Фактори розвитку рекреаційної діяльності.



В. Євдокименко, В. Шмагіна, С. Харичков виділяють такі групи факторів, що визначають розвиток туристсько-рекреаційного комплексу та рівень попиту і споживання окремих видів рекреаційних послуг:

· соціально-економічні обсяг грошових надходжень, рівень цін, доступність послуг, професійна структура потенційних клієнтів;

· демографічні — статево-вікова структура, місце проживання, форма зайнятості, місце роботи;

· соціально-психологічні емоційний стан клієнтів та рівень соціальної напруженості в суспільстві, ментальність;

· ресурсно-екологічні масштаби і забезпеченість території рекреаційними ресурсами, стан навколишнього середовища;

· політичні безпека регіонів розвитку інфраструктури, відсутність збройних та інших конфліктів, загальний рівень демократизації, дотримання міжнародних норм і правил щодо охорони суспільного порядку, прав і свобод людини.

77. Основні властивості територіальних рекреаційних систем.

Територіальна рекреаційна система – це просторово організована на території певного таксономічного рангу сукупність рекреаційних установ, які функціонують на основі використання ресурсів цієї території і просторово-територіально між собою поєднані.

Основними властивостями є: спеціалізація(можливість задоволення конкретних потреб); динамічність (адекватна реакція на зовнішні впливи); різноманітність (можливість поділу множини на підмножини); ємність (здатність забезпечити комфорт рекреантам без шкоди для себе); надійність управління; вибірковість (забезпечення можливості вибору); стійкість (здатність протистояти зовнішнім впливам); комфортність (міра відповідності вимогам рекреантів); ефективність (оптимальне співвідношення витрат і результатів); ієрархічність (різна міра зрілості та обов’язків); універсальність (можливість задоволення будь-яких потреб); цілісність (узгоджена взаємодія підсистем і всієї системи з оточенням).

 

Європейські приморські курорти.

Найпотужніші приморські кліматичні курорти сформувались у Чорноморсько-Середземноморському регіоні. Найкращі приморські курорти функціонують у Іспанії, Італії, Мальті, Греції, Франції, Монако, Болгарії, Португалії, Хорватії.

Загалом європейські приморські курорти можуть бути ранжируванні за їх рекреаційною цінністю таким чином: 1. Острови Атлантики (Канарські, Мадейра, Азорські); 2. Континентальне узбережжя Атлантики; 3. Північне Середземномор’я; 4. Південно-західне Середземномор’я; 5. Північне і західне Причорномор’я; 6. Кавказ; 7. Узбережжя Біскайської затоки; 8. Узбережжя Північного і Балтійського морів.

 

Кліматокумисолікувальні курорти та їх розміщення в світі.

Кліматокумисолікувальний курорт – тип курорту, де в якості основних природних лікувальних чинників використовуються степовий і лісостеповий клімат та кумис.

Особливістю розміщення кліматокумисолікувальних курортів є те, що вони розташовані у степових районах в основному у Центральній Азії. Ці курорти спеціалізуються на лікуванні туберкульозу легенів, оздоровленню лімфатичної системи, органів травлення. Їх налічується близько 40 і значна частина знаходиться в Росії (Шафраново, Аксаково, Алкіно, Манич та ін.) а також у Казахстані (Боровоє), Туркменістані, Монголії.

 

Специфіка санаторно-курортного лікування в Ізраїлі та Палестині.

Головним бальнеологічним ресурсом Ізраїлю і Палестини є унікальне Мертве море, вода якого містить у 80 разів більше брому і в 35 разів – магнію порівняно з морською водою Світового океану. Завдяки додатковому повітряному дзеркалу на берегах моря вміст кисню в повітрі прибережної зони на 15 % більший, ніж у інших районах. Тому унікальність цієї території полягає в можливості поєднання лікувальних властивостей грязей, солей моря й особливостей біометеорологічних умов. На ізраїльському березі Мертвого моря на базі грязьових родовищ і сірчаних джерел функціонують курорти Ейн-Ґеді, Неве-Зохар, Ейн-Бокек.

 

Економічне значення курортів для розвитку міжнародного туризму.

Економічне значення курортів для розвитку міжнародного туризму полягає у наступному:

- туризм із лікувальною метою є одним із основних видів відпочинку, який сприяє розвитку міжнародного туризму;

-  тривале перебування рекреантів на курортах, забезпечує постійний попит на такий вид відпочинку та приносить значні доходи;

- висока вартість лікування сприяє збільшенню надходжень від міжнародного туризму та залученню більш багатих верств населення до такого виду рекреації;

- потреба у курортному лікуванні здебільшого людей старшого віку сприяє сегментації ринку міжнародного туризму за віковим критерієм та зростання туристичних послуг для людей третього віку.

-


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 780; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!