Завдання екскурсійного процесу.



В ході екскурс. п-су екскурсовод допом. екскурсантам побач. об'єкти, на основі яких розкрив. тема (1 завд.), почути про ці об'єкти необх. інфу (2 завд.), відчути велич подвигу, знач.істор. події (3 завд.), оволодіти практ. навичками самост. спостер. і аналізу екскурс. об'єктів (4 завд.). У рішенні останньої задачі велике місце займає формув. уміння бачити.

Уміння бачити як естетичне сприйняття зводиться до уміння сприймати архіт. маси, барви, лінії всякого роду, угрупування мас, барв, ліній і їх комплекси в умовах перспективи, світла, повітря, точки зору.

Матеріал екскурсії, професійна майстерність екскурсовода в його викладі дають можливість екскурсантам аналізувати, робити необхідні висновки. Ці уміння в ході показу і розповіді екскурсантам прищеплює екскурсовод.

Одне із завдань екскурсії – виробити у екскурсантів віднош. до теми екскурсії, діяльності істор. осіб, подій, фактів, в цілому до матеріалу екскурсії і дати їй свою оцінку, що значить скласти уявл. про кого-небудь, що-небудь, визнач. значення, характер, роль кого-небудь або що-небудь, визнати чиїсь достоїнства, позит. якості.

Вимоги до екскурсії.

Екскурсія не повинна бути перевантажена великою к-стю відвідув. об'єктів, тому що це збільш. її тривал. і зменшує інтерес туристів. Оптим. тривалість екскурсії по місту складає 2-3 год., при цьому з інтересом сприйм. не більше 15-20 екскурс. об'єктів.

Керівник групи повинен вчасно підготув. до провед. екскурсії, врахов. виконання календарн. планування. Необх. ознайом. з науковою літер., методичними розробками екскурсій, скласти прибл. план (дата, місце і час провед. екскурсії), продумати організ. заходи і методи підгот. вихованців, ознайом. з об’єктами екскурсії, визнач. в якій мірі вони відпов. її цілям. З місцем екскурсії краще ознайом. за 1-2 дні до її проведення.

Інформація повинна повністю розкрив. в основній частині розповіді. Висновок, як і вступ, не пов'яз. з екскурс. об'єктами. Він повинен займати за часом 5-7 хв. і склад. з 2 частин. Перша – підсумок осн. змісту екскурсії, висновок по темі, що реалізовує мету екскурсії. Друга – інф. про ін. екскурсії, які можуть розширити і поглибити дану тему.

Показ об'єктів варто проводити, не допускаючи непотр. повторних проїздів по одній і тій самій ділянці маршруту (вулиці, площі, мосту, шосе), тобто так званих «петель».

Перед початком екскурсії необх. перевірити наявність доступн. до об'єкта (площадки для його огляду й упоряджених зупинок, у тому числі санітарних, і місць паркування трансп. засобів).

Переїзд або перехід між об'єктами не повинен займати більше 10-15 хвилин, щоб не було занадто тривалих пауз у показі й розповіді.

Ознаки екскурсії як форми туристичної послуги.

Кожній екскурсіі притаманні певні ознаки, при відсутності яких її не можна вважати такою. Б.В. Ємільянов у своїй роботі «Екскурсознавство» виокремив шість обов’язкових ознак екскурсії, а саме:

- протяжність у часі (зазвичай від академічної години до одного дня);

- наявність екскурсійної групи (15-30 осіб);

- наявність кваліфікованого спеціаліста-екскурсовода;

- огляд екскурсійних об’єктів, первинність зорових вражень;

- знайомство з об’єктами під час руху і зупинок;

- чітко визначена тема екскурсії, яка виступає основою напрямку її проведення.

Однак найгол. ознакою екскурсії є обов’язкове викор. при її проведенні екскурсійного методу, єдності показу і розповіді при керівній ролі показу.

Екскурс. послуги є 1 з специф. ознак тур. діяльності, невід'ємною складовою тура.

Знайомство екскурсовода з екскурсантами та його місце під час проведення екскурсії.

Екскурсовод, увійшовши в автобус, знайомиться з групою й налагоджує з нею приязно-емоційний контакт. Він вітається з присутніми, назив своє ПІБ, екскурс./тур. фірму, знайомить туристів із водієм автобуса, тобто робить вступ до екскурсії.

Він не відразу вступає в розмову. Виникає пауза, що триває десять-двадцять секунд. Відбувається перше знайомство. Екскурсанти поступово замовкають, зручніше вмощуються на своїх місцях, їхня увага зосереджується на екскурсоводові. Туристам цікаво, на що здатен екскурсовод, що їм розповість; екскурсовод думає про те, як зацікавити людей, як привернути їхню увагу до теми.

Вступне слово екскурсовода орієнтує аудиторію на уважне ставлення до об'єкта і розповіді, дає уявл. про екскурсію як цілісний процес, де послідовно – ланка за ланкою – розкрив. конкретна тема. Вступне слово екскурсовода повинно містити елементи гумору, дотепу та інтригуючу інформацію про те, що невдовзі чекатиме екскурсантів.

Кожна тема має свій вступ.

Екскурсовод в салоні автобуса займає таке місце, звідки йому добре видно ті об'єкти, про які йтиме мова під час екскурсії. При тому у цьому полі зору повинні перебувати всі туристи. Як правило, це спеціально відведене переднє сидіння поруч з водієм. Стояти екскурсоводові при русі автобуса не рекоменд., зважаючи на правила безпеки.

Під час руху екскурсійної групи в автобусі до пункту призначення, якщо цей шлях займає кілька годин, екскурсовод зазвичай подає слухачам вздовж шляхову екскурсійну інформацію, тобто, по суті, веде оглядову екскурсію.

Уздовж шляхова екскурсійна інформація – це розповідь публіц. характеру із вкрапленнями наукових фактів, художніх цитат та ліричних відступів про істор. події, що відбув. у цій місцевості, про цікавинки місцевого краю, про видатних діячів, пов'язаних з цією місцевістю, варті уваги об'єкти за вікном, про історію населених пунктів, пам'ятки природи, історії і культури, розташ. на шляху проходж. автобуса. Якщо екскурсія провод. для іноз. туристів, під час руху автобуса екскурсовод зобов'яз. Поінформув. слухачів про правила поведінки й особлив. їхніх взаємин із місцев. населенням, про існуючі ризики, про те, чого не варто чинити, тощо.

На пішохідній екскурсії місце екскурсовода – у центрі групи, кілька людей ідуть попереду, кілька поруч, ін. – позаду. Підійшовши до об'єкта показу, екскурсовод повинен розміститися впівоберта до нього. Це особливо важливо в заміських екскурсіях, коли екскурсовод під час пересув. автобуса, сидячи на своєму місці спиною до екскурсантів, дивиться в переднє скло автобуса і розповідає про те, що вже бачать або скоро побачать туристи.


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 1444; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!