Створення таблиці за допомогою Конструктора



  • У вікні бази даних вибрати вкладку Таблиця.
  • Клацнути на кнопці Создать. З'явиться діалогове вікно конструктора таблиць. Вибрати режим Конструктора (рис. 2).
  • У стовпці Ім’яполя вводиться унікальне ім'я, що привласнюється даному полю. Імена полів можуть мати довжину не більш 64 символів. Бажано застосовувати короткі імена.
  • У стовпці Тип данных необхідно вибрати тип даних, що будуть зберігатися в полі.
  • У стовпці Описание вводиться необов'язковий опис поля, що забезпечує користувачів бази даних довідковою інформацією.
  • Ім'я поля, Тип даних і Опис уводиться для всіх полів.
  • Після цього виконується команда Файл/Закрыть. У діалоговому вікні із запитом про ім'я таблиці ввести ім'я і клацнути на кнопці ОК.
  • Якщо в таблиці не визначений первинний ключ, то після введення імені таблиці відобразиться діалогове вікно, що рекомендує задати первинний ключ. Можна зберегти таблицю без первинного ключа (відповісти "ні") або використовувати як первинний ключ поле-лічильник (відповісти "так").

Перш ніж створювати нову таблицю, потрібно точно визначити. які ноля вона буде містити. Необхідно визначити, скільки таблиць повинне бути створено, які поля (атрибути) будуть міститися в таблицях і яких типах даних будуть у цих полях. Крім того, необхідно виділити ключові поля, про роботу яких розповідається трохи пізніше.

Прийоми роботи з  таблицями

Додавання, редагування і видалення даних у таблиці здійснюється в режимі таблиці. Необхідно двічі клацнути в потрібній таблиці у вікні бази даних або виділити таблицю, а потім клацнути на кнопці Открыть.

Кожен запис має ліворуч кнопку (маркер запису). Клацання на цьому маркері виділяє весь запис і готує його до копіювання, переміщення, видалення. Клацання правою кнопкою на виділеному записі відкриває контекстне меню.

Маркер, що знаходиться в лівому верхньому куті таблиці. - це маркер таблиці. Клацання на ньому лівою клавішею миші виділяє всю таблицю, а клацання правою - відкриває контекстне меню для операцій з таблицею в цілому.

Якщо вміст поля не цілком уміщається в таблиці, стовпець можна розширити. При наведенні покажчика миші на границю між стовпцями покажчик змінює форму. Тепер границю можна переміщати методом перетаскування, а подвійне клацання, виконане у цей момент, автоматично встановлює ширину стовпця рівній довжині самого довгого значення в даному полі.

Контекстне меню запису дозволяє видаляти, копіювати і переміщувати запис і керувати висотою рядка.

Контекстне меню стовпця дозволяє сортувати записи, копіювати, видаляти і переміщувати стовпці, керувати їх шириною й режимом відображення

Ключі

Для реляційних СУБД, таких як Access, дані різних категорій зберігаються в різних таблицях. Це дозволяє виключити надмірність інформації. Однак між таблицями повинен бути встановлений зв'язок. Тільки тоді буде забезпечуватися правильна обробка даних. Для раціональної, правильної роботи з базою даних необхідно познайомитися ще з поняттями первинного й вторинного ключа, а також індексованого поля.

Первинний ключ - один або кілька полів, за якими однозначно ідентифікуються записи в таблиці. Первинні ключі збільшують швидкодію й уможливлюють додавання зв'язків за замовчуванням. Для первинних ключів завжди необхідно використовувати дані, що ніколи не будуть повторюватися (номера покупців, рахунків, страховок, накладних). Іноді має сенс в якості первинного ключа використовувати комбінацію полів. У цьому випадку говорять, що таблиця має подвійний (потрійний і т.д.), складений (составной) ключ.

За замовчуванням первинні ключі в списку табличних даних відображаються першими.

У режимі конструктора таблиць первинний ключ можна задати в такий спосіб: вибрати одне чи кілька полів; клацнути на піктограмі "ключ" основної панелі інструментів Access. Ліворуч від імен полів з'явиться піктограма із зображенням ключа.

 

Індексовані поля

У Access підтримується два види індексів.

Совпадения не допускаются. Цей індекс працює подібно первин­ному ключу.

Совпадения допускаются. Можна створити індекс для полів із можливими повторюваними значеннями, включаючи і нульові.

У головних таблицях (стрижневих сутностях) співпадання не допускаються ніколи.

Установлення зв’язків.

Основні СУБД реалізуються при роботі не з окремими таблицями, а з групами взаємозалежних таблиць. На практиці найбільш часто зустрічається зв'язок один - до - багатьох.При такому типі зв'язку кожному запису головної таблиці можуть бути поставлені у відповідність один або кілька записів так званої підлеглої таблиці.

