Прийом розповіді Екскурсійна довідка.



Прийом екскурсійної довідки використ. у поєднанні із прийомами зорової реконструкції, локалізації, абстрагув.. Екскурсовод повідомляє короткі дані про спостережув. об'єкт: дату побудови (реконструкції), авторів проекту, розміри, признач. тощо. Екскурсійна довідка – це стиснута х-тика об’єкта, лаконічний виклад фактів. Довідки часто використ. в оглядових екскурсіях по місту і надаються в автобусі без зупинки і виходу екскурсантів. У довідці фікс. основна, суттєва інфа. Якщо архіт. пам’яток на маршруті багато, точну дату можна не назив., достатньо вказати століття чи десятиліття. Розміри будівель доцільно вказувати лише у випадку їх унікальності. За формою екскурсійна довідка близька до дорожньої інфи, але на відміну від останньої має безпосер. віднош. до теми екскурсії.

 При огляді додаткових об'єктів цей прийом використовується самостійно, коли, виклавши довідковий матеріал, екскурсовод закінчує знайомство групи з об'єктом.

Прийом розповіді Характеристика об’єкта .

Прийом х-тики побудов. на визначенні відмітних властивостей і якостей предмета, явища, людини. Привикорист. прийому х-тики оцінюються якісні сторони об’єкта, такі як пізнав. цінність, художні переваги, оригінальн. авторськ. рішення, виразність, збережен. тощо. В екскурсії дається мовна х-тика об'єктів і "діючих" в екскурсії осіб.

 На відміну від прийому опису прийом х-тики являє собою перерахув. властивостей і особливостей, сукупність яких дає найбільш повне подання про даний об'єкт, дозволяє краще зрозуміти його сутність.

Прийом розповіді Прийом пояснення.

Найбільш широко цей прийом використов. у природничих, виробничих екскурсіях, де у розповіді поясн.внутр. зв’язки процесів і явищ. Прийом пояснення – це форма викладу матеріалу, коли в розповіді окрім довідки про істор. подію розкривається сутність і причини, що її викликали. В архіт. екскурсії за допом. цього прийому виявляються особливості конструкції будови, характерні риси цілого ансамблю. Напр., як часто в екскурсіях в соборах часто екскурсовод пояснює, що «фреска – це розпис мінеральними фарбами по вогкій штукатурці» тощо.

Прийом розповіді Прийом репортажу.

Репортаж є жанром журналістики, що оперативно повідомляє про яку-небудь подію, являє собою інформ. про те, що в цей момент відбув. перед очима репортера. Журналіст, що використ. даний жанр, завжди є очевидцем або учасником відмічуваної події. В екскурсії - це коротке повідомл.екскурсовода про подію, явище, процес, очевидцями яких є екскурсанти. Розповідь при цьому йде про об'єкт, що потрапив у поле їхнього зору (напр., про конвеєр, що рухається, де відбув. складання автомобілів). Цей прийом ефект. лише тоді, коли об'єкт показується в розв., він допом. побачити, як змін. об'єкт у ході спостер. й народжується щось нове.

 Складність використ. такого прийому поляг. в тому, що розповідь у значн. своїй част. не готується заздалегідь, він невход. цілком в індивід. текст екскурсовода, а носить х-тер імпровізації, тобто склад. екскурсоводом на ходу, під час спостереж. що відбув-ся.

 

Прийом розповіді Прийом літературного монтажу.

Цей прийом дає можлив. відтвор. події, відчути динаміку цих подій. Використовуючи його, екскурсовод свою розповідь будує на наборі уривків з різних літературних творів, документ. матеріалів, надруков. у періодичній пресі. Зміст цих уривків розкриває підтему або одне з її основних питань. Напр., а екскурсії у розповіді про героїв Крут на Аскольд. могилі застос. даний прийом словами П.Тичини: «На Аскольдовій могилі поховали їх – 30мучнів українців, славних молодих…». Найчаст. прийом літерат. монтажу використ. при проведенні екскурсій на літературні, особливо літературно-художні теми, але він з успіхом може використов. історичних, військово-історичних екскурсіях. У деяких випадках він може замінити прийом реконструкції. Літературний монтаж має високу ступінь емоційного впливу на екскурсантів. Але слід пам’ятати, що використ. цього прийому можливо далеко не кожним екскурсоводом і користуватися ним слід з великою обережністю. Він вимагає від екскурсовода не лише знання літератури та історії, а також бездоганного смаку та артистичних здібностей.

 

Рух в екскурсії.

