ЗАХОДИ ПО ОХОРОНІ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА



Види впливу на навколишнє природне середовище

Гірничі роботи при розробці Вербецького родовища будуть створювати негативний вплив на навколишнє природне середовище.

До такого впливу відносяться:

-  на кінець відробки родовища виводиться з обігу земельна ділянка під кар’єром площею 21,0 га.

- порушується природний рельєф денної поверхні з утворенням кар’єрної виїмки глибиною від 50 м до 87 м.

- в місцях проведення гірничих робіт виникає пилоутворення.

- при роботі механізмів з двигунами внутрішнього згорання виділяються токсичні гази.

- при проведенні вибухових робіт утворюються пил та гази.

Оцінка викидів від неорганізованих джерел на кар’єрі.

Джерелами неорганізованих викидів в атмосферу на кар’єрі є гірничі і вибухові роботи, а також кар’єрні механізми. Викиди являють собою пил та гази від перетворення вибухівки і роботи дизельних двигунів.

Розрахунки викидів виконуються відповідно з „ОДН – 86. Методика расчёта концентраций в атмосферном воздухе вредных веществ, содержащихся в выбросах предприятий. ” Госкомгидромет, 1986 г.

Заходи по охороні земельних ресурсів

Грунтово-рослинний шар на ділянці розробки в об’ємі 2,1 тис.м3 розробляється окремо і зберігається в окремому відвалі. В процесі виконання розкривних робіт м’які розкривні породи будуть розміщатись в верхньому ярусі зовнішнього відвалу, що дозволить використати розкривні породи для покриття дна кар’єру при його рекультивації. Кар’єр буде рекультивований під лісонасадження.

Заходи по охороні водних ресурсів

При розробці південної ділянки Вербецького родовища вапняків гірничі роботи будуть проводитись вище рівня ґрунтових вод.

Заправка та ремонт устаткування повинні проводитись в спеціально відведеному місці з дотриманням умов, що виключають попадання нафтопродуктів на площадки.

Побутові приміщення розташовані на промисловій площадці і всі стоки будуть збиратись в спеціальний вигріб, який періодично очищується.

Заходи по охороні повітряного басейну

Кар’єр відноситься до III класу виробництв і згідно Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів ширина санітарно–захисної зони становить 300 м. Радіус небезпечної зони по розльоту шматків породи для людей в південному, західному, північному і східному напрямках становить 200 м, а в південно-східному  до села Привороття друге 300 м.

Для зменшення забруднення атмосферного повітря шкідливими газами, що виділяються при роботі машин і механізмів з двигунами внутрішнього згорання, передбачається установка нейтралізаторів відпрацьованих газів, по мірі освоєння їх серійного виробництва промисловістю. При застосуванні нейтралізаторів відпрацьо-ваних газів вміст шкідливих компонентів в них значно зменшиться.

Повітрообмін в кар’єрі, враховуючи його невелику глибину, буде проходити за рахунок природного повітрообміну між кар’єром і атмосферою.

При проведенні вказаних заходів концентрація шкідливих речовин і газів в повітрі на межі санітарної зони і на робочих місцях буде значно меншою від допустимих значень, обумовлених вимогами ГОСТ 12.1.005-76 „Воздух рабочей зоны”.

Заходи по боротьбі з шумом

Для зниження виробничих шумів на кар’єрі допускається використання тільки справного гірничого обладнання і застосування індивідуальних засобів захисту працюючих – протишумові наушники, спецодяг, спецвзуття.

Оцінка аварійних ситуацій

В зв’язку з розробкою в кар’єрі стійких нетоксичних порід і сприятливих гірничо-технічних умов, аварійні ситуації при розробці Вербецького родовища малоймовірні. При виконанні заходів по охороні повітряного і водного басейну, рекультивації земель і виконанні правил безпеки, охорони надр, вимог БНіП та інших нормативних документів запобігається деградація навколишнього середовища, забезпечується екологічно безпечна господарська діяльність кар’єру, не порушуються сприятливі перспективи соціально-екологічного розвитку регіону.

ОХОРОНА ПРАЦІ

Загальні положення

Охорона праці, промислова санітарія і пожежна безпека на кар’єрі організуються згідно вимог Конституції України, Закону України «Про охорону праці», «Гірничого закону України», Закону України «Про пожежну безпеку», «Правил охорони праці під час розробки родовищ корисних копалин відкритим способом», «Правил безпеки при експлуатації електроустаткування та електромереж на відкритих гірничих роботах» .

На підприємстві створюється служба охорони праці, наказом по підприємству призначаються посадові особи, котрі забезпечують вирішення конкретних питань охорони праці, розробляються положення про організацію роботи по охороні праці та посадові інструкції.

Обов’язково створюється комісія з питань охорони праці, яка виконує функції громадського контролю за дотриманням вимог ПТБ при відкритій розробці корисних копалин.

Всі особи, які приймаються на кар’єр, підлягають попередньому медичному обстеженню, а працюючі безпосередньо в кар’єрі – періодичному обстеженню на предмет їх професійної придатності згідно вимог Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій.

Навчання і перевірка знань з питань охорони праці працівників згідно пункту 2.2 розділу ІV [4] здійснюється відповідно до вимог Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 № 15          ( НПАОП 0.00-4.12-05).

 Працівники повинні бути навчені правилам надання першої долікарської допо-моги потерпілому і скласти іспити за затвердженою програмою комісії під головував-ням технічного керівника підприємства або його заступника з охорони праці.

    Забороняється допускати до роботи осіб, що не пройшли попереднє навчання.

До технічного керівництва гірничими роботами допускаються особи, що мають закінчену вищу або середню гірничотехнічну освіту, або право відповідального ведення гірничих робіт.

    Згідно вимог §1.9 розділу ІV Правил … [4] до початку експлуатації кар’єру необ-хідно укласти договір на обслуговування з державною воєнізованою аварійно-ряту-вальною службою.

Згідно вимог § 1.14 розділу ІV Правил [4] на основі НПАОП 1.00-8.24-05 з урахуванням специфіки виробництва, роботодавець розробляє і затверджує перелік робіт з підвищеною небезпекою, для проведення яких потрібні спеціальне навчання і щорічна перевірка знань з питань охорони праці. Ці роботи проводяться тільки за письмовим наказом.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 714; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!