Бази даних, що містять зв'язані таблиці, називають також реляційними базами даних. Для створення зв'язків між таблицями СУБД Access має спеціальне діалогове вікно, що називається Схема данных.

Перед відкриванням схеми даних всі таблиці повинні бути закриті.

Вікно Схема данныхвідкривають клацанням на однойменній кнопці панелі інструментів або командою Сервис/Схема данных.

Якщо раніше ніяких зв'язків між таблицями бази не було, то при відкритті вікна Схема данныходночасно відкривається вікно „Добавление таблицы”, з переліком усіх існуючих таблиць бази даних.

Якщо зв'язки між таблицями вже були задані, то для введення в схему даних нової таблиці треба клацнути правою кнопкою миші на схемі даних і в контекстному меню вибрати пункт Добавить таблицу.

Додавши в схему даних усі таблиці, які треба зв'язати, можна приступати до створення зв'язків між полями таблиць.

Зв'язок між полями встановлюють шляхом перетаскування імені ключового поля з однієї таблиці в іншу на відповідне йому ключове поле.

Після перетаскування відкривається діалогове вікно Связи, уякому можна задані властивості зв'язку, що утвориться (Рис. 7).

Включення прапорця Обеспечение условия целостности данныхдозволяє захиститися від випадків видалення записів з однієї таблиці, при яких зв'язані з ними дані інших таблиць залишаться без зв'язку.

Прапорці Каскадное обновление связанных полей і Каскадное удаление связанных записейзабезпечують одночасне відновлення чи видалення даних у всіх підлеглих таблицях при їхній зміні в головній таблиці.

Щоб умова цілісності здійснювалася, поле основної таблиці повинне обов'язково бути ключовим, і обидва поля повинні мати однаковий тип.

Установлені зв'язки автоматично використовуються для зв'язування полів у створюваних запитах, формах і звітах. Цей засіб заощаджує час. гарантує отримання правильних результатів при розробці складних форм і звітів, підтримує цілісність бази даних. Дані автоматично захищаються від змін і видалень.

Завдання

Створити базу даних «Монтаж охоронної сигналізації» за прикладом.

 

База даних вміщує інформацію про об’єкти охорони, сладові частини охоронних систем, співробітників, які встановлюють ці системи та постачальників сладові частини охоронних систем.

 

Таблиці створити використовуючи режим конструктора.  У таблицях «Об’єкти», «Співробітники» і «Постачальники» використати інші назви, прізвища, ім’я та по-батькові, а також адреси.

Встановити типи полів, властивості плів, ключі та індекси за прикладом.

Після створення таблиць створити схему даних із зв’язками з обов’язковим встановленням типів зв’язків.

 

Рисунок 1. Таблиця «Об’єкти»

 

Рисунок 2. Таблиця «Об’єкти» в режимі конструктора

 

Рисунок 3. Таблиця «Матеріали»

 

Рисунок 4. Таблиця «Матеріали» в режимі конструктора

 

Рисунок 5. Таблиця «Співробітники»

 

Рисунок 6. Таблиця «Співробітники» в режимі конструктора

 

Рисунок 7. Таблиця «Розцінки»

 

 

Рисунок 8. Таблиця «Розцінки» в режимі конструктора

 

 

Рисунок 9. Таблиця «Постачальники»

 

 

 

Рисунок 10. Таблиця «Постачальники» в режимі конструктора

 

 

 

Рисунок 11. Таблиця «Види робіт» в режимі конструктора

 

 

Рисунок 12. Таблиця «Види робіт»

 

Рисунок 13. Таблиця «Постачання»

 

 

Рисунок 14. Таблиця «Постачання» в режимі конструктора

 

 

Рисунок 15. Таблиця «Витрати»

 

 

Рисунок 16. Таблиця «Витрати» в режимі конструктора

 


 

 

Рисунок 17. Схема даних навчальної бази даних «Монтаж охоронної сигналізації»

 


 

Склад звіту

1. Назва і мета роботи.

2. Всі таблиці і схема даних із зазначенням типів даних, ключових та індексованих полів, властивостей числових полів.

3. Висновки.

 

 

Питання для самоконтролю

1. У яких об'єктах зберігаються дані бази?

2. Чим відрізняються поля й записи у таблиці?

3. Які типи полів таблиць ви знаєте?

4. Чи містить яку-небудь інформацію таблиця, у якій немає жодного запису?

5. Чи містить яку-небудь інформацію таблиця, у якій немає полів?

6. Чи може існувати така таблиця?

7. У чому полягає особливість поля типу Лічильник?

8. Яке поле можна вважати унікальним?.

9. Яким повинне бути поле первинного ключа?

10. У чому перевага поля, що є первинним ключем?

11. Яку базу даних називають реляційною?

12. У якому діалоговому вікні створюють зв'язки між полями таблиць бази даних?

13. Для чого призначений фільтр даних?

14. Чому при закритті таблиці програма Access не пропонує виконати збереження внесених даних?

 

 


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 803; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!