Особливості маркетингових стратегій, що використовуються в туристичній галузі.



Стратегія глибокого проникнення на ринок рекомендується, коли фірма працює з вже достатньо відомим на ринку туристичним продуктом. Вона ефективна, коли ринок росте або ще не насичений.

Стратегія розробки продукту рекомендується, коли фірма, працюючи на відомому для неї ринку, пропонує нові туристичні послуги.

Стратегія розвитку ринку повинна дати ефект за рахунок виявлення нових сегментів ринку, де попит був би достатнім для продажу існуючих продуктів і отримання запланованого прибутку.

Стратегія диверсифікації використовується при необхідності розширення сфери діяльності підприємства. Це виявляється в пропозиції нових туристичних продуктів для нових ринків.

Стратегія, що атакує (настання) пропонує активну, агресивну позицію фірми на ринку і переслідує мету завоювати і розширити ринкову частку. Вважається, що на кожному товарному ринку або ринку послуг є так звана оптимальна ринкова частка, яка забезпечує необхідну для ефективної діяльності і існування фірми прибуток.

Оборонна, або що утримує, стратегія припускає збереження фірмою наявної ринкової частки і утримання своїх позицій на ринку. Вона може бути використана:

§ при задовільній позиції фірми;

§ у разі недоліку засобів для проведення атакуючої стратегії;

§ за ситуації, коли фірма побоюється здійснювати ту, що атакує стратегію із-за можливих активних у відповідь заходів з боку конкурентів.

§ оборонну стратегію часто застосовують великі фірми на відомих для них ринках.

 Проте подібний вид стратегії приховує в собі небезпеку. Вона вимагає найпильнішої уваги з боку провідного її підприємства до дій фірм-конкурентів.

Стратегія відступу є, як правило, вимушена, а не свідомо вибрана.

Маючи на увазі таке тлумачення конкурентних переваг, з метою їх отримання виділяють наступні стратегії:

§ масового маркетингу;

§ диференційованого маркетингу;

§ концентрованого маркетингу.

Стратегія масового маркетингу припускає досягнення конкурентних переваг по витратах.

Основна ідея стратегії диференційованого маркетингу полягає в тому, що туристичне підприємство пропонує різні продукти, що відрізняються від послуг конкурентів і мають щось неповторне з погляду споживачів.

Стратегія концентрованого маркетингу припускає, що фірма концентрує свої зусилля на одному або декількох нечисленних сегментах ринку і пропонує продукти з розрахунку на задоволення потреб саме цих груп клієнтів.

Сегментація ринку споживачів туристичних підприємств.

Сегментація туристичного ринкувизначається як діяльність по класифікації потенційних споживачів відповідно до якісних і кількісних особливостей їх попиту.

У туризмі основними ознаками сегментації є:

□ географічні;

□  демографічні;

□ соціально-економічні;

□ психографічні;

□ поведінкові.

При сегментації ринку за географічними ознаками доцільно розглядати групи споживачів з однаковими або схожими перевагами, що визначаються мешканням на тій або іншій території.

Демографічні ознаки ( вік, кількість членів сім'ї споживачів) належать до достатньо вживаних. Так, за віковою ознакою можна виділити наступні сегменти туристичного ринку, яким повинно відповідати і різна пропозиція туристичного продукту:

§ діти (до 14 років), мандрівні як з своїми батьками, так і самостійно

§ молодь (15—24 роки);

§ відносно молоді, економічно активні люди (25-44 роки), мандрівні в основному сім'ями (з дітьми);

§ економічно активні люди середнього віку (45—60 років), мандрівні в основному без дітей;

§ туристи «третього» віку (60 років і старше).

Соціально-економічні ознаки припускають виділення сегментів споживачів на основі спільності соціальної і професійної приналежності, освіти і рівня доходу.

Психографічнасегментація об'єднує цілий комплекс характеристик споживачів. В цілому він виражається поняттям «спосіб життя».

Поведінковіознаки пов'язані і багато в чому визначаються психографічними. У основі їх використання лежить облік різних аспектів поведінки споживачів, таких як мотиви поїздок, вигоди, ступінь прихильності фірмі, ступінь готовності придбати туристський продукт, чутливе ставлення до обслуговування, сезонність, форма поїздки, використовувані засоби транспорту, використовувані засоби розміщення, тривалість поїздки і т.д.


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 447; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!