НАСТРОЙКА ОПЕРАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ ЗА ДОПОМОГОЮ ФАЙЛА КОНФІГУРАЦІЇ CONFIG.SYS



Загальні відомості

Файл CONFIG.SYS призначений для настройки операційної системи на конкретну конфігурацію апаратури комп'ютера. Він, так само як і файл AUTOEXEC.BAT, присутній практично на будь-якому комп'ютері і розташовується в головному каталозі на диску, з якого проводиться завантаження операційної системи (звичайно це диск C).

Його основне призначення завантаження в оперативну пам'ять необхідних драйверів (керуючих програм) для управління апаратною частиною комп'ютера: підключенням різних видів пам'яті , клавіатурою, мишею, принтером і т.д.

При відсутності цього файла параметри конфігурації операційної системи встановлюються за умовчанням. Запускається він автоматично при кожному завантаженні операційної системи MS DOS .

Файл CONFIG.SYS створюється і редагується як текстовий файл в будь-якому текстовому редакторі.

Запам'ятайте!

• Файл CONFIG.SYS складається з спеціальних команд операційної системи MS DOS по настройці апаратури. Формат цих команд має вигляд:

Ім'я команди = значення

• Кожна команда займає окремий рядок.

• Після закінчення формування конструкції кожної команди треба натиснути клавішу <Enter>.

• Конструкція команди може бути записана символами будь-якого розміру.

• Після редагування цього файла необхідно здійснити перезавантаження операційної системи для установки нової конфігураційний настройки.

Команди, що найчастіше використовуються в файлі CONFIG.SYS

BREAK = ONабо OFF  установка режиму перевірки одночасного натиснення клавіш <Ctrl> <Break> або <Ctrl> <З>. Якщо встановлений параметр ON, то при операціях введення-висновку з диском можна перервати роботу, в іншому випадку (параметр OFF) це зробити неможливо і операція буде повністю виконана.

BUFFERS =число виділення об'єму оперативної пам'яті відповідно до заданого в команді числа буферів (осередків стандартної довжини). Ці буфери відводяться для проміжного зберігання даних, що пересилаються з диска в пам'ять і навпаки при операціях введення-висновку з диском. Тим самим збільшується швидкість обміну між диском і оперативною пам'яттю. Звичайно рекомендується використати не менше за 40 буферів.

Приклад

BUFFERS = 40

DEVICE =ім'я драйвера [параметри] яким-небудь пристроєм, наприклад мишею.

DEVICEHIGH =ім'я драйвера [параметри] верхню пам'ять (UMA Upper memory, див. мал. 4.7).

 підключення драйвера для управління - завантажує драйвер пристрою у верх-

Запам'ятайте! Порядок запису команд DEVICE і DEVICEHIGH в файлі CONFIG.SYS дуже важливий! Спочатку встановлюються драйвери, що дозволяють працювати з різними видами пам'яті, які доповнюють стандартну пам'ять об'ємом 640 Кбайт, а потім встановлюються драйвери, що використовують цю пам'ять.

DEVICE = С: \DOS\HIMEM.SYS DEVICEHIGH = С: \MOUSE\MOUSE.SYS Установка драйвера управління розширеною (Extended) пам'яттю. • Установка драйвера управління мишею в область верхньої пам'яті (UMA).

 

DOS ==параметри встановлює режим використання області високої пам'яті (НМА) і забезпечення доступу до блоків верхньої пам'яті (UMB)

Приклад.

DOS = HIGH, UMB

FILES =число встановлює максимальне число одночасно відкритих файлів. Звичайно це число не повинно бути менше за 20.

Приклад .

FILES = 40

NUMLOCK =ON або OFF встановлює стан клавіші <Num Lock>. Параметр OFF відключає дію цієї клавіші, параметр ON включає режим введення з клавіатури великих букв.

REMабо; коментар.

LASTDRIVE  установка кількості букв логічних дисків.

Драйвери, що Встановлюються в файлі CONFIG.SYS

Для управління зовнішніми пристроями використовуються стандартні (вбудовані) і драйвери, що завантажуються (що встановлюються).

Стандартні драйвери BIOS забезпечують роботу комп'ютера стандартної конфігурації, до складу якого входять: монітор, жорсткий і гнучкий диски, клавіатура, зовнішні порти зв'язку.

