Відповіді екскурсовода на запитання екскурсантів.



В екскурсійній діяльності склалася визначена класифікація запитань. Вони поділяються на чотири групи:

1) запитання екскурсовода, на які відповідають екскурсанти;

2) запитання екскурсантів, поставлені в ході розповіді, на які відповідає екскурсовод;

3) риторичні запитання, які ставляться для активізації уваги екскурсантів;

4) запитання, що задаються учасниками екскурсій на відповідну тему.

Перші 3 групи запитань пов'язані з методикою проведення екскурсій, і лише четверта група запитань має стосунок до техніки проведення екскурсій. Зміст запитань різноманітний: іноді вони пов'язані з об'єктами, іноді – з життям видатн. діячів, а нерідко – з подіями, що не мають стосунку до теми екскурсії. Головне правило роботи з такими запитаннями: не варто переривати розповідь і давати термінову відповідь на них, не потрібно також відповідати на запитання після завершення кожної із підтем. Це розсіює увагу й відволікає аудиторію від сприйняття змісту теми, оскільки не всіх членів групи хвилюють саме ці запитання. Тому екскурсоводові варто відповідати на запитання не в ході екскурсії, а після її закінчення.

Зміст відповідей не повинен бути дискусійним, тобто викликати в екскурсантів бажання поспереч., продовж. тему, поруш. в запитанні. Робл. вступ до теми екскурсії, екскурсовод повідомл. екскурсантам про саме такий порядок відпов. на їх запит..

Поняття “Портфель екскурсовода”.

"Портфель екскурсовода" – це комплекс інформаційних документів і наочностей, що викор. екскурсоводом у ході екскурсії. На практиці це найчастіше папка/портфель з фотографіями, схемами, картами, кресленнями, малюнками, репродукціями, копіями документів, зразками продукції п-мств, іншими наочними матеріалами.

Вміст "портфеля екскурсовода", його значення і роль у викор. методичних прийомів показу стос. до методики підгот. і провед. екскурсії. Кожен експонат має свій порядк. номер. Це визначає послідовність демонстрації цього експоната екскурсантам.

Іноді, відповідно до методичного опрацюв., екскурсовод організовує програвання магнітофонних і відеозаписів.

Під час провед. екскурсій використов. елементи ритуалу (церемоніалу, виробленого нар. звичаями).

Використання “портфеля екскурсовода”.

Вміст "портфеля екскурсовода", його значення і роль у використ. методичних прийомів показу має віднош. до методики підгот. і проведення екскурсії. Кожен експонат – фотографія, малюнок, репродукція картини, портрета, креслення, копія документа – має свій порядк. номер. Це визначає послідовність демонстрації даного експоната екскурсантам. Експонат може бути показаний екскурсоводом з його робочого місця, переданий до рук екскурсантів по рядах для докладніш. ознайомл..

Іноді відповідно до методичної розробки екскурсовод організує програвання магнітофонних і відеозаписів. Важливо наперед перевірити справність апаратури, наявність необхідних записів, забезпечити чутність для всіх учасників екскурсії. Екскурсовод повинен уміти користуватися цією апаратурою.

Під час провед. екскурсій використов. елементи ритуалу (церемоніалу, виробл. нар. звичаями). Екскурсанти в місцях поховань і меморіалів шанують пам'ять загиблих хвил. мовчання, присутні при зміні почесної варти, беруть участь в ходах і мітингах, прослухов. траурні мелодії. Екскурсоводу необх. знати порядок покладення квітів, проходж. екскурсантів в місцях розташ. братських могил і обелісків, участі в почесній варті, в хвилині мовч., правила повед. біля Вічного вогню і на місцях похов. героїв громад., Другої Світ. війни (1941-1945 рр.) і ін. воєн. Перед поч. екскурсії екскурсовод про все повідомл., підкресл. знач. дотрим. ритуалу при відвід.істор. місць.

Правове регулювання екскурсійної справи.

Нормативно-правове забезп. Розгляд. як сукупн. 3 груп документів: законодавчі акти, які стос. оптимізації розвитку осн. тур. напрямів; угоди про співробітництво у сфері туризму з країнами світу; документи, які регламент. співпрацю України з провідними міжнар. організаціями в галузі тур. бізнесу.

 На основі аналізу нормат.-правових актів, які регулюють екскурс. діяльн., виділ. пріорит. напрями держ. політики в галузі та питання, які потреб. законод. уточнення.

Правову базу діяльності екскурс.галузі країни закладено ЗУ "Про туризм". Він є основоположним законод. актом, що визначає загальні правові, організаційні, виховні та соц.-економ. засади реалізації держ. політики в екскурс. діяльності, всебічно регламентує діяльн. в Україні, забезп. оптимальний рівень держ. регулюв. процесу розвитку вітчизн. екскурсійної діяльності.

 ЗУ "Про туризм" став правовим підґрунтям для розробки цілого к-ксу галузевих нормат.-інструктивних докум., що регламент. конкретні аспекти екскурс. діяльності.

Важливе значення для екскурс. справи мають й прийняті останнім часом ЗУ„Про охорону культ. спадщини", Постанова Кабінету Міністрів України № 789 „Про затвердж. Програми розвитку краєзнавства на період до 2010 р.". Певні положення щодо екскурс. діяльності містяться й у Держ. програмі розв. туризму на 2002-2010 рр.


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 1113; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!