Рух в екскурсії як методичний прийом являє собою рух екскурсантів поблизу об'єкта з метою кращого його спостереження. У ряді випадків рух групи використовується для того, щоб екскурсанти одержали подання про крутість схилу гори, висоті вежі (дзвіниці, мінарету), глибині рову, відстані об'єкта й т.п. Крім цього, рух в екскурсіях використовується як методичний прийом показу екскурс. об'єктів окремих будинків, споруджень, вулиць, архіт. ансамблів, площ. У ряді випадків використов. уповільн. рух на автобусі навколо к-ксу об'єктів. Під час такого руху к-кс спостережуваних об'єктів на очах екскурсантів як би обертається, виявляючи всі нові об'єкти.

 Іноді рух пішохідної групи організується при панорамному показі. Цей методичний прийом дає можливість вести багатоплановий показ панорами, дозволяє виявляти повторюваність деталей, подібність об'єктів, їхнього розходження, характерні риси.

 Ін. варіант руху як методичн. прийому - обхід навколо будинку, спорудж., пам'ятника.

Третій варіант - рух до пам'ятника. Це дозволяє екскурсоводові виявити особливості об'єкта, обертаючи на них увагу групи, підвести екскурсантів до необх. висновків.

 Найбільшу ефективність дає використання прийому руху в тих випадках, коли за задумом авторів екскурсії її учасники повинні відчути динаміку конкретної події. Екскурсовод під час показу пропонує учасникам самим проробити шлях, яким випливали герої події. Із цим прийомом, зокрема , зв'язаний показ Брестської міцності, пам'ятних місць, де діяли партизанські загони в Білорусії. Таке пересування (обхід) дозволяє відчути відстань, розміри древнього міста, ратного поля.

 

Лист бронювання

У договорі про реалізацію тур. продукту може бути зазначено, що конкретний перелік послуг, що вход. в тур, визначається в листі бронюв., який є невід'ємною частиною даного договору. В такому випадку в листі бронювання вказуються:

*найменування, адреса і реквізити організатора подорожі;   * прізвище, ім'я та паспортні дані особи (осіб), що замовляє тур;          * найменування туру;

* вартість туру, розмір депозиту, порядок оплати; *короткий опис туру і його особливості;     *дата і місце (аеропорт) відправлення; * найменування і клас готелю;            * клас розміщення;            * вид харчування;

* перелік екскурсій;       *трансфер;    *відомості про страховку;  * інше.

Єдиної форми аркуша бронювання не існує: деякі тур. фірми використовують спрощені, ін. - докладні, універсальні листи бронювання, де передбачені додаткові графи за спец. заявками: оренда автомобіля, додатк. харчув. і т.п.

Лист бронювання склад. в 3 примірниках: 1 видається на руки туристу, інший направляється в приймаючу фірму, третій залишається у турфірми.

Якщо бронювання підтверджено, то туристові немає необхідності брати з собою лист бронювання: номер підтвердж. броні буде записаний в його іменному ваучері.

Відмова від заброньованих послуг розглядається як надзвичайна подія, по можливості цього слід уникати.

Лист бронювання

турист, що виїжджає до

 

Логотип туристичної фірми

 

1. Призвіще (за національним паспортом)_______________________________

Прізвище (за загранпаспортом)_____________________________________

2. Дата відправлення________________ 3. Дата повернення________________

4. Готель__________________________ 5. Номер ________________________

6. Дівоче прізвище (для жінок)________________________________________

7. Прізвище батька__________________________________________________

8. Прізвище матері__________________________________________________

9. Стать__________________________ 10. Дата народження_______________

11. Місце народження_______________________________________________

12. Сімейний стан___________________________________________________

Супруг(а)______________________________________________________

(дівоче прізвище, ім’я та місце народження, громадянство,

______________________________________________________________

дата та місце реєстрації шлюбу)

Діти до 18 років (вказати, навіть, якщо вони не їдуть з батьками)

А)____________________________________________________________

Б)____________________________________________________________

13. Тип паспорту_________________ 14. Серія та № паспорта_____________

15. Дата видачі___________________ 16. Ким і коли виданий______________

17. Дійсний до _____________________________________________________

18. Серія і № старого паспорта________________________________________

19. Домашня адреса_________________________________________________

21. Професія (за дипломом)___________________________________________

22. Місце роботи____________________________________________________

(повна адреса підприємства)

Дата прийняття на роботу, зарплата________________________________

23. Посада______________________ 24. Робочий телефон_________________

25. Мета поїздки: туризм; лікування; навчання; ділова

(потрібне підкреслити)

26. Попередня поїздка в країну (або країни Шенгенської угоди), їх мета_____

__________________________________________________________________

27. Чи було Вам коли-небуть відмовлено в наданні візи в країну слідування (або в країни Шенгенської угоди)______________________________________

__________________________________________________________________

28. Додаткові послуги_______________________________________________

Дата заповнення Листа бронювання____________________________________

З правилами бронювання ознайомлений, з умовами Угоди згодний.

