Створення і реорганізація таблиць



Nbsp; Міністерство освіти і науки України Кіровоградський національний технічний університет Кафедра автоматизації виробничих процесів     Системи баз даних та знань     

Методичні вказівки до виконання

Лабораторних робіт

 

Для студентів за напрямом підготовки

6.050201 "Системна інженерія"

 

Затверджено

на засiданнi кафедри

автоматизацiї виробничих процесiв

протокол № 12 від 15.04.2013

 

 

Кіровоград 2013

 

Лабораторна робота № 2

Створення таблиць бази даних

 

Мета роботи: вивчення структури таблиць, їх заповнення, створення зв’язків між таблицями

 

 

Основний структурний елемент Access – таблиця. В таблицях зберігається інформація. Усі інші об'єкти засновані на даних таблиць. Подібно іншим базам даних Access використовує терміни поле(стовпець таблиці) і запис(рядок таблиці). Кожне поле має свій тип даних та властивості. Від властивостей полів залежить, які типи даних можна вносити у поле, а які ні, а також те, що можна робити з даними, що містяться у полі.

Типи полів:

1. Текстовий - використовується для збереження текстової інформації довжиною до 255 символів.

2. Мемо - використовується для збереження тексту великого обсягу до 65 535 символів. Особливість поля мемо полягає в тому, що реально ці дані зберігаються не в полі, а в іншому місці, в полі зберігається тільки покажчик на те, де розташований текст.

3. Числовий - використовується для збереження числових значень, що можуть використовуватися в математичних розрахунках. Воно теж має розмір, але числові поля бувають різними, наприклад. для введення цілих чисел і для введення дійсних чисел. В останньому випадку крім розміру поля задасться також розмір десяткової частини числа.

4. Дата/Час - значення вводяться до поля такого типу в стандартному форматі, наприклад, 1/1/99, 12:53:00 РМ.

5. Грошовий - призначений для зберігання точного значення дуже великих чисел і дозволяє проводити точні обчислення над ними. Грошові суми можуть мати і  числовий тип, але в грошовому форматі з ними зручніше працювати. У цьому випадку комп'ютер відображує числа разом із грошовими одиницями, розрізняє карбованці і копійки, фунти і пенси, долари й центи.

6. Лічильник (Counter) - використовується для автоматичної нумерації запису, що додається. Це поле має властивість автоматичного нарощування. При введенні нового запису в нього автоматично вводиться число, на одиницю більше, ніж значення того ж поля в попередньому записі. Основна особливість цього поля у тому, що СУБД слідкує за тим, щоб дані цього поля не повторювалися.

7. Логічний - використовується для збереження логічних величин, що мають тільки два значення (Так чи Ні; 0 чи 1; Істина чи Неправда і т.п.). Наприклад, в цьому полі можна зберігати інформацію чи надійшла оплата за навчання чи ні. Довжина такого поля завжди дорівнює 1 біту

8. Об'єкт OLE- дозволяє зберігати малюнки, фотографії, аудіо та відео фрагменти та іншу інформацію, створену додатками Windows, які підтримують технологію OLE.

9. Майстер підстановок– такий тип поля використовується для того, щоб при заповненні таблиці можна було використовувати дані з вже заповненої таблиці шляхом вибору даних зі списку.

 

Поля унікальні і ключові

Створення бази даних завжди починається з розробки структури її таблиць. Структура повинна бути такою, щоб при роботі з базою в неї було потрібно вводити якнайменше даних. Якщо введення якихось даних доводиться повторювати неодноразово, базу роблять з декількох зв'язаних таблиць. Структуру кожної таблиці розробляють окремо. Для того щоб зв'язки між таблицями працювали надійно, і за записом з однієї таблиці можна було однозначно знайти запис в іншій таблиці, треба передбачити в таблиці унікальні поля. Унікальне поле-це поле, значення в якому не можуть повторюватися. Якщо дані в полі повторюються і необхідно видавати повідомлення про це, то для таких даних використовують ключове поле.

Властивості полів

Крім основних елементів (Ім'я поля, Тип даних, Опис) поле може містити також набір властивостей. Кожен об'єкт у Access має власний набір властивостей. Властивості поля залежать від його типу.

Створення і реорганізація таблиць

Створення таблиці складається в завданні її полів і призначенні їх властивостей. Воно починається з Клацання на кнопці Создать у вікні База даних. Є кілька способів створення нової таблиці, що відрізняються рівнем автоматизації:

Режим таблиці;

Конструктор;

Майстер таблиць;

Імпорт таблиць

Досвідчені розробники користуються Майстром таблиць. Це програма, що прискорює створення структури таблиці. Майстер задає ряд питань і, керуючись отриманими відповідями, створює структуру таблиці автоматично. Незважаючи на те що цей режим служить для спрощення роботи, початківцем користатися їм не рекомендується, оскільки, не володіючи всією термінологією, легко заплутатися в питаннях і відповідях. Перші таблиці варто спробувати створити вручну.

Пункт Режим таблиці відкриває заготовку, у якій усі поля мають формальні імена: Поле1, Поле2... і т.д. і один стандартний текстовий тип. Таку таблицю можна відразу наповняти інформацією.

Найбільш універсальний ручний метод надає пункт Конструктор. У цьому режимі можна самостійно задати імена полів, вибрати їхній тип і настроїти властивості.


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 375; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!