Питання до семінарського заняття.



1. Визначити поняття припущення та з’ясувати його роль у інформаційно-аналітичній діяльності в галузі міжнародних відносин.

2. Види припущень та їх наукове значення у ІАД.

3. Поняття гіпотези та її види з точки зору найбільшої доцільності застосування у ІАД.

4. Поняття та суть передбачення.

5. Види передбачень та умови доцільності їх застосування.

6. Науковий прогнос у міжнародних відносинах.

7. Методи складання прогнозів.

8. Сутність та значення методу екстраполяції.

 

Література

Основна

1. Почепцов Г. Г. Информационно-политические технологии. — М.: Центр, 2003.

2. Плотинский Ю.М. Модели социальных процессов: Учебное пособие. — М., 2001.

3. Семёнов Б.М. Особенности информационно-аналитической работы государственных структур в области внешней политики. — М., 2003.

4. Симонов К.В. Политический анализ. Учебное пособие. — М., 2002.

5. Соловьёв А. И. Политология. Политическая теория, политические технологии. — М., 2000.

Додаткова

6. Анохин А. М. Политическое знание: науковедческий анализ.-М.: ЗНАК, 2001.—98с.

7. Анфилатов В.С., Ємельянов А.А., Кукушкин А.А. Системный анализ в управлении: Учебное пособие. – М.: Финансы и статистика, 2002. – 368 с.

8. Виноградов В.А. Общественные науки и информация. – М.: Наука, 1978. – 263 с.

9. Городецька О.М. Проблеми протидії комп’ютерній злочинності й захисту інтелектуальної власності в Інтернеті: міжнародний та український досвід// Україна на шляху до європейської спільноти в умовах Помаранчевої революції: Тези міжнар. наук. конф. – К.: 2005. – С.240-245.

10. Ландэ Д.В. Поиск знаний в Internet.Профессиональная работа. – М.: ИД "Вильямс", 2005. – 272 с.


МОДУЛЬ № 2.

ОРГАНІЗАЦІЯ ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У СФЕРІ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН.

ТЕМА№2.1.

ПОНЯТТЯ І ОРГАНІЗАЦІЯ ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ.

План:

1. Поняття та завдання інформаційно-аналітичних досліджень. Політична аналітика.

2. Стратегіяаналітичної роботи та її головні принципи.

Етапи інформаційно аналітичних досліджень.

Розробка стратегії інформаційно-аналітичного дослідження.

5. Особливості організації інформаційного моніторингу.

6. Автоматизовані системи інформаційного моніторинга.

7. Структура аналітичних документів.

1. Поняття та завдання інформаційно-аналітичних досліджень.Політична аналітика.

Політична аналітика – це політико-управлінська дисципліна, що інтегрує та синтезує різноманітні методи дослідження, отримання та інтерпретації інформації стосовно об’єкту дослідження для формування контекстно-залежного уявлення про його сутнісні характеристики, що обумовлює вибір технології для прийняття, впровадження та реалізацію результативних рішень в системі влади.

Завдання політичного аналітика полягає у тому, щоб ретельно аналізувати властивості політичної сфери, умови і причини, у яких відбуваються політичні події та зв'язати закономірними зв'язками один з одним, відповідно, середовище, причини, умови і події природними відносинами послідовно та логічно.

Політична аналітика досліджує політичні процеси, у яких проявляються певні закономірності, які можуть допомогти пов'язувати явища між собою. В цілому можна запропонувати наступне бачення політичної аналітики як процесу: аналітик, досліджуючи політику, повинен наблизитися до розкриття абстрактних законів, які лежать в основі незмінних властивостей політичної сфери, використовуючи при цьому додатковий інструментарій (аналітичні схеми, моделі, опис, аналогії процесів, які лежать в основі цих властивостей).Основним напрямом політичної аналітики є інформаційно-аналітична діяльність.

Інформаційно-аналітична діяльність – це особливий напрям інформаційної діяльності, пов'язаний з виявленням, опрацюванням, збереженням та поширенням інформації переважно у сфері управлінської, політичної та економічної діяльності. Проте, для управлінської сфери, політики та економіки, важливим є не стільки своєчасне ознайомлення з первинною інформацією, скільки випереджувальне виявлення проблемних ситуацій і прогноз розвитку подій. Необхідність в отриманні такої інформації зумовлена переходом владних структур до прогностичних форм діяльності з використанням багатоваріантних моделей розвитку подій, що потребує не просто констатації фактів для доведення тієї чи іншої тези, а системного підходу до розв'язання проблеми в цілому на основі поєднання інтелектуальних здібностей людини з функціональними.

Аналіз політичної ситуації через аналіз загальнодоступної політичної інформації є ключовим і необхідним елементом забезпечення ефективності діяльності будь-якого державного органу (включаючи органи місцевого самоврядування).


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 265; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!