Зміст і завдання маркетингового дослідження у туристичній галузі.



Маркетингові дослідження є збором, обробкою і аналізом даних з метою зменшення невизначеності, супутньої ухваленню маркетингових рішень.

Не дивлячись на те що у кожному конкретному випадку структура дослідження буде індивідуальна, можна говорити про п'ять обов'язкових його етапів:

Визначення цілей і завдань дослідження.

 


Відбір джерел інформації.

 


Збір інформації.


Аналіз інформації.

 


Представлення результатів дослідження.

Маркетингові дослідження підрозділяються на три типи:

1) попередні (збирається попередня інформація, що допомагає скласти гіпотезу);

2) описові (дається констатація тих або інших фактів або подій);

3) аналітичні (перевірка гіпотез про причинно-наслідкові зв'язки).

Завдання маркетингових досліджень можуть бути самими різними, найбільш типовою з яких можна вважати наступну «гарячу десятку»:

§ оцінка ринкового потенціалу підприємства;

§  аналіз частки ринку;

§ вивчення характеристик ринку;

§ аналіз продажів;

§ вивчення тенденції ділової активності;

§ знаходження потенційних споживачів, оцінка їх потреб, існуючого і майбутнього попиту;

§ поточні спостереження за цільовим ринком;

§ прогнозування довготривалих тенденцій розвитку ринку;

§ вивчення діяльності конкурентів;

§  аналіз ступеня задоволеності споживачів пропонованими послугами.

 

Система методів маркетингового дослідження ринку туристичної індустрії.

Методологічну основу маркетингових досліджень складають загальнонаукові, аналітико-прогнозні методи, прийоми, запозичені з різних областей знань, а також методи власне маркетингового аналізу.

Системний аналіз широко застосовується в маркетингових дослідженнях, оскільки дозволяє розглядати будь-яку ринкову ситуацію як якийсь об'єкт для вивчення з великим діапазоном внутрішніх і зовнішніх причинно-наслідкових зв'язків.

Комплексний підхід дозволяє досліджувати ринкову ситуацію, розглядаючи її як об'єкт, що має різні прояви

Системний аналіз і комплексний підхід дуже тісно взаємозв'язані і, по суті справи, не можуть бути реалізовані один без іншого. Проте в конкретній ринковій ситуації необхідно досліджувати, по-перше, всі її взаємозв'язки (внутрішні і зовнішні), а по-друге, всі сторони і аспекти її прояву (структура і об'єм).

Програмно-цільове планування використовується при виробленні і реалізації стратегії і тактики маркетингу.

Лінійне програмування як математичний метод вибору оптимального рішення (з мінімальними витратами, максимальним прибутком, найменшими витратами зусиль або часу) знаходить застосування при рішенні ряду завдань: наприклад, розробка найбільш вигідних турів в умовах обмежених ресурсів, планування маршрутів.

Теорія зв'язку, що розглядає механізм «зворотних зв'язків», дозволяє одержати сигнальну інформацію про процеси, що виходять за межі встановлених параметрів.

Методи теорії ймовірності полегшують ухвалення рішень, які зводяться до визначення значення ймовірності настання певних подій і вибору з можливих дій найбільш переважного.

Мереженепланування дає можливість регулювати послідовність окремих видів робіт або операцій, чітко фіксувати основні етапи роботи, визначати терміни їх виконання, розмежовувати відповідальність, економити засоби.

Економіко-математичні методи дають можливість з урахуванням діючих чинників визначити оптимальні маркетингові стратегії, дії конкурентів, а також оцінити оптимальні витрати для отримання необхідного об'єму прибутку.


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 457; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!