Етапи розробки комунікаційної стратегії туристичного підприємства.



Комунікаційна стратегія розробляється на основі прийнятної для туристичного підприємства стратегії маркетингу і з урахуванням відповідних стратегій у області продукту, цін і збуту.

Процес розробки комунікаційної стратегії в загальному вигляді є послідовністю етапів:

Визначення адресата.

Встановлення цілей комунікацій.

Вибір структури комплексу комунікацій.

Розробка бюджету.

Аналіз результатів.

На першому етапі виявляються адресати, тобто цільові аудиторії, — одержувачі комунікаційних звернень.

Вибір цільових аудиторій визначає відповідні цілі комунікацій.

Поєднанням окремих елементів просування (реклами, особистого продажу, пропаганди і стимулювання збуту) в комплексі комунікаційної стратегії підприємства характеризує її структуру.

 

Основні елементи стимулювання збуту, що використовують туристичні підприємства.

1.Знижки.

1.1.знижки з оголошених цін на туристичні послуги і поїздки у разі попереднього бронювання у встановлені терміни;

1.2.знижки сезонних розпродажів;

1.3.знижки певним категоріям клієнтів (діти, молодожони і т.д.);

1.4.бонусні знижки, що надаються постійним клієнтам.

2.Зразки. Їх розповсюдження здійснюється за допомогою надання додаткового безкоштовного обслуговування протягом декількох днів втому
випадку, якщо турист купить тур з максимальною тривалістю.

3.Премії, що надаються найчастіше у вигляді речей як винагорода за звернення до конкретної послуги. Премії можуть бути найрізноманітніших форм — фірмові майки, дорожні сумки, квіти, дрібні предмети домашнього ужитку, калькулятори і т.д.

4.Залікові талони — це, по суті, спеціальний вид премії, по якій винагорода не видається безпосередньо при покупці продукту, а надається у вигляді талона, по якому його можна одержати у іншому місці. Прикладом може служити пропозиція як заохочення придбання туру талонів на оренду транспортних засобів (автомобілів, катерів, яхт і ін.).

5.Купони, що є своєрідними сертифікатами, що дають власнику право на знижку при придбанні послуг.

6.«Підкріплення» продукту це комплекс додаткових послуг, які можуть одержати клієнти фірми (інформаційні матеріали, комфорт і зручність в обслуговуванні),

7.Експозиції в місцях продажу. Використовуються в основному для підвищення ступеня інформованості клієнтів про послуги, які пропонуються.

8.Презентації це проведення різних семінарів, консультаційних днів і «виїзних» (наприклад, на виставках) показів сприяє залученню клієнтів. 

9. Конкурси і ігри.

10. Лотереї і вікторини.

Особливості реклами у сфері туризму.

Реклама — найдієвіший інструмент в спробах туристського підприємства донести інформацію до своїх клієнтів, модифікувати їх поведінку, привернути увагу до пропонованих послуг, створити позитивний імідж самого підприємства, показати його суспільну значущість.

Відмітна особливість реклами як одного з головних засобів маркетингових комунікацій у сфері туризму визначається специфікою як самої реклами, так і особливостями галузі і її товару — туристичного продукту.

I. Неособистий характер.

2.Одностороння спрямованість. .

3. Невизначеність з погляду вимірювання ефекту.

4. Суспільний характер.

5. Інформаційна насиченість.

6. Здатність до переконання .

Залежно від засобів розповсюдженнярозрізняють наступні види реклами:

реклама в пресі;

друкарська реклама;

□  аудіовізуальна реклама;

радио- і телереклама;

 рекламні сувеніри;

пряма поштова реклама;

зовнішня реклама;

реклама в Інтернеті.

На етапі планування засобів розповсюдження рекламної інформації необхідне також ухвалення рішень про такі параметри реклами,як обсяг; частота; сила дії.

 

Організація маркетингу на туристичному підприємстві.

Реалізація концепції маркетингу на туристичному підприємстві вимагає створення відповідної служби маркетингу.

У організаційній структурі туристичних фірм служба маркетингу є ланкою, що координує діяльність всіх без виключення структурних підрозділів.

Основними варіантами організаційних структур відділу маркетингу на туристичному підприємстві можуть бути:

§ функціональна організація;

§ організація за продуктовим принципом;

§ організація за регіональним принципом.

Функціональна організація служби маркетингуприпускає, що відповідальність за виконання кожного функціонального завдання покладається на окреме обличчя або групу осіб.

Організація служби маркетингу за продуктовим принципом відрізняється від описаної вище структури тим, що тут особлива увага приділяється на керівництві представленими видами туристичних продуктів. При цьому по кожному туристичному продукту (групі продуктів) є свій керівник з підрозділом співробітників, що виконують функціональні завдання маркетингу по даному продукту.

Великі туристичні підприємства що мають розгалужену збутову мережу, часто використовують регіональну організацію служби маркетингу, додаючи їй функціональну самостійність залежно від умов роботи на окремих національних або регіональних ринках.

Потрібно враховувати, що не існує ідеальної організаційної структури служби маркетингу, яка підходила б для будь-яких умов. Кожній з приведених форм організації служби маркетингу властиві як переваги, так і недоліки .


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 751; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!