Критерії оцінки екскурсійних об’єктів.



Правильний відбір об'єктів, їх кількість, послідовн. показу вплив. на якість екскурсії. Для оцінки об'єктів, які включю в екскурсію, рекоменд. використовув. наступні показники: пізнав. цінність, популярність, незвичайність або екзотичність об'єкта, виразність об'єкта, збереж. і місце розташ. об'єкта, його функціон. та якісне (в якій якості показується) знач. в екскурсіях. Оцінюються об’єкти за ступенем збереж., які класиф. як ті, що повністю зберегл., дійшли до наших днів із значними змінами та ті, що частково зберегл. або цілком втрачені. Ще об’єкти оцінюють за пізнав. цінністю і виразністю, проте це при показі об'єкта залеж. більше від кваліфікації екскурсовода.

Для оцінки об'єктів, які включ. в екскурсію, рекоменд. використов. наступні критерії:

 1. зв'язок об'єкта з конкретним історичним подією, з певною епохою, життям і творчістю певного діяча науки і культури, художні достоїнства пам'ятника, можливість їх використання з метою естетичного показу;

 2. популярність об'єкта, його популярність серед населення;

 3. незвичайність, екзотичність об'єкта, його особливість, неповторність пам'ятки історії та культури, будівлі, споруди.

Важливо оцінити виразність об'єкта, його взаєм. з фоном, навкол. середовищем - будівлями, спорудами, природою. Тут важл. для огляду підібрати прав.розташ. групи, потрібний час доби, врахувати вплив прир. умов та пір року.

Місцезнаходж. об'єкта грає важл. роль в п-сі відбору його для показу. При відборі об'єктів пов. врахов. відстані від пам'ятника до пам'ятника, зручн. під'їзду до об'єкта, придатність дороги для автотранспорту, можлив. підвозу до об'єкта екскурсантів, прир. обстановка, наявн.місця, придатного для розташ. групи з метою спостереж..

Вимоги до контрольного тексту екскурсії.

Контрольний текст екскурсії – це технологічн. Докум., розробл. та затверджений керівником суб'єкта тур. діяльн., що включ. науковий, актуалізований зміст інфи, яка надається екскурсантам.

Текст покликаний забезпеч. тематичну спрямов. розповіді екскурсовода, в ньому формулюється певна точка зору на факти та події, яким присвяч. екскурсія, дається об'єктивна оцінка показуваних об'єктів.

Вимоги до тексту: стислість, чіткість формулювань,необх. к-сть фактичн. матеріалу, наявність інформації за темою, повне розкриття теми, літературна мова.

Текст екскурсії склад. творчою групою при розроб. нової теми та викон. контр. ф-ції.

Контрольний текст у більшості випадків містить хронолог. виклад матеріалу. Цей текст не відображає структури екскурсії і не будується в маршрутній послідовності, з розподілом викладається матеріал із зупинок, де відбувається аналіз екскурсійних об'єктів. Контрольний текст є ретельно підібраним і вивірені за джерелами матеріали, що є основою для всіх екскурсій, що проводяться на дану тему. Використов. Полож. і висновки, що містят. в контрольному тексті, екскурсовод будує свій індивід. текст.

З метою полегш. роботи по створенню таких варіантів в контрольний текст можуть бути включені матеріали, пов'яз. з об'єктами, підтемами та осн. питаннями, які не увійшли в маршрут цієї екскурсії.

Види текстів екскурсій.

Існ. 2 види тексту екскурсії: контрольний (текст екскурсійної (турист.) організації тощо) та індивід. текст (текст екскурсовода). Обидва варіанти мають відпов. наступн. ключовим вимогам: стислість, чіткість формулювань, необхідний для повного розкриття теми обсяг фактичного матеріалу (дати, цифри, факти, назви, прізвища та ін.), відповідність інформації темі, достовірність, літературна мова.

За своїм змістом, х-ром оцінки подій і висновками обидва тексти – контрольний та індивід. – співпадають. Різниця між ними полягає в послідовності викладу матеріалу, зворотах мови, формах посилань на прийоми показу та розповіді.

Контрольний текст екскурсії являє собою директивний технолог.докум., в якому матеріал осн. частини екскурсії подано у хронолог. порядку, без врахув. маршрутної послідовності та структури екскурсії. До контрольного тексту включ. також матеріали до вступу, закінчення, логічний переходів. Обсяг контрольного тексту для автобусної екскурсії (тривал. 3 год.) становить приблизно 80 тис. знаків. Матеріали контрольного тексту орієнтовані на допом. екскурсоводу при складанні власного індивід. тексту.

Індивід. текст екскурсії відображає структуру екскурсії, побудований у відповідності з її маршрутом. Матеріал у ньому подається в тій послідовн., в якій показують об’єкти. Індивід. текст має чіткий поділ на частини, кожна з яких присвячена 1 з підтем.

Індивідуальний текст – це готова для виконання розповідь. При цьому кожна підтема – це окрема розповідь, яка має задовольн. вимогам змістовної повноти, логічної структурованості і організаційної чіткості. Не рекоменд. використов. розваж. матеріал, який мінімізує пізнавальну цінність екскурсії.


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 943; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!