Переваги та недоліки подорожей автобусним транспортом



Автобусні тури корист. попул. у молоді, людей середнього віку, так і у пенсіонерів. Причина цьому доступні ціни і великий асортимент різноманітних турів: спортивних, релігійних, екскурсійних, насичені різном. розваж. програмами. Автобуси зручні для тривалих поїздок, так як вони обладнані туалетом, кухнею, зручними сидіннями.

Переваги - висока маневреність, велика швидкість перевезень; застос. для коротких відстаней. Автобусний тур справжня знахідка для людей, які страждають острахом летіти на літаку. Переваги автобусних турів полягають в їхній відносній дешевизні: автобусну подорож коштує прибл. в 1,5-2 рази дешевше, ніж звичайний тур з авіаперельотом і в тому, що ціна на автобусні тури не змінюється протягом усього сезону, незалежно від попиту. Незаперечна перевага автобусних турів - це «доставка від дверей до дверей»: мандрівникам доводиться ходити зовсім мало: автобус привезе і на екскурсію, і в торговий центр, і забере прямо від дверей готелю.

Сезонність при організації автобусних турів не грає такої великої ролі, як в інших поїздках. Фактично автобусні тури здійснюються протягом усього року.

Недоліками автобусного транспорту є: забруднення довкілля. Але є й негативна сторона в автобусному туризмі. Автобусний екскурс. туризм в два рази небезпечніше залізничного і в 4 рази - авіаційного. У дорозі можуть траплятися несподіванки. Напр., поломка автобуса або аварія. Також для багатьох туристів недоліком є прожив. в дешевих готелях під час автобусного туру та нічні переїзди, вони виснажують. Недоліком є те що потрібно під час подорожі робити 4-5 годинні зупинки.

 

Тривалість керування автобусом

Водії з міжнар. перевезень пасажирів автобусами, які наймаються на роботу водіями вперше, допускаються до керування трансп. засобами після стажування з практичного керування на відповідному трансп. засобі не менше 30 год.; водії, які мають міжнародне посвідчення водія і не керували автомоб. трансп. засобами відповідної категорії більше 12 міс., зобов’язані скласти екзамен з практичного керування цими засобами в підрозділі ДАІ МВСУ; водії, які здійснюють перевезення, зобов’язані мати вік не менше 21 року та стаж керування автобусами не менше 3 років. На автобусні маршрути протяжністю понад 500 км. направляються 2 водії, причому період керування кожного повинен становити половину заг. періоду керування Після керування протягом 4 год. водій повинен зроб. перерву для відпоч. та харч. тривал. не менше 45 хв., якщо не настає період щоденного відпочинку.

Час руху фіксується бортовим приладом - тахографом на спеціальних дисках. Всі диски повинні бути пред'явлені поліції за 1 вимогою. При виявленні порушень або відступів від існуючих правил, непідкупний європ. поліцейський без обговорень накладає на транспортний засіб штраф у розмірі від 1500 до 2500 євро. У разі несплати штрафу, трансп. засіб можуть заарештувати і заборон. подальший в'їзд на територію Євросоюзу.Трансп. засіб, керований 2 водіями, може безпер. перебувати в русі не більше 20 год., так як max час управл. для кожного водія становить не більше 10 год..

 

Перерви у керуванні транспортним засобом (автобусом)

Згідно чинного законодавства як ЄС так і України, автобус після початку руху може продовжувати роботу (рухатися, зупинятися для завантаження / розвантаж. пасажирів, санітарних стоянок, перерв на магазини, кави, заправку, очікув. в чергах на кордонах, проходж. паспортного і митного контролю і т.д.) не більше 21 год., і це за наявності двох водіїв. Після цього автобус зобов'яз. зупинитися і простояти не менше 9 год..

Час руху фіксується бортовим приладом - тахографом на спец. дисках. Всі диски повинні бути пред'явлені поліції за першою вимогою. При виявленні порушень або відступів від існуючих правил, непідкупний європ. поліцейський без обговорень накладає на трансп. засіб штраф у розмірі від 1500 до 2500 євро. У разі несплати штрафу, трансп. засіб можуть заарештувати і заборон. подальший в'їзд на територію ЄС.Трансп. засіб, керований двома водіями, може безперервно перебувати в русі не більше 20 год., так як max час управл. для кожного водія становить не більше 10 год.

Після безперервного керування автотранспортним засобом протягом 4,5 години водій повинен зроб. перерву не менше, ніж на 45 хв., якщо не настає період відпочинку.
Ця перерва може бути замін. перервамитривал. щонаймен. 15 хв. кожен, розподілюв. протяг. періоду керування так, щоб в сумі вони станов. не менше 45 хв..
Перерви можна проводити в рухомому транспортному засобі.


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 1165; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!