__________________________________________________________________

Підпис

після підписання Угоди Лист бронювання втрачає силу.

 

ТУРИСТИЧНА ФІРМА БАЖАЄ ВАМ ГАРНОГО ВІДПОЧИНКУ!

 

Фірмовий бланк

Фірмові бланки – елемент фірмового стилю, візитна картка підприємства, представляє його як у діловому листуванні, так і у документообігу.
Фірмовий бланк з професійним дизайном підкреслить солідність і надійність Вашої компанії, привабливість ділового співробітництва з нею.
Фірмові бланки використовуються в кожній компанії незалежно від її розмірів.

Фірмові бланки можуть використовуватися при складанні договорів і комерційних пропозицій, оформлення бухгалтерської документації (рахунки, накладні, рахунки-фактури), виданні внутрішніх наказів і розпоряджень.

Дуже часто саме від того, на якому бланку отримав діловий лист Ваш бізнес-партнер, чи надруковано рекламну пропозицію для клієнта – залежить успіх Вашої угоди.

З Р А З О К
Фірмовий бланк підприємства, установи, організації для листів
Якщо документ подається не на бланку, то в обов'язковому порядку повинні бути штамп роботодавця, вихідний номер та дата і печатка роботодавця
« ___ » _______ 20__ р. № _________
Директору
Волинського обласного
центру зайнятості
Р.Є. Кучмук
Заява
Прошу розглянути питання щодо видачі дозволу на працевлаштування в Україні громадянина _______________________________ на строк ____
(вказати громадянство, П.І.Б.)
на посаді __________________________________________
(вказати посаду відповідно до класифікатора професій України, на яку приймається іноземець)
Іноземний громадянин проживатиме за адресою:________________________________.
Вид економічної діяльності підприємства (за КВЕД):____________________________.

Кількість працюючих громадян України ____ та іноземних громадян ____.
Фактична адреса підприємства: _____________________________________________.
Контактний телефон: ___________________________________________________.
Додатки:
1. Дві кольорові фотокартки розміром 3,5 х 4,5.
2.Обґрунтування, необхідності використання праці іноземнихгромадян і можливості створення для них необхідних умовперебування та діяльності на арк.
3. Документ (наказ, витяг з протоколу, доручення тощо), який посвідчує право особи представляти інтереси роботодавця в центрі зайнятості від ____№ ____на ___арк.
4. Документ, що підтверджує повноваження роботодавця (копія протоколу загальних зборів учасників, довіреність, витяг із судового реєстру, тощо), на _____ арк.
5. Довідка органу державної податкової служби від №___________ на _____ арк.
6. Довідка центру зайнят. про відсутн. заборгован. перед Фондом від _ № __ на ___арк.
7. Квитанція про внесення плати за розгляд заяви від _____ № _____ на ______ арк.
8. Проекту трудового контракту на арк.
9. Довідка про те, що посада, на якій використовуват. праця цього іноземця, не пов’яз. з належн. до гром-стваУкр. і не потреб. допуску до держ. таємниці від __ на __ арк.
10. Довідка органу внутр. справ (або уповноваженого органу країни походження) про відсутність судимості у іноземця від _ на ____ арк.
11. Копія Статуту товариства на арк.
12. Копія свідоцтва про державну реєстрацію товариства на ___ арк.
13. Копія документу про освіту (або кваліфікацію) на _______ арк.
14. Копія сторінок паспортн. докум. іноземця та його переклад на укр. мову на _арк.
15. Дозвіл на працевлаштув. іноземця (в разі подовження його терміну дії), на __арк.
Всього: на арк.
(посада) (підпис) (ініціали, прізвище)

 

Принципи складання турів

Тури, які розробляються туроператорами, повинні відповідати таким принципам:

- безпека (всіх складових і на всіх етапах проходження туру);

- комфортність (задоволення життєвих потреб в прожив., харчуванні, транспортуванні та ін. послугах на рівні, по можливості не нижчому ніж в постійному місці прожив.), тобто забезпечення якісного обслуговування під час подорожування;

- ергономічність (відповідність турпродукта та його складових фізіологічним та психологічним потребам туриста);

- достатність послуг, що пропонуються для задоволення потреб туриста під час подорожі, для реалізації мети подорожі;

- категоріальна відповідність (всі складові тура повинні відповід. заявленому класу обслуг.);

- конкурентоздатність (забезпечення прибутковості в діяльності турфірми)

Вибір форми турпродукту визначається метою та видом подорожі. Відповідно тури поділяють на рухомі, що передбачають інтенсивне пересування з максимально можливим охоплюванням об'єктів показу та стаціонарні, що передбачають більш спокійний відпочинок з обмеженими виїздами. За цим критерієм тур може формуватися в формі маршрутно-транспортного чи маршрутно-стаціонарного.


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 658; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!