Категорії особового складу медичної служби.



1. Лікарський склад (лікарі).

Комплектуються кадровими військовими лікарями і лікарями-офіцерами медичної служби запасу.

2. Середній медперсонал.

До них належать помічники військових лікарів, фельдшери, медичні і операційні сестри, фармацевти, анестезисти, лаборанти. На ці посади призначаються особи, які мають медичну освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Бакалавр», «Молодший спеціаліст» і задовольняють вимоги комплектування (за договором, контрактом або шляхом призову на військову службу) збройних сил.

3. Молодший медперсонал.

Призначаються особи строкової (надстрокової) служби за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Кваліфікований робітник» і які отримали підготовку в спеціальних підрозділах (санітарні інструктори, дезінфектори), або не мають спеціальної медичної підготовки (санітари).

Для військовослужбовців військово-медичної служби встановлені такі військові звання:

- Сержантський склад – молодший сержант, сержант, старший сержант, старшина;

- Прапорщики (мічмани) – прапорщик (мічман), старший прапорщик (старший мічман);

- Молодший офіцерський склад – молодший лейтенант медичної служби, старший лейтенант медичної служби, капітан медичної служби;

- Старший офіцерський склад – майор медслужби, підполковник медслужби, полковник медслужби;

- Вищий офіцерський склад – генерал-лейтенант медичної служби, генерал-майор медичної служби.

 

Середній медперсонал може одержати військові звання сержантського складу і прапорщиків (мічманів).

Література.

Бадюк М.І. “ВМП” ст. 46-98.

Поняття про загальні втрати особового складу військ. Класифікація санітарних втрат, їх характеристика. Величина санітарних втрат, фактори, що впливають на їх розміри. Структура санітарних втрат.

Загальні втрати – зменшення кількості особового складу військ (сил), що виникло протягом бойових дій.

Усі втрати поділяються на безповоротні та санітарні.

Безповоротні втрати – це втрати, що включають убитих, померлих, тих хто пропав безвісті, а також тих, хто потрапив у полон.

Санітарні втрати – поранені різними видами зброї і хворі, які втратили боєздатність (працездатність) на добу і більше, надійшли на етапи медичної евакуації, були там зареєстровані і одержали лікарську допомогу.

Санітарні втрати поділяють на бойові та не бойові.

Бойові санітарні втрати (збірне поняття- поранені) – це втрати особового складу військ, спричинені дією будь- якого виду зброї чи іншого уражаючого чинника під час виконання бойового завдання.

До бойових сан. втрат також відносять військовослужбовців, які отримали під час бойових дій обмороження.

За етіопатогенетичною ознакою, бойові сан. втрати поділяють на 6 класів:

І – механічні ушкодження;

ІІ – термічні ураження;

ІІІ – радіаційні ураження;

IV – ураження отруйними речовинами (ОР);

V – ураження бактеріологічними засобами (БЗ);

VI - реактивні стани від застосування застосування зброї масового ураження.Ураження поділяються на комбіновані, множинні та поєднані.

Комбінованими вважають пошкодження, спричинені різними видами зброї (наприклад, вогнепальні пораження і ураження ОР, опік і ураження БЗ) або різними різними уражаючими чинниками однієї і тієї самої зброї (наприклад опік, травма і ураження іонізуючим випромінюванням у наслідок ядерного вибуху).

Множинні пошкодження – пошкодження різних ділянок тіла внаслідок дії одного виду зброї ( наприклад, осколкові пораження декількох анатомічних ділянок, множинні опіки тіла, ураження ОР шкіри і внутрішніх органів).

Поєднані пошкодження (сочетанные) – пошкодження одним уражаючим агентом двох і більше суміжних (смежных) органів або анатомічних ділянок (порожнин) тіла (наприклад, торако-абдомінальні).

 

Небойові санітарні втрати(збірне поняття – хворі) – втрата боєздатності особового складу військ від причин безпосередньо не пов’язаних з діями противника або виконанням бойового завдання (хворі і ті, хто отримав небойову травму).

В офіційних документах бойові і небойові санітарні втрати звичайно позначають термінами відповідно поранені і хворі.

За ступенями тяжкості поранені і хворі поділяються на легкопоранені, поранені середньої тяжкості, тяжкопоранені.

Тяжкопоранені – поранені (хворі) (25-40%) з пошкодженнями (захворюваннями) життєвоважливих органів чи систем (черепа, хребта, органів грудної і черевної порожнин), великих кровоносних судин, нервових стовбурів, кісток, з явищами, що загрожують життю, або такими, що можуть призвести до різкого порушення функцій усього організму.

Поранені (хворі) середньої тяжкості (35-40%) – з пошкодженнями тулуба, кінцівок, чи захворюваннями внутрішніх органів, які не загрожують життю, але потребують тривалого часу лікування (не менше 2 міс.)

Легкопоранені (легкохворі) (30-40%) – мають легку механічну, термічну, радіаційну або іншу травму, тимчасово втратили боє- та працездатність, але здатні до самостійного пересування і самообслуговування, не мають виражених розладів життєво важливих функцій, в яких немає розвитку ускладнень, а лікування і реабілітація яких повинні бути завершені до 60 діб, після чого вони будуть придатні до військової служби.

Класифікація санітарних втрат за здатністю поранених (хворих) до пересування:

- поранені і хворі, які можуть самостійно пересуватись і не потребують ліжкового режиму (40-50%);

- поранені і хворі на ношах, які не здатні за станом здоров’я до самостійного пересування та під час транспортування повинні перебувати в положенні лежачі (50-60%);

За профілем поранення і необхідною медичною допомогою сан. втрати діляться на потерпілих хірургічного профілю і потерпілих терапевтичного профілю. Під час бойової операції хірургічний профіль може становити 91,8 -99,9%, терапевтичний – 0,1-8,2%.

Масові санітарні втрати – це ситуація, коли кількість поранених, уражених, а також тяжкість поранень і захворювань виходить за межі можливості медичної служби, головним чином, з надання необхідної медичної допомоги і транспортування потерпілих до медичних підрозділів і лікувальних закладів.

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 627; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!