Постановка задач за посадовими особами по зв'язку.



Після затвердження плану зв'язку у начальника штабу, начальник зв’язку ставить задачі посадовим особам по зв'язку – командирам відділень.

При постановці задачі командиру радіовідділення (начальнику КШМ) начальник зв'язку зобов'язаний:

1. Указати: необхідні дані про обстановку;

2. Призначити: сили і засоби зв'язку, виділювані в його розпорядження;

3. Визначити: місце, час, порядок розгортання , переміщення інженерного устаткування і маскування;

4. Поставити задачу: з ким, якими засобами і до якого часу повинна бути встановлений зв'язок;

5. Визначити: терміни введення і порядок зміни радіоданних, позивних вузлів зв'язку і посадових осіб;

6. Указати: обмеження у використанні радіозв'язку, режими роботи;

7. Визначити: організацію охорони й оборони КШМ у системі вузла зв'язку;

8. Указати: заходу щодо захисту радіозв'язку від радіоелектронного впливу супротивника;

9. Призначити: запасний район розміщення КШМ, порядок висновку КШМ при застосуванні супротивником ЗМУ;

10. Визначити: маршрут висування, сигнали оповіщення і управління;

11. Вручити: схему – наказ на розгортання радіостанцій.

При постановці задач командиру телефонного відділення начальник зв'язку зобов'язаний:

1. Указати: необхідні дані про обстановку;

2. Призначити: сили і засоби зв'язку, виділенні в його розпорядження;

3. Указати: місця розташування пунктів управління підрозділу;

4. Визначити: напрямки прокладки ліній зв'язку;

5. Указати: позивні посадових осіб, вузла зв'язку;

6. Визначити: дії особового складу при подоланні ділянок зараження;

7. Указати: порядок оповіщення і сигнали управління;

8. Вручити: схему – наказ на розгортання ліній зв'язку і схему – наказ на розгортання телефонної станції.

№1 Відстань між р/станціями (км)

Відстань між основними лініями на карті

(довжина, км/висота, м)

Н (м.) Зв’язок

5

28,7

4,8 12,6 19,6 22,6      

16,5

-

124 147,7 150,2 143,5      

5.

7. Проводовий зв'язок.Загальна характеристика проводового зв'язку.

Широке поширення у військах одержав проводовий зв'язок. Він відрізняється від інших типів зв'язку тим,що його засоби найбільш повно відтворюють голосу що говорять, як би наближаючи переговори по засобах зв'язку до особистого спілкування.

Телефонний проводовий зв'язок застосовується для безпосередніх переговорів посадових осіб штабів, передачі команд наказів,розпоряджень,повідомлень і т.п. та використовуються у всіх ланках управління військами.

Для організації проводового зв'язку використовуються різні засоби: проводові лінії, каналообразуючі засоби, комутаційні, спеціальні та кінцеві засоби військового зв'язку.

Проводові лінії підрозділяються на постійні повітряні лінії зв'язку (ППЗ) які являють собою сталеві чи мідні (біметалічні) проводи, підвішені на дерев'яних чи залізобетонних опорах. ППЗ сильно піддані руйнуванню супротивником.

У порівнянні з іншими засобами електрозв'язку, проводові засоби забезпечують велику багатоканальність,кращу якість каналів зв'язку,незначно випромінюють електромагнітні хвилі,що робить радіорозвідку супротивника і радіоперехоплення в бойових умовах неможливим,а також практично не піддані атмосферним і навмисним перешкодам.

Постійні кабельні лінії зв'язку можуть бути повітряними і підземними. Найбільш стійкі від ушкодження супротивником підземні лінії зв'язку.

Разом з тим, проводові засоби зв'язку має ряд істотних недоліків: велику уразливість від засобів поразки супротивника; складність розгортання провідних ліній; громіздкість матеріальної частини; труднощі в охороні й обороні проводових ліній і ін.

Способи організації проводового зв'язку.

В залежності від умов обстановки і наявності сил і засобів провідний зв'язок може організовуватися по напрямку і по вісі.

Напрямок провідного зв'язку – спосіб організації провідного зв'язку між двома командирами (штабами), при якому зв'язок здійснюється по провідній лінії, розгорнутої безпосередньо між ними мал.1.10.

 

Мал.1.10 – Напрямок проводового зв'язку.

Найбільше застосування такий спосіб організації проводового зв'язку знаходить в обороні,при розташуванні військ на місці й у деяких інших випадках. Цей спосіб вимагає великої витрати сил і засобів проводового зв'язку та великих витрат часу на його організацію.

Вісь проводового зв'язку – спосіб організації проводового зв'язку при якому зв'язок командира (штабу) з декількома підлеглими командирами (штабами) здійснюється по одній осьовій лінії,що розгортається в напрямку переміщення пункту управління старшого штабу.

Мал.1.11 – Вісь проводового зв'язку.

Організація зв'язку по осі в порівнянні з напрямком дає відносно велику економію в силах, засобах зв'язку і часу на встановлення зв'язку при високих темпах настання військ, дозволяє ефективно використовувати апаратуру каналообразування і вторинного ущільнення. Однак при виході з ладу осьових ліній порушується проводовий зв'язок із усіма підлеглими командирами (штабами).

29.Організація проводового зв'язку в артилерійському дивізіоні.

Проводовий зв'язок в АДН широко використовується:

1. в обороні;

2. у вихідному положенні;

3. при настанні з положення безпосереднього зіткнення із супротивником;

4. у вихідному районі і на позиціях зайнятих для вогневої підтримки загальновійськових підрозділів при атаці ними переднього краю супротивника.

