Природні рекреаційні ресурси Тайланду.



 

Основним природним рекреаційним ресурсом Таїланду є неповторний рельєф який колоритно поєднує рівнинні частини із горами. Одним із головних рекреаційних ресурсів країни є – узбережжя. Купально-пляжному відпочинку сприяють і кліматичні ресурси. Клімат відзначається цілорічними плюсовими температурами. У країні є ряд річок та декілька озер які можуть бути освоєні для потреб туризму. А також відзначається Таїланд значними біотичними ресурсами, адже значну частину території країни займають джунглі, з цінними видами рослин та тварин.

 

Назвіть основні рекреаційні ресурси Єгипту

Основними рекреаційними ресурсами Єгипту є історико-культурні пам’ятки країни, які органічно доповнюються тропічним кліматом і протяжним морським узбережжям. Наявність тут Червоного моря з його унікальними природними умовами та ресурсами дозволяє залучити значну кількість відпочиваючих. Основне місце серед рекреаційних ресурсів Єгипту посідають історико-культурні, а саме: піраміди у Гізі, Єгипетський музей, Ісламський і Греко-Римський музей у Александрії, Долина Царів та ряд храмів фараонів.

 

Рекреаційно-туристичне господарство країн Карибського басейну.

Кариби складаються з трьох груп островів: Великих Антильських, Малих Антильських і Багамських. Країною-заповідником стала Коста-Рика, адже понад 40% території країни займають національні парки. Особливістю країни є те, що вона має значні біотичні рекреаційні ресурси. Такими ж ресурсами славиться Куба. Найбільше об’єктів пізнавального туризму зосереджено у Барбадосі. Потужним туристичним центром регіону є Домініканська Республіка. Загалом у цих країнах найбільшого поширення набули наступні види туризму: пляжний, активний, екскурсійний, оздоровчий, екологічний, а також морські круїзи.

Особливості рекреації у Ріо-де-Жанейро.

У Ріо-де-Женейро проходить найграндіозніший у світі карнавал, що дозволяє привабити значну кількість туристів. Все більшою популярністю в місті користуються його курорти Копа-Кобене, Лебнон і Іпенама. Туристи в захваті від екзотичного парку птахів, ботанічного саду, національного парку Тіжука з вершиною Корковаду на якій знаходиться велетенська скульптура Христа Спасителя.

 

Особливості головного рекреаційного комплексу Нової Зеландії – Роторуа.

 

Головним об’єктом туризму в Новій Зеландії є Роторуа – геотермального курорту на березі однойменного озера, де з-під землі б’ють джерела мінеральної гарячої води. Тут же знаходиться Інститут маорі, у якому можна познайомитись з культурною спадщиною корінних жителів країни маорі. Туристам тут пропонують сафарі на джипах, вертолітні мандрівки до кратера згаслого вулкану Таравера, полінезійські ванни з термальними водами, форелеву риболовлю, катання з гір на спеціальних спортивних санях та ін. Тут також знаходиться пізнавальний парк «Агродем», парк диких тварин, канатна дорога та специфічні «полінезійські терми».

 

Основні рекреаційні комплекси Європи.

Основні рекреаційні комплекси Європи формуються на базі курортів. До основних рекреаційних комплексів Європи відносяться:

- бальнеологічні курорти: Баден-Баден, Карлові-Вари, Балатонфюрет, Баїла-Еркулане, Баден, Санки-Моріц, Віші, Дбано-Терме та інші;

- пляжні курорти: Ла-Пальмас, Коста-Браво, Коста-дель-Соль, Річчоне, Рів’єра, Сен-Тропез, Ніцца, Кани та інші.

- гірськокліматичні курорти: Давос, Санки-Моріц, Шамон-Мон-Блан, Кітцбюель, Комо, Котре, Охрід та інші.

 

Охарактеризуйте основні функції туризму в суспільстві.

Основними функціями туризму в суспільстві є: рекреаційна (оздоровча), соціокультурна, освітньо-виховна, економічна, політична.

Головною соціальною функцією туризму є оздоровча, або рекреаційна. Суть її в тому, щоб відновлювати сили й внутрішні ресурси людини, витрачені під час праці та виконання повсякденних побутових обов’язків. Туризм допомагає подолати негативні наслідки, пов’язані із швидким тепмом сучасного життя та урбанізацією. Людині надається можливість тимчасово покинути місце постійного проживання, трудової діяльності, змінити оточення і спосіб життя. Ця функція туризму є пріоритетною з точки зору туристів.

Соціокультурна функція туризму впливає на суспільне життя країни, яка приймає туристів. Інтерес туристів до історії та культури країни викликає в її громадян зосередити увагу на власних історичних традиціях, досягненнях національної культури, почуття гордості за свою країну. Він також стимулює державу вкладати більше коштів в охорону та збереження культурних пам’яток, розвиток музеїв та інших закладів культури. Туризм сприяє культурному обміну між різними народами, релігіями та культурами

Близькою до соціокультурної є освітньо-виховна функція туризму, яка дозволяє розглядати його як форму розумового та фізичного виховання. Туризм сприяє всебічному розвитку особистості, формуванню почуття патріотизму, колективізму, моральних та естетичних якостей, закріпленню та розширенню знань з краєзнавства та країнознавства, природознавства, історії, знайомство з культурою та традиціями країн і народів світу; створення бази загальної фізичної підготовки.

Економічна функція Економічне значення туризму в масштабі держави полягає в можливості надходжень до державного і місцевих бюджетів через податки, а також поповнення позабюджетних фондів. Туризм впливає на економіку в таких аспектах:

- є джерелом доходу для місцевого населення туристських центрів;

- дає прибуток і сприяє розвитку сфери гостинності, транспортних підприємств; засобів зв’язку, розважальної індустрії, торгівлі тощо;

- обумовлюють зростання попиту на вироби місцевої промисловості, сувеніри, які є рекламою для туристського центру;

- сприяють припливу до країни іноземної валюти.

- дозволяє вирішувати проблему зайнятостість місцевого населення шляхом створення нових робочих місць.

Політична функція туризму проявляється в тому, що він став формою «народної дипломатії». Туризм – це активна форма людського спілкування, що допомагає взаємопізнанню націй, розвитку взаєморозуміння та встановленню культурно-економічних зв'язків між народами. Міжнародні туристичні зв'язки є однією із форм міжнародних відносин, що активно впливає на політику держав світу. «Туризм – шлях до миру».

 


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 683; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!