, вертольоти, автомобілі, бронетранспортери, мотоцикли, бойові танки , піші і кінні зв'язкові і т.д.

Вибір рухливих засобів зв'язку на тім чи іншому напрямку визначається відстанню, важливістю і терміновістю документів, наявністю і станом доріг і конкретних умов обстановки.

Рухливі засоби зв'язку користаються правом переважного руху по всіх дорогах і переправам і повинні мати встановлені знаки,а фельд'єгєря – відповідним посвідчення.

В залежності від умов обстановки, місцевості, а також від наявності і стану рухливих засобів ФПЗ може бути організована по напрямку, по кругових чи маршрутах по осі.

Напрямок ФПЗ – це спосіб організації ФПЗ між двома пунктами управління (командирами, штабами), при якому кореспонденція доставляється по окремому маршруті мал.1.12.

 

Мал.1.12 – Напрямок ФПЗ.

Цей спосіб застосовується для організації зв'язку з частинами, що виконують найбільш важливі бойові задачі. Він забезпечує більш швидку в порівнянні з іншими способами доставки документів і поштової кореспонденції, але вимагає великих витрати рухливих засобів і особового складу. Застосовується у всіх ланках управління військами.

Круговий маршрут ФПЗ – це спосіб організації ФПЗ між декількома пунктами управління (командирами, штабами), при якому кореспонденція доставляється на пункти управління (командирам, штабам) послідовно в залежності від їхнього розташування на маршруті мал.1.13.

 

 

 

Мал.1.13 – Круговий маршрут ФПЗ.

Цей спосіб застосовується звичайно при обмеженій кількості рухливих засобів зв'язку і забезпечує доставку кореспонденції в найбільше тривалий термін у порівнянні зі зв'язком по напрямках.

Вісь ФПЗ – спосіб організації ФПЗ, при якому кореспонденція доставляється спочатку на передове (тилове) відділення станції ФПЗ (чи на обмінні пункти),а відтіля – у підлеглі війська по напрямках або круговим маршрутам мал.1.14.

 

Мал.1.14 – Організація ФПЗ по осі.

Цей спосіб організації ФПЗ може найчастіше застосуються з угрупованням військ,що діють на значному видаленні від головних сил.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 1644; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!