У ході наступального бою проводовий зв'язок у повному обсязі, у дивізіоні і батареї, як правило, не організується. Однак в окремих випадках, коли темпи настання сповільнюються і вогневі позиції переміщаються, рідше (при прориві глибокоешалонній оборони супротивника, на рубежах опору, при відображенні його контрударів і контратак, при форсуванні водяних перешкод і т.д.), проводовий зв'язок може організовуватися і в ході бою.Між пунктом управління вогнем дивізіону і вогневих позицій батарей проводовий зв'язок встановлюється в будь-яких умовах обстановки.

Рисунок 2.1 – Організація проводового зв'язку в обороні

 

Проводовий зв'язок командира АДН із:

1. Старшим командиром (штабом) організується відповідно до розпорядження по зв'язку старшого штабу силами і засобами старшого командира по напрямку, прокладеному від вузла зв'язку старшого штабу до вузла зв'язку КСП дивізіону.

1.1 У тих випадках, коли штаб (ПКВ) АДН знаходиться на вогневих позиціях, при наявності часу і засобів може бути прокладений окремий напрямок від вузла зв'язку старшого штабу до вузла зв'язку ПКВ дивізіону.

2. Як обхідний напрямок проводовий зв'язку зі старшим командиром (штабом) використовується лінія старшого загальновійськового командира, прокладена до КНП МБ.

3. Проводовий зв'язок із підрозділами дивізіону організується розпорядженням штабу дивізіону силами і засобами взводу управління по напрямках, прокладеним від вузла зв'язку КСП АДН до підрозділів кабелем П-274М.

3.1 У випадках ушкодження лини, прокладеної до однієї з батарей, зв'язок командира дивізіону з командиром батареї може забезпечуватися по напрямку між КСП МБ і КСП МР, що підтримує дана батарея.

3.2 З пункту управління вогнем до вогневих позицій батарей лини провідний зв'язку прокладаються силами і засобами взводу управління. Це дає можливість начальнику штабу дивізіону мати проводовий зв'язок зі старшими офіцерами батарей, що знаходяться на вогневих позиціях.

Рисунок 2.2 – Організація проводового зв'язку в наступі

Крім того, начальник штабу може мати зв'язок з командирами батарей через вузол зв'язку КСП чи дивізіону вогневі позиції батарей (у МБУ старшого офіцера батареї мається в комплекті комутатор П-193М.)

При централізованому керуванні вогнем телефонний апарат командира АДН з'єднується за допомогою комутатора П-193М з лініями зв'язку, прокладеними до КСП батарей, що, у свою чергу, з'єднуються з лініями, прокладеними до вогневих позицій.

Передача команд безпосередньо на вогневі позиції батарей може здійснюватися також по лінії, що з'єднує КСП і ПКВ дивізіону. Для цієї мети в МБУ начальника штабу на комутатора виробляється циркулярне з'єднання всіх абонентів (старших офіцерів батарей) з командиром дивізіону.

Як додатковий канал зв'язку між командиром і начальником штабу дивізіону може використовуватися проводова лінія зв'язку від КСП підручної батареї з вогневою позицією цієї батареї.

3.3 Проводовий зв'язок у батареї установлюється від КСП батареї з вогневими позиціями:

- передовим (бічним) спостережним пунктом по напрямку кабелем П-274М силами і засобами відділення управління взводу управління батареї.

- Зв'язок командира батареї з вогневою позицією забезпечується по лінії провідний зв'язку, що може бути прокладена через запасну вогневу позицію.

- З командиром загальновійськового підрозділу при роздільному розміщенні їх на КСП проводовий зв'язок установлюється по окремому напрямку силами і засобами артилеристів.

51.Організація зв’язку рухомими засобами в мбр.

       В механізованій бригаді рухомі засоби застосовуються для забезпечення фельд’єгерсько-поштового зв’язку зі штабом АК, між пунктами управління мбр, з пунктами управління механізованих (танкових) батальйонів, артилерійським дивізіоном та іншими підрозділами у всіх видах бойових дій, переміщенні та розташуванні на місці.

       Зв’язок рухомими засобами в мбр організується від командного пункту з тиловим пунктом управління, з механізованими (танковим) батальйонами першого ешелону по напрямках. З рештою підрозділів – по напрямках чи круговим маршрутам.

       В якості рухомих засобів у мбр використовуються бронетранспортери, автомобілі та піші посильні.

       Рухомі засоби зв’язку, які забезпечують доставку секретних та поштових відправлень, користуються правом переважного руху по всіх шляхах та повинні мати розпізнавальні знаки (перепустку).

       Для забезпечення зв’язку рухомими засобами в мбр в складі роти зв’язку є відділення фельд’єгерсько-поштового зв’язку, яке розгортається на командному пункті мбр. Воно здійснює обмін всіх відправлень зі станцій фельд’єгерсько-поштового зв’язку АК та військовими поштальйонами підрозділів мбр. Відділення ФПЗ здійснює свою роботу у відповідності з графіком роботи рухомих засобів, який розробляються начальником зв’язку та затверджується начальником штаба мбр. Рішенням командира (начальника штаба) мбр відділення ФПЗ може посилюватися рухомими засобами із складу механізованих (танкових) підрозділів. Для забезпечення стійкої роботи зв’язку рухомими засобами начальник зв’язку мбр повинен передбачити надійну охорону фельд’єгерів при доставці ними секретної кореспонденції та спланувати обхідні маршрути для руху рухомих засобів.

ВИСНОВОК: зв’язок рухомими засобами відіграє важливу роль у забезпеченні стійкого управління підрозділами мбр.

 

Відстань між р/станціями (км)

Відстань між основними лініями на карті

(довжина, км/висота, м)

Н (м.) Зв’язок

4

26,1

1,1 2 3 11 20,2    

13,6

-

164 194 144 140 149    

 

 

6.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 1252; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!