Драйвери, що Завантажуються дозволяють забезпечити підключення додаткових пристроїв, наприклад миша, дисковод для лазерних дисків, лазерний принтер і т.д. Крім того, драйвери можуть забезпечити додаткові настройки стандартних пристроїв, наприклад драйвер-русифікатор для стандартної клавіатури з латинським шрифтом.

Познайомимося з призначенням що найчастіше використовуються драйверів, що входять в постачання операційної системи MS DOS 6.22:

ANSI.SYS DISPLAY.SYS HIMEM.SYS EMM386.EXE підтримує емуляцію термінала ANSI.   підтримує перемикання кодових сторінок для монітора. управляє використанням розширеної (Extended) пам'яті. організує розширену (Expanded) пам'ять і забезпечує доступ до області верхньої пам'яті на комп'ютерах з процесором 386 і вище, які мають розширену (Extended) пам'ять.  

 

DEVICE = С:\DOS\HIMEM.SYS - установка драйвера управління розширеною пам'яттю.
DEVICE = С:\DOS\EMM386.SYS RAM - - установка драйвера, що забезпечує емуляцію розширеної пам'яті і доступ до блоків UMB верхньої пам'яті.
DEVICEHIGH = С:\DOS\MOUSE.SYS - - розміщення драйвера миші у верхній пам'яті.
DOS = HIGH.UMB - розміщення операційної системи в області високої пам'яті і забезпечення доступу до блоків UMB верхньої пам'яті.
 NUMLOCK = OFF - відключення режиму введення з клавіатури великих букв.
BUFFERS =40 - забезпечує для пересилки між дисками і пам'яттю 40 буферів.
FILES =40 - дозволяє одночасне відкриття 40 файлів.
BREAK = ON - переривання роботи програми при

2. Системний реєстр.

Реестр Windows XP

Реестр операционной системы (системный реестр) является базой данных, содержащей сведения о конфигурации компью­тера и настройках операционной системы (ОС). Реестр содер­жит данные, к которым операционная система постоянно обра­щается во время загрузки, работы и завершения операций. В реестре содержатся:

• профили всех пользователей, то есть совокупности настроек,
выполняемых ими;

• конфигурация оборудования, «прописанного» в операци­
онной системе. Подчеркнем, что именно «прописанного»,
а не установленного в компьютере, поскольку компоненты
могут физически присутствовать, но не быть зарегестриро-
ванными операционной системой;

• данные об установленных программах и типах документов,
создаваемых каждой программой;

• свойства папок и значков программ;

• данные об используемых портах.

Для работы с реестром используют простую и удобную про­грамму (утилиту) Regedit, которая знакома опытным пользо­вателям еще со времен операционной системы Windows 3.1. Запустив программу Regedit (Пуск > Выполнить > Regedit), пользо­ватель обнаружит, что реестр имеет иерархическую древовид­ную структуру, состоящую из разделов, подразделов и ключей (параметров). Разделы и подразделы представлены в виде папок на левой панели редактора реестра. Ключи реестра или параметры представлены на правой панели. Ключ можно расСматривать как некую переменную, которой присвоено опре­деленное значение.

Кустом (иногда основным разделом, стандартным разделом) называют раздел реестра, отображаемый как файл на жестком диске. Куст является набором разделов, подчиненных разде­лов и параметров и имеет корни на верхнем уровне иерархии реестра. По умолчанию большинство файлов кустов (Default, SAM, Security и System) сохраняются в папке %SystemRoot%\ System32\Config. Папка %SystemRoot%\Profiles содержит про­фили (настройки) для каждого пользователя компьютера. Поскольку куст представляет собой файл, его можно переме­щать из одной системы в другую. Для редактирования этого файла необходимо использовать редактор реестра.

Пользователи предыдущих версий операционной системы Windows иногда сталкивались с проблемами нестабильной работы программ, использования шрифтов в связи с ограни­чениями на размер файла реестра. Например, новые шрифты невозможно было подключить, а программы — прописать в системе. Операционная система Windows XP, в отличие от сво­их предшественниц, не имеет ограничения по размеру реестра.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 421; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!